Lina's AS
Halvdan Kvitbeins vei 28, 3170 Sem
Lina's AS er et aksjeselskap i Sem i Tønsberg, stiftet 27. januar 2016. Selskapet driver med rengjøring av bygninger og har 5 ansatte. Styrets leder er Stase Budriene.
Fakta om Lina's AS
- Styreleder
- Stase Budriene (f. 1961)
- Stiftet
- Bransje
- Renhold i Tønsberg
- Kommune
- Tønsberg
- Største eiere (2025)
- Stase Budriene100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2 mill. kr+4,3 % mot 2024
Driftsresultat174 016 kr+162 % mot 2024
Årsresultat163 336 kr+156 % mot 2024
Egenkapital−52 929 kr+75,5 % mot 2024
Ansatte5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 975 | 1 893 |
| Driftsresultat | 174 | −279 |
| Resultat før skatt | 163 | −290 |
| Årsresultat | 163 | −290 |
| Sum eiendeler | 638 | 489 |
| Egenkapital | −53 | −216 |
| Gjeld | 691 | 706 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 7 → 5
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −52 929 kr
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Renhold og vask for private og næringsdrivende og alt som naturlig tilhører dette.
- Juridisk navn
- LINA'S AS
- Org.nr.
- 916 688 997
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 27.01.2016
- Registrert
- 05.02.2016
- Bransje
- Rengjøring av bygninger 81.210
- Ansatte
- 5
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Halvdan Kvitbeins vei 28, 3170 SemÅpne i kart
- Kommune
- Tønsberg
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 975 | 1 893 | 1 927 | 1 866 | 1 875 | 1 687 | 1 662 | 1 226 | 980 | 870 |
| Driftsresultat | 174 | −279 | −44 | 45 | 328 | 8 | −10 | 54 | 48 | 15 |
| EBITDA | 48 | 332 | 12 | −6 | 59 | 53 | 22 | |||
| Resultat før skatt | 163 | −290 | −55 | 41 | 329 | 8 | −10 | 54 | 48 | 15 |
| Årsresultat | 163 | −290 | −52 | 33 | 232 | 8 | −10 | 41 | 36 | 11 |
| Sum eiendeler | 638 | 489 | 800 | 815 | 824 | 489 | 482 | 503 | 332 | 217 |
| Egenkapital | −53 | −216 | 73 | 125 | 92 | 110 | 102 | 113 | 72 | 35 |
| Gjeld | 691 | 706 | 727 | 690 | 732 | 379 | 380 | 390 | 260 | 182 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler638 459 kr
Anleggsmidler23 %146 000 kr
Omløpsmidler77 %492 459 kr
Egenkapital og gjeld638 459 kr
Innskutt egenkapital5 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−13 %−82 929 kr
Langsiktig gjeld16 %103 424 kr
Kortsiktig gjeld92 %587 963 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 975 | 1 893 |
| Sum driftskostnader | 1 801 | 2 173 |
| Lønnskostnader | 1 683 | 1 912 |
| Driftsresultat | 174 | −279 |
| Finansinntekter | 2 | 5 |
| Finanskostnader | 13 | 15 |
| Netto finans | −11 | −10 |
| Resultat før skatt | 163 | −290 |
| Årsresultat | 163 | −290 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,8 % | −14,8 % | −2,3 % |
| Egenkapitalandel | −8,3 % | −44,2 % | 9,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 0,49 | 0,95 |
| Totalkapitalrentabilitet | 31,2 % | −42,6 % | −4,9 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stase Budriene | 1961 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Tallverket AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Stase Budriene | 1961 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stase Budriene (født 1961) | 10 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetLina's AS916 688 997
- Forretningsadresse
- Halvdan Kvitbeins vei 28, 3170 Sem
Underenheter1
- Sted
- Sem
- Ansatte
- 5
Historikk
15 hendelser siden 2016
- 2026
Færre ansatte
7 → 5
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3803 Tønsberg → 3905 Tønsberg
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0704 Tønsberg → 3803 Tønsberg
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
Endring av forretningsadresse
Botnegaten 12, 3112 Tønsberg → Halvdan Kvitbeins vei 28, 3170 Sem
Hele kunngjøringen
- 2016
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Renhold i Tønsberg, nærmest i omsetning
Frontmaster Vinduspuss og Fasadevask AS1,8 mill. kromsetning 2025ASØbu Service AS2,2 mill. kromsetning 2025ASEnklere Miljø AS1,7 mill. kromsetning 20259ansatteASM&M Renhold og Hjemmetjenester AS2,4 mill. kromsetning 2025ASLaima Rengjøring AS1,5 mill. kromsetning 2025ASRenflex AS1,3 mill. kromsetning 202512ansatteASRe Vei & Vedlikehold AS752 913 kromsetning 2025ASBuvoll AS744 604 kromsetning 2025AS
Renhold i TønsbergAlle selskaper i Tønsberg