Terramoto AS
Org.nr. 918 623 302AksjeselskapHolding- og investeringsselskaperAndre egeninvesteringsselskaperAktiv
Finstadsvingen 35, 1406 Ski
Terramoto AS er et aksjeselskap i Ski i Nordre Follo, stiftet 1. februar 2017. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Styrets leder er Espen Marthinsen.
Fakta om Terramoto AS
- Styreleder
- Espen Marthinsen (f. 1968)
- Stiftet
- Kommune
- Nordre Follo
- Største eiere (2025)
- Espen Marthinsen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning214 369 kr−22,9 % mot 2024
Driftsresultat188 003 kr−28,8 % mot 2024
Årsresultat980 347 kr−32,4 % mot 2024
Egenkapital7,4 mill. kr+15,2 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 214 | 278 |
| Driftsresultat | 188 | 264 |
| Resultat før skatt | 1 022 | 1 493 |
| Årsresultat | 980 | 1 449 |
| Sum eiendeler | 7 458 | 6 545 |
| Egenkapital | 7 415 | 6 435 |
| Gjeld | 43 | 110 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3020 Nordre Follo → 3207 Nordre Follo
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 22,9 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andre verdipapirer samt investere i og forvalte andre formuesgjenstander.
- Juridisk navn
- TERRAMOTO AS
- Org.nr.
- 918 623 302
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.02.2017
- Registrert
- 27.02.2017
- Bransje
- Andre egeninvesteringsselskaper 64.323
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Finstadsvingen 35, 1406 SkiÅpne i kart
- Kommune
- Nordre Follo
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 214 | 278 | 0 | ||||||
| Driftsresultat | 188 | 264 | −16 | −14 | −35 | 0 | −6 | ||
| EBITDA | −6 | ||||||||
| Resultat før skatt | 1 022 | 1 493 | 852 | −341 | 2 687 | 1 580 | 100 | 92 | −6 |
| Årsresultat | 980 | 1 449 | 852 | −341 | 2 687 | 1 571 | 100 | 92 | −6 |
| Sum eiendeler | 7 458 | 6 545 | 4 986 | 4 133 | 4 475 | 1 797 | 1 683 | 1 780 | 1 292 |
| Egenkapital | 7 415 | 6 435 | 4 986 | 4 133 | 4 475 | 1 787 | 217 | 116 | 24 |
| Gjeld | 43 | 110 | 0 | 0 | 0 | 10 | 1 466 | 1 664 | 1 267 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler7,5 mill. kr
Anleggsmidler8 %620 000 kr
Omløpsmidler92 %6,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld7,5 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital99 %7,4 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %43 136 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 214 | 278 |
| Sum driftskostnader | 26 | 14 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 188 | 264 |
| Finansinntekter | 2 604 | 1 229 |
| Finanskostnader | 1 770 | |
| Netto finans | 834 | 1 229 |
| Resultat før skatt | 1 022 | 1 493 |
| Årsresultat | 980 | 1 449 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 87,7 % | 95,1 % | |
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 98,3 % | 100 % |
| Likviditetsgrad 1 | 158,53 | 59,29 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 39,9 % | 25,9 % | 18,7 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Espen Marthinsen | 1968 |
| Varamedlem | Nina Smedbakken Marthinsen | 1969 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Moltzau Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Espen Marthinsen | 1968 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Espen Marthinsen (født 1968) | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTerramoto AS918 623 302
- Forretningsadresse
- Finstadsvingen 35, 1406 Ski
Underenheter1
- Sted
- Ski
Historikk
17 hendelser siden 2017
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3020 Nordre Follo → 3207 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0213 Ski → 3020 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2019
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Nordre Follo, nærmest i omsetning
Kolmannskog Holding AS179 914 kromsetning 2025ASFritdjof Tonga Holding AS128 000 kromsetning 2025ASBrinkley Court AS120 673 kromsetning 2025ASOe Eiendomsinvest AS324 764 kromsetning 2025ASMorten Malmo Invest AS89 604 kromsetning 2025ASEspsve Consult AS76 671 kromsetning 2025ASGML Invest AS75 000 kromsetning 2025ASVT Eiendom (holding) AS69 196 kromsetning 2025AS
Holding- og investeringsselskaper i Nordre FolloAlle selskaper i Nordre Follo