Ørje Kaffebrenneri AS
Hammerveien 12, 1870 Ørje
Ørje Kaffebrenneri AS er et aksjeselskap i Ørje i Marker, stiftet 23. april 2018. Selskapet driver med bearbeiding av te og kaffe. Styrets leder er Christian Hattestad Nesset.
Fakta om Ørje Kaffebrenneri AS
- Styreleder
- Christian Hattestad Nesset (f. 1986)
- Stiftet
- Kommune
- Marker
- Største eiere (2025)
- Roar Moheim25 %
- Anette Jaavall25 %
- Lars Johansson25 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning347 295 kr−11,9 % mot 2024
Driftsresultat−38 984 kr−103 % mot 2024
Årsresultat−38 539 kr−105 % mot 2024
Egenkapital112 324 kr−25,6 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 347 | 394 |
| Driftsresultat | −39 | −19 |
| Resultat før skatt | −39 | −19 |
| Årsresultat | −39 | −19 |
| Sum eiendeler | 219 | 234 |
| Egenkapital | 112 | 151 |
| Gjeld | 107 | 83 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
- Endring av forretningsadresse
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 11,9 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Salg av kaffe. Innkjøp og brenning av kaffebønner for videresalg.
- Juridisk navn
- ØRJE KAFFEBRENNERI AS
- Org.nr.
- 920 847 056
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 23.04.2018
- Registrert
- 14.05.2018
- Bransje
- Bearbeiding av te og kaffe 10.830
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Hammerveien 12, 1870 ØrjeÅpne i kart
- Kommune
- Marker
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 347 | 394 | 429 | 493 | 355 | 340 | 289 | 219 |
| Driftsresultat | −39 | −19 | 7 | 16 | 25 | 50 | 14 | 76 |
| EBITDA | 28 | 35 | 60 | 24 | 79 | |||
| Resultat før skatt | −39 | −19 | 7 | 16 | 25 | 50 | 14 | 76 |
| Årsresultat | −39 | −19 | 3 | 11 | 18 | 38 | 11 | 58 |
| Sum eiendeler | 219 | 234 | 271 | 221 | 227 | 196 | 119 | 141 |
| Egenkapital | 112 | 151 | 170 | 166 | 156 | 137 | 99 | 88 |
| Gjeld | 107 | 83 | 101 | 55 | 71 | 58 | 20 | 52 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler219 307 kr
Anleggsmidler3 %6 726 kr
Omløpsmidler97 %212 581 kr
Egenkapital og gjeld219 307 kr
Innskutt egenkapital14 %30 000 kr
Opptjent egenkapital38 %82 324 kr
Kortsiktig gjeld49 %106 982 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 347 | 394 |
| Sum driftskostnader | 386 | 413 |
| Lønnskostnader | 6 | 48 |
| Driftsresultat | −39 | −19 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | |
| Netto finans | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −39 | −19 |
| Årsresultat | −39 | −19 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −11,2 % | −4,9 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 51,2 % | 64,6 % | 62,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,99 | 2,69 | 2,53 |
| Totalkapitalrentabilitet | −17 % | −7,5 % | 2,8 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Hattestad Nesset | 1986 |
| Styremedlem | Lars Johansson | 1978 |
| Styremedlem | Anette Jaavall | 1979 |
| Styremedlem | Roar Moheim | 1975 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Ørje Regnskapskontor AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Anette Jaavall | 1979 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Roar Moheim (født 1975) | 100 | |
| Anette Jaavall (født 1979) | 100 | |
| Lars Johansson (født 1978) | 100 | |
| Christian Hattestad Nesset (født 1986) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetØrje Kaffebrenneri AS920 847 056
- Forretningsadresse
- Hammerveien 12, 1870 Ørje
Underenheter1
- Sted
- Ørje
Historikk
11 hendelser siden 2018
- 2026
Nytt årsregnskap
2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Marker, nærmest i omsetning
Innerstielva AS578 203 kromsetning 2025ASDyrkerom AS58 553 kromsetning 2025ASØrje Kornsilo og Mølle SA1,2 mill. kromsetning 2025SAØstmøllene AS379 mill. kromsetning 202557ansatteAS
Mat- og drikkeproduksjon i MarkerAlle selskaper i Marker