E&m Drift AS
Stasjonsvegen 3, 2634 Fåvang
E&m Drift AS er et aksjeselskap i Fåvang i Ringebu, stiftet 20. september 2016. Selskapet driver med catering for arrangementer og har 14 ansatte. Daglig leder er Espen Nylende, og styrets leder er Mensur Gerzic.
Fakta om E&m Drift AS
- Daglig leder
- Espen Nylende (f. 1985)
- Styreleder
- Mensur Gerzic (f. 1986)
- Stiftet
- Bransje
- Catering i Ringebu
- Kommune
- Ringebu
- Største eiere (2025)
- Mensur Gerzic50 %
- Espen Nylende50 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning7,8 mill. kr−12,4 % mot 2024
Driftsresultat−1,3 mill. kr−1 370 % mot 2024
Årsresultat−1,3 mill. kr−1 390 % mot 2024
Egenkapital−1 mill. kr−471 % mot 2024
Ansatte14
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 827 | 8 938 |
| Driftsresultat | −1 263 | −86 |
| Resultat før skatt | −1 330 | −89 |
| Årsresultat | −1 330 | −89 |
| Sum eiendeler | 2 478 | 2 272 |
| Egenkapital | −1 048 | 282 |
| Gjeld | 3 526 | 1 989 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 8 937 858 kr → 7 827 199 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 11 → 14
- Flere ansatte · 9 → 11
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −1 mill. kr
- Omsetningen falt 12,4 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Catering og restaurantdrift, pubdrift og event, samt salg av andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte å gjøre seg interessert i andre foretak.
- Juridisk navn
- E&M DRIFT AS
- Org.nr.
- 917 859 485
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 20.09.2016
- Registrert
- 11.10.2016
- Bransje
- Catering for arrangementer 56.210
- Daglig leder
- Espen Nylende (f. 1985)
- Ansatte
- 14
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Stasjonsvegen 3, 2634 FåvangÅpne i kart
- Kommune
- Ringebu
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 827 | 8 938 | 9 205 | 9 418 | 7 318 | 4 740 | 2 880 | 3 342 | 8 555 | 2 817 |
| Driftsresultat | −1 263 | −86 | 850 | 966 | 296 | −315 | −329 | −250 | 652 | 275 |
| EBITDA | 1 086 | 367 | −272 | −319 | −240 | 692 | 278 | |||
| Resultat før skatt | −1 330 | −89 | 848 | 964 | 295 | −317 | −367 | −315 | 631 | 274 |
| Årsresultat | −1 330 | −89 | 650 | 869 | 295 | −317 | −367 | −315 | 460 | 197 |
| Sum eiendeler | 2 478 | 2 272 | 2 446 | 2 640 | 1 345 | 1 319 | 673 | 2 506 | 3 312 | 2 271 |
| Egenkapital | −1 048 | 282 | 372 | 922 | 53 | −242 | 75 | 442 | 757 | 297 |
| Gjeld | 3 526 | 1 989 | 2 075 | 1 718 | 1 292 | 1 561 | 598 | 2 063 | 2 555 | 1 974 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler2,5 mill. kr
Anleggsmidler28 %694 485 kr
Omløpsmidler72 %1,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,5 mill. kr
Innskutt egenkapital4 %100 000 kr
Opptjent egenkapital−46 %−1,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld116 %2,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 827 | 8 938 |
| Sum driftskostnader | 9 090 | 9 024 |
| Lønnskostnader | 4 765 | 3 960 |
| Driftsresultat | −1 263 | −86 |
| Finansinntekter | 1 | 1 |
| Finanskostnader | 68 | 5 |
| Netto finans | −67 | −3 |
| Resultat før skatt | −1 330 | −89 |
| Årsresultat | −1 330 | −89 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −16,1 % | −1 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | −42,3 % | 12,4 % | 15,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 1,08 | 1,12 |
| Totalkapitalrentabilitet | −53,1 % | −3,6 % | 33,5 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Nylende | 1985 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mensur Gerzic | 1986 |
| Varamedlem | Espen Nylende | 1985 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Gudbrandsdal Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | 24 Lønnsom AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Mensur Gerzic (født 1986) | 50 | |
| Espen Nylende (født 1985) | 50 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetE&m Drift AS917 859 485
- Forretningsadresse
- Stasjonsvegen 3, 2634 Fåvang
Underenheter1
- Sted
- Fåvang
- Ansatte
- 14
Støtte og tilskudd
8 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 174,80 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 873,94 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 345,29 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 9 609,53 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 677,24 kr |
Historikk
22 hendelser siden 2016
- 2026
Flere ansatte
11 → 14
Flere ansatte
9 → 11
Færre ansatte
19 → 9
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av revisor
Ny revisor: Gudbrandsdal Revisjon AS
Hele kunngjøringen
Varsel om tvangsoppløsning
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Ny adresse
Sanatorievegen 25 A, 2652, Svingvoll → Stasjonsvegen 3, 2634, FÅVANG
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Catering i Ringebu, nærmest i omsetning