Uvs Vest AS
Klyvevegen 210, 5612 Steinstø
Uvs Vest AS er et aksjeselskap i Steinstø i Kvam, stiftet 27. august 2018. Selskapet driver med annen teknisk konsulentvirksomhet. Daglig leder er Magnus Mæland, og styrets leder er Hallvard Mæland.
Fakta om Uvs Vest AS
- Daglig leder
- Magnus Mæland (f. 1982)
- Styreleder
- Hallvard Mæland (f. 1988)
- Stiftet
- Kommune
- Kvam
- Største eiere (2025)
- Magnus Mæland50 %
- Hallvard Mæland50 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning982 793 kr−21,7 % mot 2024
Driftsresultat417 308 kr−47 % mot 2024
Årsresultat328 799 kr−46,6 % mot 2024
Egenkapital1,2 mill. kr+39,1 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 983 | 1 254 |
| Driftsresultat | 417 | 787 |
| Resultat før skatt | 422 | 790 |
| Årsresultat | 329 | 616 |
| Sum eiendeler | 1 315 | 1 301 |
| Egenkapital | 1 171 | 842 |
| Gjeld | 145 | 459 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 21,7 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Undervannsinnspeksjon, service og vedlikehold.
- Juridisk navn
- UVS VEST AS
- Org.nr.
- 921 369 638
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 27.08.2018
- Registrert
- 10.09.2018
- Bransje
- Annen teknisk konsulentvirksomhet 71.129
- Daglig leder
- Magnus Mæland (f. 1982)
- Aksjekapital
- 50 000 kr
- Forretningsadresse
- Klyvevegen 210, 5612 SteinstøÅpne i kart
- Kommune
- Kvam
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 983 | 1 254 | 293 | 472 | 265 | 293 | 29 | |
| Driftsresultat | 417 | 787 | −2 | 205 | 15 | 86 | −55 | −18 |
| EBITDA | 334 | 144 | 150 | 3 | −10 | |||
| Resultat før skatt | 422 | 790 | −2 | 206 | 15 | 86 | −55 | −18 |
| Årsresultat | 329 | 616 | −1 | 160 | 12 | 83 | −55 | −18 |
| Sum eiendeler | 1 315 | 1 301 | 695 | 840 | 864 | 428 | 292 | 279 |
| Egenkapital | 1 171 | 842 | 226 | 227 | 67 | 55 | −28 | 27 |
| Gjeld | 145 | 459 | 469 | 613 | 798 | 373 | 321 | 252 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,3 mill. kr
Anleggsmidler52 %689 655 kr
Omløpsmidler48 %625 533 kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %44 430 kr
Opptjent egenkapital86 %1,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld11 %144 670 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 983 | 1 254 |
| Sum driftskostnader | 565 | 468 |
| Lønnskostnader | 11 | 50 |
| Driftsresultat | 417 | 787 |
| Finansinntekter | 4 | 4 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 4 | 3 |
| Resultat før skatt | 422 | 790 |
| Årsresultat | 329 | 616 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 42,5 % | 62,7 % | −0,8 % |
| Egenkapitalandel | 89 % | 64,7 % | 32,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,32 | 1,8 | 0,54 |
| Totalkapitalrentabilitet | 32,2 % | 79,2 % | −0,2 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magnus Mæland | 1982 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hallvard Mæland | 1988 |
| Styremedlem | Magnus Mæland | 1982 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Azets Insight AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Magnus Mæland (født 1982) | 25 | |
| Hallvard Mæland (født 1988) | 25 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetUvs Vest AS921 369 638
- Forretningsadresse
- Klyvevegen 210, 5612 Steinstø
Underenheter1
- Sted
- Steinstø
Støtte og tilskudd
1 tildeling
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 000 kr |
Historikk
10 hendelser siden 2018
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1238 Kvam → 4622 Kvam
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Rådgivende ingeniører (annet) i Kvam, nærmest i omsetning
Senior Engineering AS944 055 kromsetning 2025ASLaupsa Engineering AS900 885 kromsetning 2025ASTechrep Norway AS1,5 mill. kromsetning 2025ASWallcon AS439 585 kromsetning 2025ASGrasp AS1,6 mill. kromsetning 2025ASMåge AS254 056 kromsetning 2025ASPontifex AS166 500 kromsetning 2025ASMakabyte AS8 208 kromsetning 2025AS
Rådgivende ingeniører (annet) i KvamAlle selskaper i Kvam