Rørlegger Svein Andersen AS
Vetle Mules veg 11, 3944 PorsgrunnDel av Varde Holding AS
- Sentral godkjenning
Rørlegger Svein Andersen AS er et aksjeselskap i Porsgrunn, stiftet 26. august 2016. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 5 ansatte. Daglig leder er Svein Andersen, og styrets leder er Gro Glenna Andersen.
Fakta om Rørlegger Svein Andersen AS
- Daglig leder
- Svein Andersen (f. 1971)
- Styreleder
- Gro Glenna Andersen (f. 1971)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Porsgrunn
- Kommune
- Porsgrunn
- Største eiere (2025)
- Varde Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning9,8 mill. kr−12,8 % mot 2024
Driftsresultat22 311 kr+112 % mot 2024
Årsresultat−92 422 kr+64,6 % mot 2024
Egenkapital991 605 kr−8,5 % mot 2024
Ansatte5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 825 | 11 265 |
| Driftsresultat | 22 | −181 |
| Resultat før skatt | −118 | −335 |
| Årsresultat | −92 | −261 |
| Sum eiendeler | 5 113 | 5 348 |
| Egenkapital | 992 | 1 084 |
| Gjeld | 4 122 | 4 264 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 11 265 320 kr → 9 824 757 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · 43.220 → Rørleggerarbeid
- Færre ansatte · 6 → 5
Konsernstruktur
Del av et konsern: Varde Holding AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 12,8 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift i rørleggerbransjen.
- Juridisk navn
- RØRLEGGER SVEIN ANDERSEN AS
- Org.nr.
- 917 857 296
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 26.08.2016
- Registrert
- 10.10.2016
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Svein Andersen (f. 1971)
- Ansatte
- 5
- Aksjekapital
- 300 000 kr
- Tidligere navn
- Varde Rør AS
- Forretningsadresse
- Vetle Mules veg 11, 3944 PorsgrunnÅpne i kart
- Kommune
- Porsgrunn
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 825 | 11 265 | 10 994 | 11 610 | 9 673 | 9 785 | 8 919 | 8 328 | 7 597 | 7 502 |
| Driftsresultat | 22 | −181 | −613 | 364 | 766 | −11 | 263 | 910 | 224 | 116 |
| EBITDA | 925 | 1 382 | 588 | 817 | 1 392 | 563 | 615 | |||
| Resultat før skatt | −118 | −335 | −661 | 344 | 676 | −79 | 198 | 860 | 187 | 78 |
| Årsresultat | −92 | −261 | −517 | 266 | 526 | −64 | 144 | 656 | 146 | 20 |
| Sum eiendeler | 5 113 | 5 348 | 5 314 | 5 675 | 4 760 | 5 173 | 5 047 | 5 823 | 4 087 | 3 699 |
| Egenkapital | 992 | 1 084 | 1 345 | 1 518 | 1 259 | 774 | 838 | 737 | 554 | 178 |
| Gjeld | 4 122 | 4 264 | 3 969 | 4 158 | 3 502 | 4 399 | 4 209 | 5 086 | 3 533 | 3 520 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler5,1 mill. kr
Anleggsmidler37 %1,9 mill. kr
Omløpsmidler63 %3,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld5,1 mill. kr
Innskutt egenkapital13 %644 616 kr
Opptjent egenkapital7 %346 989 kr
Langsiktig gjeld48 %2,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld32 %1,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 825 | 11 265 |
| Sum driftskostnader | 9 802 | 11 446 |
| Lønnskostnader | 4 006 | 4 491 |
| Driftsresultat | 22 | −181 |
| Finansinntekter | 1 | 0 |
| Finanskostnader | 141 | 154 |
| Netto finans | −140 | −154 |
| Resultat før skatt | −118 | −335 |
| Årsresultat | −92 | −261 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,2 % | −1,6 % | −5,6 % |
| Egenkapitalandel | 19,4 % | 20,3 % | 25,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 1,88 | 1,76 |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,4 % | −3,4 % | −11,1 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Andersen | 1971 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gro Glenna Andersen | 1971 |
| Styremedlem | Svein Andersen | 1971 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bdo AS | |
| Regnskapsfører | Advice Consulting Group AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Varde Holding AS | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Varde Holding AS
- 100 %Rørlegger Svein Andersen AS
Enheter
HovedenhetRørlegger Svein Andersen AS917 857 296
- Forretningsadresse
- Vetle Mules veg 11, 3944 Porsgrunn
Underenheter1
- Sted
- Porsgrunn
- Ansatte
- 5
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 05.05.2028
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Historikk
29 hendelser siden 2016
- 2026
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Færre ansatte
6 → 5
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
Endring av styre
Styret: leder Gro Glenna Andersen, 1 medlem
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3806 Porsgrunn → 4001 Porsgrunn
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0805 Porsgrunn → 3806 Porsgrunn
Hele kunngjøringen
- 2019
Lignende bedrifter
Rørleggere i Porsgrunn, nærmest i omsetning
Gass og Rørservice AS6 mill. kromsetning 2025ASEngh Vann og Varme AS4,1 mill. kromsetning 2025ASRørleggerekspressen AS4 mill. kromsetning 2025ASTelerør Eiendom AS2,3 mill. kromsetning 2025ASRørleggermester Filip Olsen AS1,8 mill. kromsetning 2025ASTRG AS690 932 kromsetning 2025ASGS Varde Eiendom AS288 000 kromsetning 2025ASGrenland Holding AS78 000 kromsetning 2025AS
Rørleggere i PorsgrunnAlle selskaper i Porsgrunn