Salong Sax AS
Mågårdvegen 85, 2334 Romedal
Salong Sax AS er et aksjeselskap i Romedal i Stange, stiftet 28. april 2018. Selskapet driver med frisering og barbering. Styrets leder er Camilla Yttreeide Steen.
Fakta om Salong Sax AS
- Styreleder
- Camilla Yttreeide Steen (f. 1994)
- Stiftet
- Bransje
- Frisører i Stange
- Kommune
- Stange
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning570 640 kr−12,5 % mot 2024
Driftsresultat−54 922 kr−400 % mot 2024
Årsresultat−42 131 kr−415 % mot 2024
Egenkapital118 653 kr−26,2 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 571 | 652 |
| Driftsresultat | −55 | 18 |
| Resultat før skatt | −54 | 17 |
| Årsresultat | −42 | 13 |
| Sum eiendeler | 156 | 200 |
| Egenkapital | 119 | 161 |
| Gjeld | 37 | 39 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 651 898 kr → 570 640 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 12,5 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift av frisørsalong, import og salg av produkter innen faget og varer som er en naturlig del av slik virksomhet, samt virksomhet som står i forbindelse med disse aktiviteter.
- Juridisk navn
- SALONG SAX AS
- Org.nr.
- 920 949 231
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 28.04.2018
- Registrert
- 06.06.2018
- Bransje
- Frisering og barbering 96.210
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Mågårdvegen 85, 2334 RomedalÅpne i kart
- Kommune
- Stange
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 571 | 652 | 634 | 501 | 537 | 685 | 742 | 318 |
| Driftsresultat | −55 | 18 | 217 | 132 | −129 | 9 | −35 | 11 |
| EBITDA | 174 | −87 | 51 | 7 | 29 | |||
| Resultat før skatt | −54 | 17 | 217 | 132 | −129 | −16 | −54 | 2 |
| Årsresultat | −42 | 13 | 169 | 146 | −145 | −1 | −54 | 2 |
| Sum eiendeler | 156 | 200 | 281 | 298 | 218 | 305 | 240 | 366 |
| Egenkapital | 119 | 161 | 147 | −22 | −168 | −23 | −22 | 32 |
| Gjeld | 37 | 39 | 134 | 320 | 385 | 328 | 262 | 334 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler155 656 kr
Anleggsmidler13 %20 876 kr
Omløpsmidler87 %134 780 kr
Egenkapital og gjeld155 656 kr
Innskutt egenkapital19 %30 000 kr
Opptjent egenkapital57 %88 653 kr
Kortsiktig gjeld24 %37 003 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 571 | 652 |
| Sum driftskostnader | 626 | 634 |
| Lønnskostnader | 423 | 426 |
| Driftsresultat | −55 | 18 |
| Finansinntekter | 1 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 1 |
| Netto finans | 1 | −1 |
| Resultat før skatt | −54 | 17 |
| Årsresultat | −42 | 13 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −9,6 % | 2,8 % | 34,3 % |
| Egenkapitalandel | 76,2 % | 80,4 % | 52,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,64 | 4,87 | 2,02 |
| Totalkapitalrentabilitet | −30,3 % | 7,7 % | 75,1 % |
Roller
Nå · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Camilla Yttreeide Steen | 1994 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Haugen & Haugen AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Camilla Yttreeide Steen (født 1994) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSalong Sax AS920 949 231
- Forretningsadresse
- Mågårdvegen 85, 2334 Romedal
Underenheter1
- Sted
- Romedal
Historikk
14 hendelser siden 2018
- 2026
Omsetningen falt
651 898 kr → 570 640 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Godkjente årsregnskap
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Endring av forretningsadresse
Endring av forretningsadresse
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Frisører i Stange, nærmest i omsetning
Stange Frisør AS316 800 kromsetning 2025ASSalong Høgmyr AS1,2 mill. kromsetning 2024ASHårfixer'n AS2 mill. kromsetning 2025ASCut'n Go Vika Frisørene AS3,3 mill. kromsetning 20256ansatteASFrisørsenteret Stange AS4,3 mill. kromsetning 20256ansatteAS
Frisører i StangeAlle selskaper i Stange