Mautec AS
Aktiv- Org.nr.916 824 564
- Aksjeselskap
- Rådgivende ingeniører (annet)
- Gjesdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 8 ansatte
- Del av Maudal og Wik Invest AS
- Gaselle
Mautec AS er et aksjeselskap i Ålgård i Gjesdal, stiftet 23. februar 2016. Selskapet driver med annen teknisk konsulentvirksomhet og har 8 ansatte. Daglig leder er Lars Maudal, og styrets leder er Lars Maudal.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Flere ansatte · 7 → 8
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 11 051 135 kr → 15 642 224 kr
- Flere ansatte · 6 → 8
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 9 368 136 kr → 11 051 135 kr
- Endring av vedtektsdato · Vedtekter av 31.03.2025
Tillatelser og godkjenninger
Gaselle
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Lignende bedrifter
Rådgivende ingeniører (annet) i Gjesdal, nærmest i omsetning
- Coreall ASRådgivende ingeniører (annet) · Ålgård, Gjesdal6,5 mill. kromsetning 2025
- NXT LVL ASRådgivende ingeniører (annet) · Ålgård, Gjesdal4 mill. kromsetning 2025
- Bye-Tech ASRådgivende ingeniører (annet) · Ålgård, Gjesdal2,6 mill. kromsetning 2025
- Aer Earth Business ASRådgivende ingeniører (annet) · Ålgård, Gjesdal2,4 mill. kromsetning 2025
- LTS Holding ASRådgivende ingeniører (annet) · Ålgård, Gjesdal2,2 mill. kromsetning 2025
- Sæth Consulting ASRådgivende ingeniører (annet) · Ålgård, Gjesdal2,1 mill. kromsetning 2025
- Ålgård Industriservice ASRådgivende ingeniører (annet) · Ålgård, Gjesdal1,9 mill. kromsetning 2024
- Prosesstek ASRådgivende ingeniører (annet) · Ålgård, Gjesdal1,6 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 15 642 | 11 051 | 9 368 | 8 523 | 3 574 | 2 928 | |
| 5 190 | 4 164 | 3 432 | 2 989 | 1 172 | 614 | |
| EBITDA | 3 032 | 1 184 | 624 | |||
| Resultat før skatt | 5 301 | 4 213 | 3 427 | 2 973 | 1 171 | 614 |
| 4 082 | 3 265 | 2 648 | 2 300 | 909 | 474 | |
| Balanse | ||||||
| 9 225 | 7 042 | 5 892 | 4 718 | 2 332 | 1 610 | |
| 1 318 | 1 236 | 971 | 824 | 524 | 615 | |
| 7 907 | 5 806 | 4 921 | 3 894 | 1 808 | 996 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 33,2 % | 37,7 % | 36,6 % | 35,1 % | 32,8 % | 21 % |
| Egenkapitalandel | 14,3 % | 17,6 % | 16,5 % | 17,5 % | 22,5 % | 38,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,18 | 1,14 | 1,16 | 1,19 | 1,59 |
| Totalkapitalrentabilitet | 65,3 % | 65,2 % | 64,7 % | 84,8 % | 59,5 % | 37,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler9,2 mill. kr
Anleggsmidler2 %166 391 kr
Omløpsmidler98 %9,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld9,2 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %24 430 kr
Opptjent egenkapital14 %1,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld86 %7,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 15 642 | 11 051 |
| Sum driftskostnader | 10 452 | 6 888 |
| Lønnskostnader | 4 203 | 2 558 |
| Driftsresultat | 5 190 | 4 164 |
| Finansinntekter | 117 | 52 |
| Finanskostnader | 7 | 3 |
| Netto finans | 110 | 49 |
| Resultat før skatt | 5 301 | 4 213 |
| Årsresultat | 4 082 | 3 265 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Lars Maudal | 1971 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Lars Maudal | 1971 | |
| Styremedlem | Martin Ravndal Lima | 1989 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Idsø & Ravnås Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Ecit Forretningspartner AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Maudal og Wik Invest AS | 1 530 | |
| Ravndal Invest AS | 930 | |
| Yggaren Invest AS | 540 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Maudal og Wik Invest AS | Økte | 18 → 1 530 |
| Ravndal Invest AS | Økte | 12 → 930 |
| Yggaren Invest AS | Ny eier | 0 → 540 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMautec AS916 824 564
- Forretningsadresse
- Industriveien 12, 4331 Ålgård
Underenheter1
- Sted
- Ålgård
- Ansatte
- 8
Historikk
18 hendelser siden 2016
- 2026
Flere ansatteNy
7 → 8
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 11 051 135 kr → 15 642 224 kr
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
6 → 8
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 9 368 136 kr → 11 051 135 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022