Tuddal Håndlaft&hyttebygg AS
Aktiv- Org.nr.920 014 348
- Aksjeselskap
- Snekkere og innredningsmontører
- Hjartdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 5 ansatte
Tuddal Håndlaft&hyttebygg AS er et aksjeselskap i Tuddal i Hjartdal, stiftet 20. september 2017. Selskapet driver med snekkerarbeid og har 5 ansatte. Styrets leder er Vidar Hagen Olsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2017–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 5 360 585 kr → 6 535 693 kr
- Færre ansatte · 6 → 5
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Ny adresse · Flugonvegen 31, 3697, Tuddal → Flugonvegen 31, V/Hallgeir Olsen, 3697 Tuddal
Støtte og tilskudd
8 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 6 847,40 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 4 001,38 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 16 490,11 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 6 430,45 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 6 501,29 kr |
Omsetning 2017–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 6 536 | 5 361 | 5 568 | 5 067 | 4 680 | 4 531 | |
| 749 | 182 | 330 | −137 | 291 | 68 | |
| EBITDA | 10 | 449 | 131 | |||
| Resultat før skatt | 750 | 181 | 325 | −143 | 219 | 55 |
| 585 | 141 | 246 | −143 | 171 | 55 | |
| Balanse | ||||||
| 3 561 | 3 016 | 2 434 | 2 840 | 4 081 | 2 524 | |
| 1 773 | 1 311 | 1 194 | 65 | 208 | −52 | |
| 1 787 | 1 705 | 1 240 | 2 775 | 3 872 | 2 576 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 11,5 % | 3,4 % | 5,9 % | −2,7 % | 6,2 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 49,8 % | 43,5 % | 49,1 % | 2,3 % | 5,1 % | −2,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 0,51 | 0,24 | 0,21 | 0,53 | 0,58 |
| Totalkapitalrentabilitet | 22,8 % | 6,7 % | 12,5 % | −4 % | 8,8 % | 2,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler3,6 mill. kr
Anleggsmidler43 %1,5 mill. kr
Omløpsmidler57 %2 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,6 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital49 %1,7 mill. kr
Langsiktig gjeld6 %230 232 kr
Kortsiktig gjeld44 %1,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 536 | 5 361 |
| Sum driftskostnader | 5 787 | 5 178 |
| Lønnskostnader | 2 574 | 2 198 |
| Driftsresultat | 749 | 182 |
| Finansinntekter | 2 | 1 |
| Finanskostnader | 0 | 2 |
| Netto finans | 1 | −1 |
| Resultat før skatt | 750 | 181 |
| Årsresultat | 585 | 141 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Vidar Hagen Olsen | 1995 | |
| Styremedlem | Hallgeir Olsen | 1964 | |
| Varamedlem | Arild Hagen Olsen | 1991 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Uglem Regnskap & Rådgivning | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Hallgeir Olsen (født 1964) | 14 | |
| Vidar Hagen Olsen (født 1995) | 8 | |
| Arild Hagen Olsen (født 1991) | 8 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTuddal Håndlaft&hyttebygg AS920 014 348
- Forretningsadresse
- V/Hallgeir Olsen, Flugonvegen 31, 3697 Tuddal
Underenheter1
- Sted
- Tuddal
- Ansatte
- 5
Historikk
15 hendelser siden 2017
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 5 360 585 kr → 6 535 693 kr
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
6 → 5
- 2025
- 2024
Ny adresse
Flugonvegen 31, 3697, Tuddal → Flugonvegen 31, V/Hallgeir Olsen, 3697 Tuddal
Endring av forretningsadresse
Kommune 3819 Hjartdal → 4024 Hjartdal
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2019 (ny versjon)
Hele kunngjøringen