Welmax AS
Aktiv- Org.nr.919 501 804
- Aksjeselskap
- Metall-, maskin- og verkstedindustri
- Larvik
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Del av Tandberg Invest AS
Welmax AS er et aksjeselskap i Larvik, stiftet 10. august 2017. Selskapet driver med bearbeiding av metaller. Styrets leder er Jørn Harald Tandberg.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2017–2025
Siste hendelser
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
- Revisjon av årsregnskap
Lignende bedrifter
Metall-, maskin- og verkstedindustri i Larvik, nærmest i omsetning
- LMH Service ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Larvik2,9 mill. kromsetning 2025
- Nortronix ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Stavern, Larvik2,8 mill. kromsetning 2025
- Wickham Consulting ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Larvik2,8 mill. kromsetning 2025
- Pascal Tavle ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Larvik2,6 mill. kromsetning 2025
- Vestfold Skyvedørsgarderobe og Glass ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Larvik2 mill. kromsetning 2025
- CL Service ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Larvik1,9 mill. kromsetning 2025
- Aps Eiendomsselskap ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Larvik1,7 mill. kromsetning 2025
- Eikenes Service & Vedlikehold ASMetall-, maskin- og verkstedindustri · Steinsholt, Larvik1,6 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2017–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 2 990 | 2 050 | 6 991 | ||||
| 1 484 | −283 | 42 646 | −11 323 | −117 | −56 | |
| Resultat før skatt | 1 435 | −402 | 1 087 | −51 292 | −765 | −356 |
| 968 | −402 | 1 087 | −51 292 | −765 | −356 | |
| 0 | 0 | |||||
| Balanse | ||||||
| 19 891 | 17 538 | 20 769 | 15 616 | 69 918 | 62 559 | |
| 17 260 | 16 292 | 16 694 | 15 607 | −5 348 | −4 583 | |
| 2 631 | 1 246 | 4 075 | 9 | 75 265 | 67 141 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 49,6 % | −13,8 % | 610 % | |||
| Egenkapitalandel | 86,8 % | 92,9 % | 80,4 % | 99,9 % | −7,7 % | −7,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 6,43 | 15,85 | 7,75 | 1 061,44 | 207,35 | 37,94 |
| Totalkapitalrentabilitet | 7,9 % | −1,2 % | 234,5 % | −119,9 % | 2,6 % | 1,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler20 mill. kr
Anleggsmidler27 %5,4 mill. kr
Omløpsmidler73 %14 mill. kr
Egenkapital og gjeld20 mill. kr
Innskutt egenkapital78 %16 mill. kr
Opptjent egenkapital8 %1,7 mill. kr
Kortsiktig gjeld11 %2,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 990 | 2 050 |
| Sum driftskostnader | 1 506 | 2 333 |
| Lønnskostnader | 749 | 1 027 |
| Driftsresultat | 1 484 | −283 |
| Finansinntekter | 0 | 54 |
| Finanskostnader | 49 | 173 |
| Netto finans | −49 | −119 |
| Resultat før skatt | 1 435 | −402 |
| Årsresultat | 968 | −402 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Jørn Harald Tandberg | 1964 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | View Group AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Tandberg Invest AS | 100 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetWelmax AS919 501 804
- Forretningsadresse
- Sophus Bugges vei 1, 3257 Larvik
Underenheter1
- Sted
- Larvik
Historikk
26 hendelser siden 2017
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
Hele kunngjøringen
- 2023
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Endring av foretaksnavn
Selmer Tandberg AS → Welmax AS
Hele kunngjøringen