Varme & Miljø AS
Aktiv- Org.nr.920 233 686
- Aksjeselskap
- Andre byggfag
- Lyngdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Varme & Miljø AS er et aksjeselskap i Lyngdal, stiftet 2. januar 2018. Selskapet driver med annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Daglig leder er Rune Fåland, og styrets leder er Karstein Rasmussen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Ny bransje · Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted → 43.990
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Lignende bedrifter
Andre byggfag i Lyngdal, nærmest i omsetning
- Laubakken ASAndre byggfag · Lyngdal6 mill. kromsetning 2025
- Isobygg Sør ASAndre byggfag · Lyngdal1,5 mill. kromsetning 2025
- Murmester Arnt Kristensen ASAndre byggfag · Lyngdal1 mill. kromsetning 2025
- Frode A. Holding ASAndre byggfag · Lyngdal191 771 kromsetning 2025
- Aubor ASAndre byggfag · Lyngdal0 kromsetning 2025
- Trefiberisolering Sør ASAndre byggfag · Lyngdal11 mill. kromsetning 2025
- TLS Mur ASAndre byggfag · Lyngdal16 mill. kromsetning 2025
- Fa Betong ASAndre byggfag · Lyngdal49 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 4 048 | 3 723 | 3 953 | 5 356 | 4 054 | 3 121 | |
| −119 | −249 | 132 | 398 | 173 | 338 | |
| EBITDA | 408 | 194 | 371 | |||
| Resultat før skatt | −145 | −281 | 103 | 396 | 164 | 331 |
| −113 | −219 | 80 | 308 | 128 | 259 | |
| Balanse | ||||||
| 2 101 | 2 231 | 2 600 | 2 686 | 1 896 | 2 135 | |
| 1 208 | 1 321 | 1 541 | 1 460 | 1 153 | 1 125 | |
| 893 | 910 | 1 059 | 1 226 | 743 | 1 011 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −3 % | −6,7 % | 3,3 % | 7,4 % | 4,3 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 57,5 % | 59,2 % | 59,3 % | 54,4 % | 60,8 % | 52,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,03 | 2,19 | 2,28 | 2,03 | 2,34 | 2,4 |
| Totalkapitalrentabilitet | −5,5 % | −10,3 % | 5 % | 17,4 % | 8,8 % | 17,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,1 mill. kr
Anleggsmidler14 %285 745 kr
Omløpsmidler86 %1,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,1 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital56 %1,2 mill. kr
Kortsiktig gjeld42 %892 666 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 048 | 3 723 |
| Sum driftskostnader | 4 168 | 3 973 |
| Lønnskostnader | 1 138 | 931 |
| Driftsresultat | −119 | −249 |
| Finansinntekter | 1 | 1 |
| Finanskostnader | 26 | 33 |
| Netto finans | −26 | −32 |
| Resultat før skatt | −145 | −281 |
| Årsresultat | −113 | −219 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Rune Fåland | 1983 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Karstein Rasmussen | 1975 | |
| Styremedlem | Rune Fåland | 1983 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Admento AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Karstein Rasmussen (født 1975) | 1 500 | |
| Rune Fåland (født 1983) | 1 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetVarme & Miljø AS920 233 686
- Forretningsadresse
- Stamsøyveien 28, 4580 Lyngdal
Underenheter1
- Sted
- Lyngdal
- Ansatte
- Under 5
Historikk
13 hendelser siden 2018
- 2026
Ny bransje
Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted → 43.990
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1032 Lyngdal → 4225 Lyngdal
Hele kunngjøringen
- 2019