Intersport Vaset AS
Aktiv- Org.nr.917 635 269
- Aksjeselskap
- Annen detaljhandel
- Vestre Slidre
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 9 ansatte
- Del av Fjellkjeden AS
Intersport Vaset AS er et aksjeselskap i Røn i Vestre Slidre, stiftet 19. august 2016. Selskapet driver med detaljhandel med sportsvarer og har 9 ansatte. Daglig leder er Kai Arne Kvale, og styrets leder er Lars Christian Stensrud.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Flere ansatte · 7 → 9
- Nytt årsregnskap · 2025
- Færre ansatte · 7 → 6
- Færre ansatte · 9 → 7
- Flere ansatte · 8 → 9
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 633,54 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 12 405,23 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 14 112,78 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 18 857,63 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 6 959,99 kr |
Lignende bedrifter
Annen detaljhandel i Vestre Slidre, nærmest i omsetning
- Dekk & Vask ASAnnen detaljhandel · Røn, Vestre Slidre4,4 mill. kromsetning 2025
- Brødrene Kaasa ASAnnen detaljhandel · Røn, Vestre Slidre3,6 mill. kromsetning 2025
- Bergro ASAnnen detaljhandel · Røn, Vestre Slidre2,7 mill. kromsetning 2025
- JD. Holding ASAnnen detaljhandel · Røn, Vestre Slidre0 kromsetning 2025
- Haugo Holding ASAnnen detaljhandel · Slidre, Vestre Slidre0 kromsetning 2025
- Mo Consulting ASAnnen detaljhandel · Slidre, Vestre Slidre0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 9 450 | 9 718 | 9 875 | 9 915 | 11 377 | 8 488 | |
| 537 | 700 | 669 | 578 | 1 786 | 1 308 | |
| EBITDA | 663 | 1 853 | 1 370 | |||
| Resultat før skatt | 539 | 741 | 641 | 533 | 1 784 | 1 370 |
| 420 | 578 | 500 | 416 | 1 392 | 1 069 | |
| Balanse | ||||||
| 6 954 | 6 415 | 6 057 | 7 048 | 6 213 | 4 824 | |
| 4 315 | 4 395 | 4 617 | 4 135 | 3 719 | 2 327 | |
| 2 639 | 2 020 | 1 440 | 2 913 | 2 494 | 2 497 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 5,7 % | 7,2 % | 6,8 % | 5,8 % | 15,7 % | 15,4 % |
| Egenkapitalandel | 62,1 % | 68,5 % | 76,2 % | 58,7 % | 59,9 % | 48,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,52 | 2,81 | 3,78 | 2,54 | 2,36 | 3,3 |
| Totalkapitalrentabilitet | 8,1 % | 11,9 % | 9,8 % | 8,8 % | 32,4 % | 32,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler7 mill. kr
Anleggsmidler4 %302 515 kr
Omløpsmidler96 %6,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld7 mill. kr
Innskutt egenkapital9 %600 000 kr
Opptjent egenkapital53 %3,7 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld38 %2,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 450 | 9 718 |
| Sum driftskostnader | 8 914 | 9 018 |
| Lønnskostnader | 1 673 | 1 611 |
| Driftsresultat | 537 | 700 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 2 | 41 |
| Resultat før skatt | 539 | 741 |
| Årsresultat | 420 | 578 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Kai Arne Kvale | 1981 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Lars Christian Stensrud | 1968 | |
| Styremedlem | Peter Andreas Müller | 1975 | |
| Styremedlem | Eirik Walan | 1967 | |
| Styremedlem | Per Herman Isachsen | 1953 | |
| Varamedlem | Leif Øyvind Solemsli | 1979 | |
| Varamedlem | Vidar Ødegaard | 1972 | |
| Varamedlem | Trond Mørstad Storrusten | 1987 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Valdresrevisorene AS | ||
| Regnskapsfører | Sport Holding Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Fjellkjeden AS | 120 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetIntersport Vaset AS917 635 269
- Forretningsadresse
- Panoramavegen 901, 2960 Røn
Underenheter1
- Sted
- Røn
- Ansatte
- 9
Historikk
19 hendelser siden 2016
- 2026
Flere ansatteNy
7 → 9
Færre ansatte
7 → 6
Færre ansatte
9 → 7
Flere ansatte
8 → 9
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022