Rafmek AS
Rafmek AS er et aksjeselskap i Lommedalen i Bærum, stiftet 23. juni 2017. Selskapet driver med bearbeiding av metaller. Daglig leder er Rafal Jan Filipowski, og styrets leder er Rafal Jan Filipowski.
Fakta om Rafmek AS
- Daglig leder
- Rafal Jan Filipowski (f. 1977)
- Styreleder
- Rafal Jan Filipowski (f. 1977)
- Stiftet
- Kommune
- Bærum
- Største eiere (2025)
- Rafal Jan Filipowski100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 364 | 1 973 |
| Driftsresultat | 441 | 220 |
| Resultat før skatt | 419 | 194 |
| Årsresultat | 327 | 157 |
| Sum eiendeler | 1 175 | 982 |
| Egenkapital | 215 | 187 |
| Gjeld | 961 | 795 |
Hva som har skjedd
- Endring av forretningsadresse · Børrudvegen 139, 2230 Skotterud → Nedre Goslia 18, 1350 Lommedalen
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Endring av forretningsadresse · Børrudvegen 139 → Børrudvegen 139, Skotterud
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Entreprenørvirksomhet innen byggebransjen, med spesialitet sveising av rør og annen bearbeiding av metaller, eiendomsforvaltning, import og salg av byggematerialer, samt hva som står i forbindelse hermed, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre fortagender, samt kjøp og salg av fast eiendom,
- Juridisk navn
- RAFMEK AS
- Org.nr.
- 919 443 189
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 23.06.2017
- Registrert
- 22.08.2017
- Bransje
- Bearbeiding av metaller 25.530
- Daglig leder
- Rafal Jan Filipowski (f. 1977)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Nedre Goslia 18, 1350 LommedalenÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 3551 Rommen, 0914 Oslo
- Kommune
- Bærum
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 364 | 1 973 | 2 256 | 1 627 | 1 620 | 1 112 | 1 383 | 1 302 | 849 |
| Driftsresultat | 441 | 220 | 329 | 151 | 236 | 129 | 245 | 272 | 368 |
| EBITDA | 169 | 254 | 147 | 260 | 368 | ||||
| Resultat før skatt | 419 | 194 | 324 | 151 | 236 | 129 | 246 | 273 | 368 |
| Årsresultat | 327 | 157 | 249 | 116 | 182 | 100 | 192 | 210 | 280 |
| Sum eiendeler | 1 175 | 982 | 1 111 | 750 | 778 | 481 | 497 | 521 | 588 |
| Egenkapital | 215 | 187 | 231 | 181 | 465 | 282 | 242 | 190 | 40 |
| Gjeld | 961 | 795 | 880 | 569 | 313 | 199 | 255 | 331 | 548 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 364 | 1 973 |
| Sum driftskostnader | 1 923 | 1 752 |
| Lønnskostnader | 1 158 | 992 |
| Driftsresultat | 441 | 220 |
| Finansinntekter | 1 | 2 |
| Finanskostnader | 22 | 28 |
| Netto finans | −21 | −27 |
| Resultat før skatt | 419 | 194 |
| Årsresultat | 327 | 157 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,7 % | 11,2 % | 14,6 % |
| Egenkapitalandel | 18,3 % | 19,1 % | 20,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,47 | 1,5 |
| Totalkapitalrentabilitet | 40,9 % | 21,2 % | 35,4 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rafal Jan Filipowski | 1977 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rafal Jan Filipowski | 1977 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Pro Balanse AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Karat Regnskap AS | til 20.01.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rafal Jan Filipowski (født 1977) | 30 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Nedre Goslia 18, 1350 Lommedalen
- Sted
- Lommedalen
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 651,32 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 852,05 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 507 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 450 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 650,87 kr |
Historikk
- 2026
Endring av forretningsadresse
Børrudvegen 139, 2230 Skotterud → Nedre Goslia 18, 1350 Lommedalen
Hele kunngjøringen
- 2025
Endring av forretningsadresse
Børrudvegen 139 → Børrudvegen 139, Skotterud
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Vålerveien 49, 1597 Moss → Børrudvegen 139, 2230 Skotterud
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3002 Moss → 3103 Moss
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av forretningsadresse
Emily Kirkeruds vei 11, 1407 Vinterbro → Vålerveien 49, 1597 Moss
Hele kunngjøringen
Endring av formål
Formål: Entreprenørvirksomhet innen byggebransjen, med spesialitet sveising av rør og annen bearbeiding av metaller, eiendomsforvaltning, import og salg av byggematerialer, samt hva som står i forbindelse hermed, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre fortagender, samt kjøp og salg av fast eiendom,
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Leilighet 301 Rolls vei 4, 1820 Spydeberg → Emily Kirkeruds vei 11, 1407 Vinterbro
Hele kunngjøringen
- 2020
Endring av forretningsadresse
Ørjeveien 587, 1878 Hærland → Leilighet 301 Rolls vei 4, 1820 Spydeberg
Hele kunngjøringen