Ramlo Holding AS
Org.nr. 921 058 667AksjeselskapOlje, gass og bergverkUtvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolinAktiv
Lauvåsvegen 31B, 7540 Klæbu
Ramlo Holding AS er et aksjeselskap i Klæbu i Trondheim, stiftet 14. juni 2018. Selskapet driver med utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Styrets leder er Geir Hatling.
Fakta om Ramlo Holding AS
- Styreleder
- Geir Hatling (f. 1967)
- Stiftet
- Kommune
- Trondheim
- Største eiere (2025)
- Industriveien 65 Holding AS48,2 %
- Industriveien 63 AS48,2 %
- Kjell Ramlo3,6 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning15 111 kr−98,6 % mot 2024
Driftsresultat−219 660 kr−122 % mot 2024
Årsresultat852 137 kr−97,5 % mot 2024
Egenkapital66 mill. kr−1,7 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 15 | 1 094 |
| Driftsresultat | −220 | 991 |
| Resultat før skatt | 1 094 | 34 995 |
| Årsresultat | 852 | 34 704 |
| Sum eiendeler | 73 012 | 71 334 |
| Egenkapital | 66 057 | 67 205 |
| Gjeld | 6 954 | 4 129 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 1 093 547 kr → 15 111 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Konsernstruktur
Morselskap for 3 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 98,6 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Å eie, forvalte og investere i andre selskaper, samt alt som står i forbindelse med dette.
- Juridisk navn
- RAMLO HOLDING AS
- Org.nr.
- 921 058 667
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 14.06.2018
- Registrert
- 10.07.2018
- Bransje
- Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin 08.120
- Aksjekapital
- 1 000 000 kr
- Tidligere navn
- Nye Industriveien 65 Holding AS
- Forretningsadresse
- Lauvåsvegen 31B, 7540 KlæbuÅpne i kart
- Postadresse
- Industriveien 63, 7080 Heimdal
- Kommune
- Trondheim
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 15 | 1 094 | 0 | |||||
| Driftsresultat | −220 | 991 | −69 | −240 | −146 | −214 | −26 | 0 |
| Resultat før skatt | 1 094 | 34 995 | 24 183 | 21 365 | 0 | 4 048 | −28 | 0 |
| Årsresultat | 852 | 34 704 | 24 183 | 21 365 | 0 | 4 037 | −22 | 4 |
| Sum eiendeler | 73 012 | 71 334 | 32 552 | 49 732 | 9 599 | 13 599 | 9 050 | 8 958 |
| Egenkapital | 66 057 | 67 205 | 32 501 | 8 319 | 8 954 | 8 954 | 8 916 | 8 938 |
| Gjeld | 6 954 | 4 129 | 51 | 41 414 | 646 | 4 645 | 134 | 20 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler73 mill. kr
Anleggsmidler53 %39 mill. kr
Omløpsmidler47 %34 mill. kr
Egenkapital og gjeld73 mill. kr
Innskutt egenkapital11 %8,3 mill. kr
Opptjent egenkapital79 %58 mill. kr
Kortsiktig gjeld10 %7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 15 | 1 094 |
| Sum driftskostnader | 235 | 102 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | −220 | 991 |
| Finansinntekter | 1 319 | 34 004 |
| Finanskostnader | 5 | 1 |
| Netto finans | 1 314 | 34 004 |
| Resultat før skatt | 1 094 | 34 995 |
| Årsresultat | 852 | 34 704 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1 453,6 % | 90,7 % | |
| Egenkapitalandel | 90,5 % | 94,2 % | 99,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,94 | 8,71 | 123,59 |
| Totalkapitalrentabilitet | 1,5 % | 67,4 % | 77,3 % |
Roller
Nå · 5
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Geir Hatling | 1967 |
| Styremedlem | Per Håvard Dahl Ramlo | 1964 |
| Styremedlem | Tore Ramlo | 1969 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | E.K. Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Industriveien 65 Holding AS | 482 | |
| Industriveien 63 AS | 482 | |
| Kjell Ramlo (født 1943) | 36 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Ramlo Holding AS
- 100 %Ramlo P&G AS
- 100 %Ramlo Eiendom AS
- 100 %Ramlo Sandtak AS
Historikk
20 hendelser siden 2018
- 2026
Omsetningen falt
1 093 547 kr → 15 111 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
- 2018
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Lignende bedrifter
Olje, gass og bergverk i Trondheim, nærmest i omsetning
Siv.Ing. Torgeir Aune AS0 kromsetning 2025ASPetroleum Geo-Technology AS561 183 kromsetning 2025ASVassfjellet AS773 363 kromsetning 2025ASJarala AS1,6 mill. kromsetning 2025ASBengt Are Wågheim Holding AS3,8 mill. kromsetning 2025ASPetrojarl i L.L.C. NUF133 mill. kromsetning 2025NUFPetrojarl i Production AS141 mill. kromsetning 2025ASRamlo Sandtak AS214 mill. kromsetning 202552ansatteAS
Olje, gass og bergverk i TrondheimAlle selskaper i Trondheim