Frank Ecos AS
Seksjon 2, Holsletta 16, 2032 Maura
Frank Ecos AS er et aksjeselskap i Maura i Nannestad, stiftet 17. oktober 2016. Selskapet driver med annen teknisk konsulentvirksomhet og har 5 ansatte. Styrets leder er Frank Roar Eriksen.
Fakta om Frank Ecos AS
- Styreleder
- Frank Roar Eriksen (f. 1967)
- Stiftet
- Kommune
- Nannestad
- Største eiere (2025)
- Frank Roar Eriksen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning18 mill. kr+78,6 % mot 2024
Driftsresultat6,7 mill. kr+153 % mot 2024
Årsresultat5,1 mill. kr+158 % mot 2024
Egenkapital10 mill. kr+98,8 % mot 2024
Ansatte5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 17 771 | 9 949 |
| Driftsresultat | 6 667 | 2 638 |
| Resultat før skatt | 6 487 | 2 513 |
| Årsresultat | 5 059 | 1 957 |
| Sum eiendeler | 15 439 | 10 314 |
| Egenkapital | 10 178 | 5 119 |
| Gjeld | 5 261 | 5 195 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 9 948 812 kr → 17 771 109 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av forretningsadresse · Energivegen 10, 4056 Tananger → Seksjon 2 Holsletta 16, 2032 Maura
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Salg av utstyr og konsulenttjenester til oljebransjen. Fagfelt: Automatisk rengjøring av boreslam (mud-) tanker samt vaskevannsresirkulering/rensing og annet som naturlig faller sammen med dette.
- Juridisk navn
- FRANK ECOS AS
- Org.nr.
- 918 265 449
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 17.10.2016
- Registrert
- 23.12.2016
- Bransje
- Annen teknisk konsulentvirksomhet 71.129
- Ansatte
- 5
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Seksjon 2, Holsletta 16, 2032 Maura
- Kommune
- Nannestad
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 17 771 | 9 949 | 11 520 | 1 570 | 441 | 704 | 134 | 0 | 743 |
| Driftsresultat | 6 667 | 2 638 | 3 244 | −83 | −42 | 158 | −14 | −115 | 635 |
| EBITDA | −11 | 50 | 278 | −79 | 655 | ||||
| Resultat før skatt | 6 487 | 2 513 | 3 262 | −83 | −42 | 158 | −14 | −115 | 635 |
| Årsresultat | 5 059 | 1 957 | 2 572 | −83 | −42 | 158 | −14 | −115 | 635 |
| Sum eiendeler | 15 439 | 10 314 | 7 132 | 2 895 | 2 227 | 2 027 | 1 676 | 1 668 | 1 355 |
| Egenkapital | 10 178 | 5 119 | 3 161 | 1 999 | 2 082 | 1 817 | 1 659 | 1 673 | 1 019 |
| Gjeld | 5 261 | 5 195 | 3 971 | 896 | 144 | 210 | 16 | −6 | 336 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler15 mill. kr
Anleggsmidler19 %3 mill. kr
Omløpsmidler81 %12 mill. kr
Egenkapital og gjeld15 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital66 %10 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %51 298 kr
Kortsiktig gjeld34 %5,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 17 771 | 9 949 |
| Sum driftskostnader | 11 104 | 7 310 |
| Lønnskostnader | 2 253 | 1 887 |
| Driftsresultat | 6 667 | 2 638 |
| Finansinntekter | 9 | 14 |
| Finanskostnader | 189 | 139 |
| Netto finans | −180 | −126 |
| Resultat før skatt | 6 487 | 2 513 |
| Årsresultat | 5 059 | 1 957 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 37,5 % | 26,5 % | 28,2 % |
| Egenkapitalandel | 65,9 % | 49,6 % | 44,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,39 | 1,42 | 1,82 |
| Totalkapitalrentabilitet | 51,9 % | 30,4 % | 65,6 % |
Roller
Nå · 3
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frank Roar Eriksen | 1967 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisjon Vest AS | |
| Regnskapsfører | Linfro Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Frank Roar Eriksen (født 1967) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetFrank Ecos AS918 265 449
- Forretningsadresse
- Seksjon 2, Holsletta 16, 2032 Maura
Underenheter1
- Sted
- Maura
- Ansatte
- 5
Støtte og tilskudd
1 tildeling
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2020 | IN Oslo Viken | Innovasjonstilskudd, Miljøteknologi | Tilskudd | 500 000 kr |
Historikk
15 hendelser siden 2016
- 2026
- 2025
Endring av forretningsadresse
Energivegen 10, 4056 Tananger → Seksjon 2 Holsletta 16, 2032 Maura
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
Endring av forretningsadresse
Tåjekroken 15, 1340 Skui → Energivegen 10, 4056 Tananger
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0219 Bærum → 3024 Bærum
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2016
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Rådgivende ingeniører (annet) i Nannestad, nærmest i omsetning
Johtek AS4,1 mill. kromsetning 20255ansatteASEg Engineering AS1,8 mill. kromsetning 2025ASGeorapport AS1,1 mill. kromsetning 2025ASSivilingeniør Svein Andersen AS887 520 kromsetning 2025ASLein Offshore AS250 000 kromsetning 2025ASIdeopp AS50 142 kromsetning 2025ASNRX Holding AS0 kromsetning 2025AS4-Inventors AS0 kromsetning 2025AS
Rådgivende ingeniører (annet) i NannestadAlle selskaper i Nannestad