Cinclus IV AS
Aktiv- Org.nr.917 412 855
- Aksjeselskap
- Olje, gass og bergverk
- Oslo
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Cinclus IV AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 9. juni 2016. Selskapet driver med andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass. Daglig leder er Sven Petter Omdal, og styrets leder er Sindre Ertvaag.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Varamedlem gikk ut · Cathrine Kaasen Conradi
- Styreleder gikk ut · John Arild Ertvaag
- Ny styreleder · Sindre Ertvaag
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Omsetningen økte · 2 635 992 kr → 5 271 984 kr
Lignende bedrifter
Olje, gass og bergverk i Oslo, nærmest i omsetning
- Glærum Kalksteingruve ASOlje, gass og bergverk · Oslo6,9 mill. kromsetning 2025
- Stonetech ASOlje, gass og bergverk · Oslo3,2 mill. kromsetning 2025
- Sjølie Offshore ASOlje, gass og bergverk · Oslo2,8 mill. kromsetning 2025
- Nord ASOlje, gass og bergverk · Oslo2 mill. kromsetning 2025
- Petronor ASOlje, gass og bergverk · Oslo1,8 mill. kromsetning 2024
- Norkalsitt ASOlje, gass og bergverk · Oslo1,8 mill. kromsetning 2025
- Norterminal Response ASOlje, gass og bergverk · Oslo1,6 mill. kromsetning 2025
- Nordic Mining ASAOlje, gass og bergverk · Oslo9,3 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 5 272 | 5 272 | 2 636 | 0 | 0 | 0 | |
| 4 703 | 4 652 | 2 019 | −658 | −643 | −602 | |
| Resultat før skatt | 4 711 | 4 671 | 2 030 | −653 | −643 | −601 |
| 4 711 | 4 671 | 2 030 | −653 | −643 | −601 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 30 312 | 30 154 | 30 413 | 29 969 | 30 615 | 26 023 | |
| 30 252 | 30 084 | 30 413 | 29 962 | 30 615 | 26 008 | |
| 60 | 69 | 0 | 7 | 0 | 15 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 89,2 % | 88,3 % | 76,6 % | |||
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 99,8 % | 100 % | 100 % | 100 % | 99,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 6,72 | 434,63 | 4 281,29 | 1 734,87 | ||
| Totalkapitalrentabilitet | 15,6 % | 15,4 % | 6,7 % | −2,2 % | −2,3 % | −2,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler30 mill. kr
Anleggsmidler99 %30 mill. kr
Omløpsmidler1 %402 795 kr
Egenkapital og gjeld30 mill. kr
Innskutt egenkapital63 %19 mill. kr
Opptjent egenkapital37 %11 mill. kr
Kortsiktig gjeld0 %59 917 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 272 | 5 272 |
| Sum driftskostnader | 569 | 620 |
| Driftsresultat | 4 703 | 4 652 |
| Finansinntekter | 8 | 18 |
| Netto finans | 8 | 18 |
| Resultat før skatt | 4 711 | 4 671 |
| Årsresultat | 4 711 | 4 671 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Sven Petter Omdal | 1964 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Sindre Ertvaag | 1984 | |
| Styremedlem | Sven Petter Omdal | 1964 | |
| Styremedlem | Jacob Stolt-Nielsen | 1963 | |
| Styremedlem | Arne Matre | 1956 | |
| Varamedlem | Carl Christian Krefting | 1961 | |
| Varamedlem | Øystein Matre | 1960 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Deloitte AS | ||
| Regnskapsfører | Permian Business Partner AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Camar AS | 93 830 | |
| Hamningberg Holding AS | 87 574 | |
| BSN AS | 31 277 | |
| Osakongen AS | 26 585 | |
| Jektevika AS | 26 585 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetCinclus IV AS917 412 855
- Forretningsadresse
- c/o Permian AS, Hieronymus Heyerdahls gate 1, 0160 Oslo
Underenheter1
- Sted
- Oslo
Historikk
29 hendelser siden 2016
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Hieronymus Heyerdahls gate 1 → c/o Permian AS Hieronymus Heyerdahls gate 1, Oslo
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Roald Amundsens gate 6, 0161 Oslo → Hieronymus Heyerdahls gate 1, 0160 Oslo
Hele kunngjøringen
- 2023