Maurholen Vest AS
Kisteberglia 15B, 4032 Stavanger
Maurholen Vest AS er et aksjeselskap i Stavanger, stiftet 19. september 2015. Selskapet driver med utvikling og salg av byggeprosjekter. Daglig leder er Bengt Egil Øvestad, og styrets leder er Bengt Egil Øvestad.
Fakta om Maurholen Vest AS
- Daglig leder
- Bengt Egil Øvestad (f. 1958)
- Styreleder
- Bengt Egil Øvestad (f. 1958)
- Stiftet
- Kommune
- Stavanger
- Største eiere (2025)
- Bengt Egil Øvestad100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning4,6 mill. krÅrsregnskap 2025
Driftsresultat292 491 kr+417 % mot 2024
Årsresultat269 930 kr+391 % mot 2024
Egenkapital509 321 kr+113 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 550 | |
| Driftsresultat | 292 | −92 |
| Resultat før skatt | 320 | −93 |
| Årsresultat | 270 | −93 |
| Sum eiendeler | 3 374 | 3 157 |
| Egenkapital | 509 | 239 |
| Gjeld | 2 865 | 2 918 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Revisjon av årsregnskap
- Endring av revisor
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investere, utvikle og selge fast eiendom samt hva herved står i forbindelse, samt å delta i andre selskaper.
- Juridisk navn
- MAURHOLEN VEST AS
- Org.nr.
- 916 071 795
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 19.09.2015
- Registrert
- 14.10.2015
- Bransje
- Utvikling og salg av byggeprosjekter 68.120
- Daglig leder
- Bengt Egil Øvestad (f. 1958)
- Aksjekapital
- 36 000 kr
- Forretningsadresse
- Kisteberglia 15B, 4032 StavangerÅpne i kart
- Kommune
- Stavanger
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 550 | 3 958 | 0 | 3 584 | 0 | 2 200 | 38 | 0 | 0 | |
| Driftsresultat | 292 | −92 | 420 | −160 | 326 | −76 | 238 | 11 | −23 | −3 |
| EBITDA | −23 | −3 | ||||||||
| Resultat før skatt | 320 | −93 | 372 | −195 | 300 | −111 | 197 | −33 | −75 | −56 |
| Årsresultat | 270 | −93 | 290 | −152 | 256 | −111 | 154 | −27 | −59 | −43 |
| Sum eiendeler | 3 374 | 3 157 | 3 043 | 3 105 | 3 203 | 3 047 | 3 170 | 3 391 | 3 230 | 3 165 |
| Egenkapital | 509 | 239 | 332 | 42 | 194 | −64 | 47 | −107 | −80 | −21 |
| Gjeld | 2 865 | 2 918 | 2 710 | 3 063 | 3 009 | 3 111 | 3 123 | 3 498 | 3 310 | 3 186 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler3,4 mill. kr
Anleggsmidler0 %1 000 kr
Omløpsmidler100 %3,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,4 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %36 000 kr
Opptjent egenkapital14 %473 321 kr
Langsiktig gjeld83 %2,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %50 494 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 550 | |
| Sum driftskostnader | 4 258 | 92 |
| Lønnskostnader | 0 | 6 |
| Driftsresultat | 292 | −92 |
| Finansinntekter | 28 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 1 |
| Netto finans | 28 | −1 |
| Resultat før skatt | 320 | −93 |
| Årsresultat | 270 | −93 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,4 % | 10,6 % | |
| Egenkapitalandel | 15,1 % | 7,6 % | 10,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 66,8 | 1 052,3 | 60,01 |
| Totalkapitalrentabilitet | 9,8 % | −3 % | 14,4 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bengt Egil Øvestad | 1958 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bengt Egil Øvestad | 1958 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Rennesøy og Randaberg Rekneskapslag SA |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bengt Egil Øvestad (født 1958) | 36 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMaurholen Vest AS916 071 795
- Forretningsadresse
- Kisteberglia 15B, 4032 Stavanger
Underenheter1
- Sted
- Stavanger
Historikk
17 hendelser siden 2015
- 2026
- 2025
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
Endring av revisor
Ny revisor: Idsø & Ravnås Revisjon AS
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Stavanger, nærmest i omsetning
Øyheim Eiendom AS4,6 mill. kromsetning 2025ASTytek AS4,5 mill. kromsetning 2025ASFøniks Forvaltning AS4,6 mill. kromsetning 20255ansatteASImiq Gruppen AS4,6 mill. kromsetning 2025ASResource Management AS4,4 mill. kromsetning 2025ASBideco AS4,4 mill. kromsetning 2025ASSkogsbakken Invest AS4,8 mill. kromsetning 2025ASVagle Næringspark N1D AS4,2 mill. kromsetning 2025AS
Eiendomsutvikling i StavangerAlle selskaper i Stavanger