Spaalen AS
Aktiv- Org.nr.919 662 085
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Bærum
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Spaalen AS er et aksjeselskap i Lysaker i Bærum, stiftet 31. august 2017. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Styrets leder er Julie Baumann.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Revisor fratrådt · PRICEWATERHOUSECOOPERS AS
- Revisjon av årsregnskap
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 527 432 kr → 1 105 381 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen falt 606 190 kr → 527 432 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Bærum, nærmest i omsetning
- Eceholdings ASHolding- og investeringsselskaper · Eiksmarka, Bærum1,1 mill. kromsetning 2025
- Elco Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Snarøya, Bærum1,1 mill. kromsetning 2025
- Bergly Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Snarøya, Bærum1,2 mill. kromsetning 2025
- BSL Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Høvik, Bærum1,2 mill. kromsetning 2025
- Sho Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Jar, Bærum1,2 mill. kromsetning 2025
- Blankvann ASHolding- og investeringsselskaper · Lysaker, Bærum1 mill. kromsetning 2025
- Koff Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Snarøya, Bærum1 mill. kromsetning 2025
- Espe Wibstad ASHolding- og investeringsselskaper · Bekkestua, Bærum992 134 kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 105 | 527 | 606 | 275 | 944 | 305 | |
| 1 026 | 485 | 558 | 177 | 898 | 181 | |
| EBITDA | 184 | 905 | 183 | |||
| Resultat før skatt | 793 | 149 | 279 | 52 | 859 | 110 |
| 793 | 149 | 279 | 52 | 859 | 110 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 12 822 | 11 648 | 11 411 | 10 967 | 10 825 | 9 998 | |
| 2 253 | 1 460 | 1 311 | 1 032 | 980 | 120 | |
| 10 568 | 10 188 | 10 100 | 9 935 | 9 845 | 9 877 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 92,8 % | 92 % | 92,1 % | 64,4 % | 95,1 % | 59,3 % |
| Egenkapitalandel | 17,6 % | 12,5 % | 11,5 % | 9,4 % | 9,1 % | 1,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 0,34 | 0,7 | 0,65 | 0,65 | 0,52 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,5 % | 4,6 % | 5,1 % | 1,7 % | 9 % | 1,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler13 mill. kr
Anleggsmidler63 %8,1 mill. kr
Omløpsmidler37 %4,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld13 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital17 %2,2 mill. kr
Kortsiktig gjeld82 %11 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 105 | 527 |
| Sum driftskostnader | 79 | 42 |
| Driftsresultat | 1 026 | 485 |
| Finansinntekter | 47 | |
| Finanskostnader | 382 | |
| Netto finans | −233 | −336 |
| Resultat før skatt | 793 | 149 |
| Årsresultat | 793 | 149 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Julie Baumann | 1971 | |
| Styremedlem | Arild Baumann | 1969 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Toluma Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Halfdan Thomas Baumann (født 2002) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSpaalen AS919 662 085
- Forretningsadresse
- Strandveien 20, 1366 Lysaker
Underenheter1
- Sted
- Lysaker
Historikk
16 hendelser siden 2017
- 2026
Revisjon av årsregnskapNy
Hele kunngjøringen
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 527 432 kr → 1 105 381 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen falt 606 190 kr → 527 432 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3024 Bærum → 3201 Bærum
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021