Livco AS er et aksjeselskap i Eidsvoll Verk i Eidsvoll, stiftet 16. oktober 2015. Selskapet driver med murerarbeid. Styrets leder er Vegard Hauger Hvalbye.
Fakta om Livco AS
- Styreleder
- Vegard Hauger Hvalbye (f. 1988)
- Stiftet
- Bransje
- Murere i Eidsvoll
- Kommune
- Eidsvoll
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning129 096 kr−10 % mot 2024
Driftsresultat−38 053 kr+30,5 % mot 2024
Årsresultat1,2 mill. kr+228 % mot 2024
Egenkapital8,1 mill. kr+17 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 129 | 143 |
| Driftsresultat | −38 | −55 |
| Resultat før skatt | 1 247 | 391 |
| Årsresultat | 1 173 | 358 |
| Sum eiendeler | 13 910 | 11 293 |
| Egenkapital | 8 069 | 6 896 |
| Gjeld | 5 841 | 4 398 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av formål · Formål: Investeringsvirksomhet, eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt alt som naturlig står i forbindelse med dette.
- Endring av vedtektsdato · Vedtekter av 10.04.2025
Konsernstruktur
Morselskap for 3 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet, eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt alt som naturlig står i forbindelse med dette.
- Juridisk navn
- LIVCO AS
- Org.nr.
- 916 184 948
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 16.10.2015
- Registrert
- 04.11.2015
- Bransje
- Murerarbeid 43.910
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Tidligere navn
- Hvalbye Holding AS
- Forretningsadresse
- Bråtenvegen 68, 2074 Eidsvoll VerkÅpne i kart
- Kommune
- Eidsvoll
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 129 | 143 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Driftsresultat | −38 | −55 | −106 | −49 | −203 | −29 | −22 | −24 | −28 | −7 |
| EBITDA | −49 | −28 | −7 | |||||||
| Resultat før skatt | 1 247 | 391 | 694 | 991 | 1 674 | 1 186 | 1 642 | 795 | 383 | 340 |
| Årsresultat | 1 173 | 358 | 752 | 1 037 | 1 674 | 1 186 | 1 636 | 795 | 387 | 340 |
| Sum eiendeler | 13 910 | 11 293 | 10 495 | 8 414 | 4 478 | 2 802 | 1 968 | 831 | 735 | 369 |
| Egenkapital | 8 069 | 6 896 | 6 538 | 5 513 | 4 476 | 2 802 | 1 616 | 330 | 35 | 348 |
| Gjeld | 5 841 | 4 398 | 3 957 | 2 901 | 2 | 0 | 352 | 501 | 700 | 20 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler14 mill. kr
Anleggsmidler43 %6 mill. kr
Omløpsmidler57 %7,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld14 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital58 %8 mill. kr
Kortsiktig gjeld23 %3,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 129 | 143 |
| Sum driftskostnader | 167 | 198 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −38 | −55 |
| Finansinntekter | 2 063 | 1 046 |
| Finanskostnader | 778 | 600 |
| Netto finans | 1 285 | 446 |
| Resultat før skatt | 1 247 | 391 |
| Årsresultat | 1 173 | 358 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −29,5 % | −38,2 % | −1 803,2 % |
| Egenkapitalandel | 58 % | 61,1 % | 62,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,46 | 3,95 | 48,17 |
| Totalkapitalrentabilitet | 16,1 % | 9,1 % | 13,8 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Vegard Hauger Hvalbye | 1988 |
| Styremedlem | Ine Hauger Hvalbye | 1988 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Enora AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Regnskapstjenester Eidsvoll AS | til 29.10.2026 | |
| Kontaktperson | Vegard Hauger Hvalbye | 1988 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Vegard Hauger Hvalbye (født 1988) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Livco AS
- 100 %Hvalbye Mur AS
- 100 %Mel Gardermoen 23 AS
- 53,3 %Ine Hauger AS
Enheter
HovedenhetLivco AS916 184 948
- Forretningsadresse
- Bråtenvegen 68, 2074 Eidsvoll Verk
Underenheter1
- Sted
- Eidsvoll Verk
Historikk
20 hendelser siden 2015
- 2026
- 2025
Endring av formål
Formål: Investeringsvirksomhet, eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt alt som naturlig står i forbindelse med dette.
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av styre
Styret: leder Vegard Hauger Hvalbye, 1 medlem
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0237 Eidsvoll → 3035 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2019
Endring av forretningsadresse
Statsrådtunet 19C → Bråtenvegen 68, Eidsvoll Verk
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Murere i Eidsvoll, nærmest i omsetning
Holding Mur og Flis AS0 kromsetning 2025ASWardrum AS580 980 kromsetning 2025ASIversen Håndverk AS2,6 mill. kromsetning 2025ASMurer Audun Fredriksen AS2,9 mill. kromsetning 2025ASByggmar AS4,9 mill. kromsetning 2025ASHvalbye Mur AS6,5 mill. kromsetning 2025ASUlverud Mur og Flis AS12 mill. kromsetning 2025ASEidsvoll Mur og Flis AS24 mill. kromsetning 202512ansatteAS
Murere i EidsvollAlle selskaper i Eidsvoll