Buma AS
Aktiv- Org.nr.919 565 187
- Aksjeselskap
- Malere og glassmestere
- Rælingen
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 47 ansatte
- buma.no
- Gaselle
- Sentral godkjenning
Buma AS er et aksjeselskap i Fjerdingby i Rælingen, stiftet 2. august 2017. Selskapet driver med maler- og glassarbeid og har 47 ansatte. Daglig leder er Rafal Jan Kawula, og styrets leder er Rafal Jan Kawula.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Flere ansatte · 45 → 47
- Nytt årsregnskap · 2025
- Færre ansatte · 31 → 30
- Færre ansatte · 32 → 31
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 02.09.2027
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Murarbeid | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
Gaselle
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Lignende bedrifter
Malere og glassmestere i Rælingen, nærmest i omsetning
- Malermester Thore Svendsen ASMalere og glassmestere · Nordby, Rælingen9,5 mill. kromsetning 2025
- Nova Dekor ASMalere og glassmestere · Fjerdingby, Rælingen8,5 mill. kromsetning 2025
- Dekor Bygg ASMalere og glassmestere · Rælingen304 794 kromsetning 2025
- B.J. Vedlikhold ASMalere og glassmestere · Rælingen0 kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 43 130 | 30 883 | 24 884 | 23 152 | 10 561 | 9 201 | |
| 4 461 | 415 | 1 821 | 3 806 | 478 | 112 | |
| EBITDA | 4 068 | 566 | 165 | |||
| Resultat før skatt | 4 534 | 410 | 1 840 | 3 813 | 475 | 65 |
| 3 329 | 330 | 1 354 | 2 964 | 373 | 65 | |
| Balanse | ||||||
| 13 139 | 8 989 | 6 549 | 7 178 | 2 285 | 2 522 | |
| 5 423 | 2 095 | 1 765 | 410 | 446 | 73 | |
| 7 715 | 6 895 | 4 785 | 6 768 | 1 839 | 2 449 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 10,3 % | 1,3 % | 7,3 % | 16,4 % | 4,5 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandel | 41,3 % | 23,3 % | 26,9 % | 5,7 % | 19,5 % | 2,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,18 | 1,11 | 0,94 | 1,15 | 0,95 |
| Totalkapitalrentabilitet | 41,6 % | 5,8 % | 27,2 % | 80,9 % | 20,1 % | 7,1 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler13 mill. kr
Anleggsmidler4 %514 556 kr
Omløpsmidler96 %13 mill. kr
Egenkapital og gjeld13 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %150 000 kr
Opptjent egenkapital40 %5,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld59 %7,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 43 130 | 30 883 |
| Sum driftskostnader | 38 669 | 30 469 |
| Lønnskostnader | 22 408 | 19 489 |
| Driftsresultat | 4 461 | 415 |
| Finansinntekter | 138 | 35 |
| Finanskostnader | 65 | 39 |
| Netto finans | 73 | −5 |
| Resultat før skatt | 4 534 | 410 |
| Årsresultat | 3 329 | 330 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Rafal Jan Kawula | 1983 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Rafal Jan Kawula | 1983 | |
| Styremedlem | Marcin Piotr Hanusiak | 1995 | |
| Styremedlem | Katarzyna Danuta Kawula | 1984 | |
| Styremedlem | Anna Malgorzata Hanusiak | 2002 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Insignis AS | ||
| Regnskapsfører | Novum Økonomi AS | ||
| Regnskapsfører | Mta Group 2 AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Marcin Piotr Hanusiak (født 1995) | 150 | |
| Rafal Jan Kawula (født 1983) | 150 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetBuma AS919 565 187
- Forretningsadresse
- Hammarsvegen 50, 2008 Fjerdingby
Underenheter1
- Sted
- Fjerdingby
- Ansatte
- 47
Historikk
20 hendelser siden 2017
- 2026
Flere ansatteNy
45 → 47
Færre ansatte
31 → 30
Færre ansatte
32 → 31
- 2025
Endring av signatur
Signatur: Styrets leder eller nestleder hver for seg.
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Rafal Jan Kawula, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av daglig leder
Ny daglig leder: Rafal Jan Kawula
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Nedre Rælingsveg 136A, 2005 Rælingen → Hammarsvegen 50, 2008 Fjerdingby
Hele kunngjøringen