Trondheim Stage AS
Trondheim Stage AS er et aksjeselskap i Trondheim, stiftet 2. april 2018. Selskapet driver med andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet og har 9 ansatte. Daglig leder er Espen Hammer, og styrets leder er Mård Steinar Askim.
Fakta om Trondheim Stage AS
- Daglig leder
- Espen Hammer (f. 1982)
- Styreleder
- Mård Steinar Askim (f. 1970)
- Stiftet
- Kommune
- Trondheim
- Største eiere (2025)
- Duras AS56,7 %
- Stein Rosanoff Vanebo28,3 %
- Event Holding AS15 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 131 333 | 91 271 |
| Driftsresultat | 5 014 | −432 |
| Resultat før skatt | 5 558 | 368 |
| Årsresultat | 4 335 | 275 |
| Sum eiendeler | 15 661 | 11 784 |
| Egenkapital | 8 515 | 4 181 |
| Gjeld | 7 146 | 7 603 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 91 270 842 kr → 131 332 705 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 8 → 6
- Godkjente årsregnskap
Konsernstruktur
Del av et konsern: Duras AS eier 56,7 %. Morselskap for 1 datterselskap.
Offisiell foretaksinformasjon
Tjenester tilknyttet underholdningsvirksomhet. Samt å eie aksjer i andre selskap.
- Juridisk navn
- TRONDHEIM STAGE AS
- Org.nr.
- 920 936 830
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 02.04.2018
- Registrert
- 04.06.2018
- Bransje
- Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet 90.390
- Daglig leder
- Espen Hammer (f. 1982)
- Ansatte
- 9
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Tidligere navn
- Event & More AS
- Forretningsadresse
- Tmv-Kaia 21, 7042 TrondheimÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 183 Sentrum, 7401 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 131 333 | 91 271 | 66 449 | 80 181 | 6 749 | 14 899 | 37 629 | 0 |
| Driftsresultat | 5 014 | −432 | 515 | 1 233 | −443 | 2 789 | 393 | −154 |
| EBITDA | 1 304 | −374 | 2 824 | 428 | ||||
| Resultat før skatt | 5 558 | 368 | 1 015 | 1 313 | −440 | 3 131 | 295 | −151 |
| Årsresultat | 4 335 | 275 | 769 | 993 | −430 | 2 442 | 225 | −116 |
| Sum eiendeler | 15 661 | 11 784 | 22 395 | 16 283 | 17 524 | 7 054 | 7 214 | 3 794 |
| Egenkapital | 8 515 | 4 181 | 3 906 | 3 137 | 2 151 | 2 581 | 139 | −93 |
| Gjeld | 7 146 | 7 603 | 18 489 | 13 146 | 15 373 | 4 474 | 7 075 | 3 887 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 131 333 | 91 271 |
| Sum driftskostnader | 126 319 | 91 703 |
| Lønnskostnader | 4 291 | 2 391 |
| Driftsresultat | 5 014 | −432 |
| Finansinntekter | 577 | 807 |
| Finanskostnader | 34 | 7 |
| Netto finans | 544 | 800 |
| Resultat før skatt | 5 558 | 368 |
| Årsresultat | 4 335 | 275 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,8 % | −0,5 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 54,4 % | 35,5 % | 17,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,16 | 1,53 | 1,21 |
| Totalkapitalrentabilitet | 40,8 % | 2,2 % | 5,3 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Hammer | 1982 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mård Steinar Askim | 1970 |
| Styremedlem | Stein Rosanoff Vanebo | 1964 |
| Styremedlem | Espen Hammer | 1982 |
| Styremedlem | Lena Hårberg | 1991 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Deloitte AS | |
| Regnskapsfører | Trolltindan Økonomi AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Duras AS | 170 | |
| Stein Rosanoff Vanebo (født 1964) | 85 | |
| Event Holding AS | 45 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Duras AS
- 56,7 %Trondheim Stage AS
- 100 %Event Support AS
- 56,7 %Trondheim Stage AS
Enheter
- Forretningsadresse
- Tmv-Kaia 21, 7042 Trondheim
- Sted
- Trondheim
- Ansatte
- 9
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | KULTURDIREKTORATET | Støtte til kultur og bevaring av kulturarv | Tilskudd | 283 067 kr |
| 2026 | KULTURDIREKTORATET | Støtte til kultur og bevaring av kulturarv | Tilskudd | 241 684 kr |
| 2026 | KULTURDIREKTORATET | Støtte til kultur og bevaring av kulturarv | Tilskudd | 1,3 mill. kr |
| 2026 | KULTURDIREKTORATET | Støtte til kultur og bevaring av kulturarv | Tilskudd | 489 436 kr |
| 2026 | KULTURDIREKTORATET | Støtte til kultur og bevaring av kulturarv | Tilskudd | 210 784 kr |
Historikk
- 2026
Omsetningen økte
91 270 842 kr → 131 332 705 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Færre ansatte
8 → 6
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Endring av styre
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2021
Godkjente årsregnskap
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Endring av forretningsadresse
Endring av styre
- 2020
Godkjente årsregnskap
- 2019
Endring av daglig leder