Scansafe Holding AS
Aktiv- Org.nr.918 789 936
- Aksjeselskap
- Rørleggere
- Ås
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Ny daglig leder
Scansafe Holding AS er et aksjeselskap i Vinterbro i Ås, stiftet 18. januar 2017. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Daglig leder er Peter Høst Hansen, og styrets leder er Peter Høst Hansen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2017–2025
Siste hendelser
- Ny daglig leder · Peter Høst Hansen
- Endring av signatur · Signatur: Utgår
- Styremedlem gikk ut · Lars Ovesen
- Styreleder gikk ut · Peter Nielsen
- Nytt varamedlem · Gunnar Kittl
Verdt å merke seg
- Ny daglig leder 12.10.2026
Lignende bedrifter
Rørleggere i Ås, nærmest i omsetning
- Ski Rørleggerbedrift ASRørleggere · Solberg, Ås679 741 kromsetning 2025
- Stoltenberg & Rossing ASRørleggere · Vinterbro, Ås512 534 kromsetning 2025
- Alfis Bygg ASRørleggere · Ås1,4 mill. kromsetning 2024
- Ka Rørteknikk ASRørleggere · Vinterbro, Ås249 279 kromsetning 2025
- Hadeland Ventilasjon og Montasje ASRørleggere · Vinterbro, Ås92 776 kromsetning 2025
- Wida Invest ASRørleggere · Vinterbro, Ås49 500 kromsetning 2025
- Durian Invest ASRørleggere · Vinterbro, Ås0 kromsetning 2025
- Incrementum Holding ASRørleggere · Solberg, Ås0 kromsetning 2025
Omsetning 2017–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 840 | 840 | 840 | 840 | 840 | 840 | |
| 595 | 585 | 583 | 542 | 612 | 721 | |
| Resultat før skatt | 199 | 163 | 784 | 222 | 321 | 393 |
| 156 | 130 | 744 | 174 | 250 | 306 | |
| Balanse | ||||||
| 9 629 | 9 531 | 9 451 | 9 326 | 9 284 | 9 324 | |
| 3 961 | 3 806 | 3 676 | 2 932 | 2 759 | 2 508 | |
| 5 667 | 5 726 | 5 775 | 6 394 | 6 525 | 6 816 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 70,8 % | 69,7 % | 69,4 % | 64,5 % | 72,9 % | 85,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,1 % | 39,9 % | 38,9 % | 31,4 % | 29,7 % | 26,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,01 | 0,02 | 0,15 | 0,09 | 0,1 | 0,24 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,2 % | 6,2 % | 12,6 % | 5,8 % | 6,6 % | 7,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler9,6 mill. kr
Anleggsmidler100 %9,6 mill. kr
Omløpsmidler0 %14 781 kr
Egenkapital og gjeld9,6 mill. kr
Innskutt egenkapital18 %1,7 mill. kr
Opptjent egenkapital23 %2,2 mill. kr
Langsiktig gjeld40 %3,9 mill. kr
Kortsiktig gjeld19 %1,8 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 840 | 840 |
| Sum driftskostnader | 245 | 255 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 595 | 585 |
| Finanskostnader | 396 | 422 |
| Netto finans | −396 | −422 |
| Resultat før skatt | 199 | 163 |
| Årsresultat | 156 | 130 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Peter Høst Hansen | 1972 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Peter Høst Hansen | 1972 | |
| Varamedlem | Gunnar Kittl | 1979 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Insignis AS | ||
| Regnskapsfører | Nib Økonomi AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Lars Ovesen (født 1962) | 20 | |
| Peter Nielsen (født 1964) | 20 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetScansafe Holding AS918 789 936
- Forretningsadresse
- Slorhøgda 43, 1407 Vinterbro
Underenheter1
- Sted
- Vinterbro
Historikk
26 hendelser siden 2017
- 2026
Foretaksregisteret har mottatt redegjørelse om finansiell bistand til erverv av aksjer for:
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220