Maverick Invest AS
Aktiv- Org.nr.916 124 651
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Stavanger
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Maverick Invest AS er et aksjeselskap i Hafrsfjord i Stavanger, stiftet 27. august 2015. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Daglig leder er Gjermund Groven, og styrets leder er Gjermund Groven.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Ny adresse · Stallerudveien 119, 0693, Oslo → Revheimsmyra 132, 4045, HAFRSFJORD
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Stallerudveien 119 → Stallerudveien 119, Oslo
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −418 468 kr
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Stavanger
- Green Sky Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Hafrsfjord, Stavanger
- HV Nef2 Invest Ascona ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- HV Nef2 Invest Begonia ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- HV Nef2 Invest Ascona II ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- Acilles ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- Einar Hebnes ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
- DB Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Hafrsfjord, Stavanger
- Lavmelt ASHolding- og investeringsselskaper · Stavanger
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| −5 | −5 | −1 | −1 | −1 | −1 | |
| Resultat før skatt | 56 | −1 073 | −13 | −272 | 409 | 211 |
| 150 | −1 085 | −10 | −272 | 416 | 211 | |
| Balanse | ||||||
| 2 658 | 1 830 | 3 041 | 2 886 | 2 793 | 1 401 | |
| −418 | −569 | 516 | 526 | 798 | 381 | |
| 3 076 | 2 398 | 2 525 | 2 360 | 1 995 | 1 019 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Egenkapitalandel | −15,7 % | −31,1 % | 17 % | 18,2 % | 28,6 % | 27,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,74 | 63,54 | 200,72 | 165,75 | 22,49 | 0,02 |
| Totalkapitalrentabilitet | 37,4 % | 2,2 % | −0 % | 2,1 % | 19,4 % | 17,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,7 mill. kr
Anleggsmidler39 %1 mill. kr
Omløpsmidler61 %1,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,7 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−17 %−448 468 kr
Langsiktig gjeld94 %2,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld22 %587 990 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 5 | 5 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −5 | −5 |
| Finansinntekter | 844 | 58 |
| Finanskostnader | 783 | 1 127 |
| Netto finans | 61 | −1 069 |
| Resultat før skatt | 56 | −1 073 |
| Årsresultat | 150 | −1 085 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Gjermund Groven | 1987 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Gjermund Groven | 1987 | |
| Styremedlem | Sigbjørn Groven | 1987 | |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Gjermund Groven (født 1987) | 30 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
18 hendelser siden 2015
- 2026
- 2025
Ny adresse
Stallerudveien 119, 0693, Oslo → Revheimsmyra 132, 4045, HAFRSFJORD
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Stallerudveien 119 → Stallerudveien 119, Oslo
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020