Framgarden Regnskap AS
Framgardsvegen 8, 7234 Lerframgarden.org
Framgarden Regnskap AS er et aksjeselskap i Ler i Melhus, stiftet 4. januar 2016. Selskapet driver med regnskapsføring og bokføring. Daglig leder er Sturla Mosand, og styrets leder er Sturla Mosand.
Fakta om Framgarden Regnskap AS
- Daglig leder
- Sturla Mosand (f. 1976)
- Styreleder
- Sturla Mosand (f. 1976)
- Stiftet
- Bransje
- Regnskapsbyråer i Melhus
- Kommune
- Melhus
- Største eiere (2025)
- Sturla Mosand100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,4 mill. kr+2,4 % mot 2024
Driftsresultat−43 939 kr−334 % mot 2024
Årsresultat15 311 kr+127 % mot 2024
Egenkapital465 415 kr+2,3 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 426 | 1 393 |
| Driftsresultat | −44 | 19 |
| Resultat før skatt | 15 | −49 |
| Årsresultat | 15 | −57 |
| Sum eiendeler | 635 | 628 |
| Egenkapital | 465 | 455 |
| Gjeld | 170 | 173 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 139 255 900 kr → 1 426 453 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Økonomi, regnskapstjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende formål, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
- Juridisk navn
- FRAMGARDEN REGNSKAP AS
- Org.nr.
- 916 797 303
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 04.01.2016
- Registrert
- 24.02.2016
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring 69.202
- Daglig leder
- Sturla Mosand (f. 1976)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Framgardsvegen 8, 7234 LerÅpne i kart
- Kommune
- Melhus
- Nettsted
- framgarden.org
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 426 | 1 393 | 1 325 | 1 171 | 1 082 | 982 | 1 040 | 1 051 | 924 | 607 |
| Driftsresultat | −44 | 19 | 116 | 99 | 82 | 44 | 93 | 131 | 70 | −37 |
| EBITDA | 70 | −37 | ||||||||
| Resultat før skatt | 15 | −49 | 160 | 128 | 126 | 64 | 93 | 130 | 71 | −37 |
| Årsresultat | 15 | −57 | 134 | 106 | 108 | 53 | 73 | 100 | 64 | −37 |
| Sum eiendeler | 635 | 628 | 750 | 615 | 510 | 389 | 348 | 309 | 275 | 142 |
| Egenkapital | 465 | 455 | 514 | 455 | 359 | 259 | 213 | 147 | 52 | −12 |
| Gjeld | 170 | 173 | 237 | 160 | 151 | 129 | 135 | 162 | 223 | 154 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler634 915 kr
Omløpsmidler100 %634 915 kr
Egenkapital og gjeld634 915 kr
Innskutt egenkapital4 %24 430 kr
Opptjent egenkapital69 %440 985 kr
Kortsiktig gjeld27 %169 500 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 426 | 1 393 |
| Sum driftskostnader | 1 470 | 1 374 |
| Lønnskostnader | 1 109 | 1 065 |
| Driftsresultat | −44 | 19 |
| Finansinntekter | 59 | 45 |
| Finanskostnader | 112 | |
| Netto finans | 59 | −67 |
| Resultat før skatt | 15 | −49 |
| Årsresultat | 15 | −57 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,1 % | 1,4 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 73,3 % | 72,5 % | 68,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,75 | 3,63 | 3,17 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,4 % | 9,3 % | 23,5 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sturla Mosand | 1976 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sturla Mosand | 1976 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Trøndelag Revisjon AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Sturla Mosand (født 1976) | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetFramgarden Regnskap AS916 797 303
- Forretningsadresse
- Framgardsvegen 8, 7234 Ler
Underenheter1
- Sted
- Ler
Historikk
14 hendelser siden 2016
- 2026
Omsetningen falt
139 255 900 kr → 1 426 453 kr
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
Endring av forretningsadresse
Kommune 1653 Melhus → 5028 Melhus
Hele kunngjøringen
- 2017
- 2016
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Regnskapsbyråer i Melhus, nærmest i omsetning
Hovin Ola940 558 kromsetning 2025ENKJan Havdal831 365 kromsetning 2025ENKArco Holding AS−100 000 kromsetning 2025ASGaula Regnskap AS3,2 mill. kromsetning 2025ASØkonomipartner Norge AS5,8 mill. kromsetning 20256ansatteASHorg Regnskap AS8,4 mill. kromsetning 202511ansatteASMelhus Regnskap AS37 mill. kromsetning 202528ansatteAS
Regnskapsbyråer i MelhusAlle selskaper i Melhus