Lauritsen VVS AS
Aktiv- Org.nr.920 643 086
- Aksjeselskap
- Rørleggere
- Nordre Follo
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 8 ansatte
- lauritsenvvs.no
- Gaselle
- Sentral godkjenning
Lauritsen VVS AS er et aksjeselskap i Oppegård i Nordre Follo, stiftet 8. mars 2018. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 8 ansatte. Daglig leder er Marius Lauritsen, og styrets leder er Marius Lauritsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Færre ansatte · 9 → 8
- Omsetningen falt · 18 258 804 kr → 14 342 143 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 9 → 7
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 21,5 % i 2025
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
Gaselle
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Lignende bedrifter
Rørleggere i Nordre Follo, nærmest i omsetning
- Total Rørservice ASRørleggere · Ski, Nordre Follo13 mill. kromsetning 2025
- Rørleggermester Tommy Paulsen & Sønner ASRørleggere · Langhus, Nordre Follo18 mill. kromsetning 2025
- Moderne Bad og Flis ASRørleggere · Langhus, Nordre Follo11 mill. kromsetning 2025
- Rørportalen ASRørleggere · Sofiemyr, Nordre Follo11 mill. kromsetning 2025
- Rør-Kontakten ASRørleggere · Langhus, Nordre Follo10 mill. kromsetning 2025
- Rørhjelp ASRørleggere · Kolbotn, Nordre Follo8,1 mill. kromsetning 2025
- Eilertsen Rørservice ASRørleggere · Siggerud, Nordre Follo7,4 mill. kromsetning 2025
- Kraft VVS ASRørleggere · Langhus, Nordre Follo6,7 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 14 342 | 18 259 | 13 346 | 11 336 | 8 554 | 4 331 | |
| 323 | 1 451 | 439 | 718 | 924 | 173 | |
| EBITDA | 838 | 967 | 259 | |||
| Resultat før skatt | 239 | 1 372 | 420 | 700 | 923 | 167 |
| 239 | 956 | 287 | 546 | 719 | 130 | |
| Balanse | ||||||
| 6 774 | 6 611 | 4 634 | 3 718 | 2 425 | 1 280 | |
| 3 089 | 2 999 | 2 043 | 1 756 | 1 210 | 490 | |
| 3 685 | 3 612 | 2 591 | 1 962 | 1 215 | 790 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 2,3 % | 8 % | 3,3 % | 6,3 % | 10,8 % | 4 % |
| Egenkapitalandel | 45,6 % | 45,4 % | 44,1 % | 47,2 % | 49,9 % | 38,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,99 | 2,05 | 2,03 | 2,35 | 1,77 | 1,5 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4,8 % | 25,9 % | 11,5 % | 23,4 % | 49,9 % | 15 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler6,8 mill. kr
Anleggsmidler20 %1,4 mill. kr
Omløpsmidler80 %5,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld6,8 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital45 %3,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld40 %2,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 14 342 | 18 259 |
| Sum driftskostnader | 14 019 | 16 808 |
| Lønnskostnader | 5 800 | 5 027 |
| Driftsresultat | 323 | 1 451 |
| Finansinntekter | 0 | 3 |
| Finanskostnader | 84 | 82 |
| Netto finans | −84 | −79 |
| Resultat før skatt | 239 | 1 372 |
| Årsresultat | 239 | 956 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Marius Lauritsen | 1991 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Marius Lauritsen | 1991 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Øst-Revisjon BFT AS | ||
| Regnskapsfører | KR Økonomi AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Marius Lauritsen (født 1991) | 30 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetLauritsen VVS AS920 643 086
- Forretningsadresse
- Skiveien 220, 1415 Oppegård
Underenheter1
- Sted
- Oppegård
- Ansatte
- 8
Historikk
22 hendelser siden 2018
- 2026
Færre ansatteNy
9 → 8
Færre ansatte
9 → 7
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kirkeveien 22B, 1400 Ski → Skiveien 220, 1415 Oppegård
Hele kunngjøringen