Innlandet Auto AS
Innlandet Auto AS er et aksjeselskap i Våler i Solør i Våler (Innlandet), stiftet 21. august 2018. Selskapet driver med detaljhandel med motorvogner og har 8 ansatte. Daglig leder er Henning Nyberg, og styrets leder er Henning Nyberg.
Fakta om Innlandet Auto AS
- Daglig leder
- Henning Nyberg (f. 1971)
- Styreleder
- Henning Nyberg (f. 1971)
- Stiftet
- Kommune
- Våler (Innlandet)
- Største eiere (2025)
- Ink Equity AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 67 995 | 66 379 |
| Driftsresultat | 1 069 | 2 085 |
| Resultat før skatt | 573 | 1 487 |
| Årsresultat | 447 | 1 160 |
| Sum eiendeler | 14 507 | 13 645 |
| Egenkapital | 1 333 | 1 128 |
| Gjeld | 13 173 | 12 516 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 7 → 9
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Konsernstruktur
Del av et konsern: Ink Equity AS eier 100 %.
Offisiell foretaksinformasjon
Kjøp, salg og reparasjon av biler, handel med, og utleie av eiendom, handel med verdipapirer, kjøp og salg, samt hva som hermed står i forbindelse.
- Juridisk navn
- INNLANDET AUTO AS
- Org.nr.
- 921 368 836
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 21.08.2018
- Registrert
- 21.09.2018
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner 47.810
- Daglig leder
- Henning Nyberg (f. 1971)
- Ansatte
- 8
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Vålgutua 206, 2436 Våler i SolørÅpne i kart
- Kommune
- Våler (Innlandet)
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 67 995 | 66 379 | 54 815 | 48 920 | 66 592 | 61 760 | 35 585 |
| Driftsresultat | 1 069 | 2 085 | 731 | 363 | 1 716 | 3 051 | 1 232 |
| EBITDA | 600 | 2 226 | 3 164 | 1 335 | |||
| Resultat før skatt | 573 | 1 487 | 180 | 58 | 990 | 2 500 | 1 005 |
| Årsresultat | 447 | 1 160 | 159 | 58 | 740 | 1 950 | 784 |
| Sum eiendeler | 14 507 | 13 645 | 12 414 | 10 067 | 12 488 | 11 882 | 8 803 |
| Egenkapital | 1 333 | 1 128 | 787 | 628 | 570 | 297 | 63 |
| Gjeld | 13 173 | 12 516 | 11 627 | 9 439 | 11 919 | 11 585 | 8 740 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 67 995 | 66 379 |
| Sum driftskostnader | 66 926 | 64 294 |
| Lønnskostnader | 3 569 | 3 235 |
| Driftsresultat | 1 069 | 2 085 |
| Finansinntekter | 447 | 422 |
| Finanskostnader | 943 | 1 020 |
| Netto finans | −496 | −598 |
| Resultat før skatt | 573 | 1 487 |
| Årsresultat | 447 | 1 160 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,6 % | 3,1 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 8,3 % | 6,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,95 | 0,8 | 0,89 |
| Totalkapitalrentabilitet | 10,8 % | 19,2 % | 9,7 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henning Nyberg | 1971 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henning Nyberg | 1971 |
| Styremedlem | Guro Larsson Nyberg | 1983 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Fram Revisjon AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ink Equity AS | 30 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Vålgutua 206, 2436 Våler i Solør
- Sted
- Våler i Solør
- Ansatte
- 8
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 104,33 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 037,34 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 9 682,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 11 590,15 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 289,83 kr |
Historikk
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Flere ansatte
7 → 9
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Endring av revisor
Endring av styre
Endring av forretningsadresse
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret