Mæle Invest AS
Org.nr. 921 369 484AksjeselskapHolding- og investeringsselskaperAndre egeninvesteringsselskaperAktiv
Lyngheiveien 4, 4072 Randaberg
Mæle Invest AS er et aksjeselskap i Randaberg, stiftet 22. august 2018. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Daglig leder er Rune Mæle, og styrets leder er Rune Mæle.
Fakta om Mæle Invest AS
Regnskap og nøkkeltall
Driftsresultat−21 959 kr−47,5 % mot 2024
Årsresultat1 mill. kr−0,5 % mot 2024
Egenkapital1,3 mill. kr+38,9 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −22 | −15 |
| Resultat før skatt | 1 042 | 1 049 |
| Årsresultat | 1 040 | 1 045 |
| Sum eiendeler | 1 287 | 929 |
| Egenkapital | 1 284 | 924 |
| Gjeld | 3 | 4 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Revisjon av årsregnskap
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler.
- Juridisk navn
- MÆLE INVEST AS
- Org.nr.
- 921 369 484
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.08.2018
- Registrert
- 11.09.2018
- Bransje
- Andre egeninvesteringsselskaper 64.323
- Daglig leder
- Rune Mæle (f. 1973)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Lyngheiveien 4, 4072 RandabergÅpne i kart
- Kommune
- Randaberg
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsresultat | −22 | −15 | −8 | −7 | −1 | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | 1 042 | 1 049 | 598 | 521 | 410 | 389 | 175 |
| Årsresultat | 1 040 | 1 045 | 597 | 518 | 407 | 387 | 175 |
| Sum eiendeler | 1 287 | 929 | 826 | 628 | 1 073 | 664 | 375 |
| Egenkapital | 1 284 | 924 | 819 | 222 | 819 | 411 | 275 |
| Gjeld | 3 | 4 | 6 | 406 | 254 | 252 | 100 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,3 mill. kr
Anleggsmidler15 %190 000 kr
Omløpsmidler85 %1,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Innskutt egenkapital8 %100 000 kr
Opptjent egenkapital92 %1,2 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld0 %2 625 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 22 | 15 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | −22 | −15 |
| Finansinntekter | 1 064 | 1 064 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 1 064 | 1 064 |
| Resultat før skatt | 1 042 | 1 049 |
| Årsresultat | 1 040 | 1 045 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 99,6 % | 99,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 417,82 | 176,42 | 98,86 |
| Totalkapitalrentabilitet | 94,1 % | 119,6 % | 82,3 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Mæle | 1973 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Mæle | 1973 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | View Group AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rune Mæle (født 1973) | 100 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
11 hendelser siden 2018
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Randaberg
Aftensang ASASCoys Invest ASASAsbjørn Flatebø Holding ASASSigmund Harestad ASASHaferkamp ASASSilje Simonsen Holding ASASFuruvik Holding ASASRognøy Holding ASAS
Holding- og investeringsselskaper i RandabergAlle selskaper i Randaberg