Malermester Vegard Bru AS
Hasseløyveien 44, 4029 Stavanger
Malermester Vegard Bru AS er et aksjeselskap i Stavanger, stiftet 4. desember 2017. Selskapet driver med maler- og glassarbeid. Daglig leder er Vegard Bru, og styrets leder er Vegard Bru.
Fakta om Malermester Vegard Bru AS
- Daglig leder
- Vegard Bru (f. 1973)
- Styreleder
- Vegard Bru (f. 1973)
- Stiftet
- Kommune
- Stavanger
- Største eiere (2025)
- Vegard Bru100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning3,6 mill. kr+10,5 % mot 2024
Driftsresultat190 410 kr+55,7 % mot 2024
Årsresultat150 971 kr+61,8 % mot 2024
Egenkapital309 378 kr−24,3 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 602 | 3 261 |
| Driftsresultat | 190 | 122 |
| Resultat før skatt | 194 | 121 |
| Årsresultat | 151 | 93 |
| Sum eiendeler | 1 102 | 1 059 |
| Egenkapital | 309 | 408 |
| Gjeld | 792 | 651 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 3 260 771 kr → 3 601 613 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Å drive håndverkstjenester innen overflatebehandling, samt konsulenttjenester innen farge og interiør, investeringer i verdipapirer og eiendom, samt alt hva hermed står i forbindelse.
- Juridisk navn
- MALERMESTER VEGARD BRU AS
- Org.nr.
- 920 182 852
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 04.12.2017
- Registrert
- 03.01.2018
- Bransje
- Maler- og glassarbeid 43.340
- Daglig leder
- Vegard Bru (f. 1973)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Hasseløyveien 44, 4029 StavangerÅpne i kart
- Kommune
- Stavanger
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 602 | 3 261 | 3 800 | 2 940 | 2 926 | 2 574 | 2 804 | 2 886 | 0 |
| Driftsresultat | 190 | 122 | 341 | 160 | 424 | 397 | 275 | 446 | −1 |
| EBITDA | 163 | 427 | 400 | 278 | 452 | −1 | |||
| Resultat før skatt | 194 | 121 | 342 | 160 | 424 | 397 | 275 | 446 | −1 |
| Årsresultat | 151 | 93 | 267 | 122 | 330 | 310 | 214 | 345 | −1 |
| Sum eiendeler | 1 102 | 1 059 | 968 | 934 | 987 | 977 | 801 | 804 | 29 |
| Egenkapital | 309 | 408 | 315 | 249 | 497 | 492 | 183 | 168 | 24 |
| Gjeld | 792 | 651 | 653 | 685 | 490 | 485 | 618 | 635 | 6 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,1 mill. kr
Anleggsmidler1 %12 496 kr
Omløpsmidler99 %1,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,1 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %24 430 kr
Opptjent egenkapital26 %284 948 kr
Langsiktig gjeld0 %428 kr
Kortsiktig gjeld72 %791 948 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 602 | 3 261 |
| Sum driftskostnader | 3 411 | 3 138 |
| Lønnskostnader | 2 267 | 1 986 |
| Driftsresultat | 190 | 122 |
| Finansinntekter | 5 | |
| Finanskostnader | 1 | 1 |
| Netto finans | 4 | −1 |
| Resultat før skatt | 194 | 121 |
| Årsresultat | 151 | 93 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 3,8 % | 9 % |
| Egenkapitalandel | 28,1 % | 38,6 % | 32,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,61 | 1,45 |
| Totalkapitalrentabilitet | 18,1 % | 12,1 % | 35,9 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vegard Bru | 1973 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegard Bru | 1973 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | View Group AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Vegard Bru (født 1973) | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMalermester Vegard Bru AS920 182 852
- Forretningsadresse
- Hasseløyveien 44, 4029 Stavanger
Underenheter1
- Sted
- Stavanger
Historikk
12 hendelser siden 2017
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Marsteinveien 4, 4028 Stavanger → Hasseløyveien 44, 4029 Stavanger
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Malere og glassmestere i Stavanger, nærmest i omsetning
Glass & Fasade AS2,8 mill. kromsetning 2025ASDLZ Invest AS2,8 mill. kromsetning 2025ASØst Rehab AS4,6 mill. kromsetning 2024ASJSL Håndtverk AS4,7 mill. kromsetning 2025ASMalermester M AS2,4 mill. kromsetning 202514ansatteASFarger i Harmoni AS4,8 mill. kromsetning 20256ansatteASKarina Lunde Malerina AS2,1 mill. kromsetning 2025ASAk Malerservice AS5,3 mill. kromsetning 2025AS
Malere og glassmestere i StavangerAlle selskaper i Stavanger