Staut Arbeidsklær AS
Staut Arbeidsklær AS er et aksjeselskap i Skjetten i Lillestrøm, stiftet 30. september 2015. Selskapet driver med engroshandel med klær og skotøy. Daglig leder er Anders Persvangen, og styrets leder er Noman Zia.
Fakta om Staut Arbeidsklær AS
- Daglig leder
- Anders Persvangen (f. 1974)
- Styreleder
- Noman Zia (f. 1974)
- Stiftet
- Kommune
- Lillestrøm
- Største eiere (2025)
- Persen Invest AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning45 mill. kr+12,4 % mot 2024
Driftsresultat2,2 mill. kr+59 % mot 2024
Årsresultat1,7 mill. kr+63,5 % mot 2024
Egenkapital9,1 mill. kr+15,1 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 45 103 | 40 143 |
| Driftsresultat | 2 192 | 1 379 |
| Resultat før skatt | 2 194 | 1 363 |
| Årsresultat | 1 696 | 1 037 |
| Sum eiendeler | 15 667 | 13 190 |
| Egenkapital | 9 096 | 7 900 |
| Gjeld | 6 571 | 5 290 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2025
- Flere ansatte · 10 → 11
- Flere ansatte · 9 → 10
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Del av et konsern: Persen Invest AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Import/eksport, salg av handelsvarer innen arbeidsklær, verneutstyr og tilhørende produkter, rådgivning og kurs innenfor samme segment.
- Juridisk navn
- STAUT ARBEIDSKLÆR AS
- Org.nr.
- 916 069 685
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 30.09.2015
- Registrert
- 14.10.2015
- Bransje
- Engroshandel med klær og skotøy 46.420
- Daglig leder
- Anders Persvangen (f. 1974)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Hvamveien 4, 2013 SkjettenÅpne i kart
- Kommune
- Lillestrøm
- Telefon
- 63 80 00 01
- Nettsted
- stautas.no
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 45 103 | 40 143 | 37 262 | 32 011 | 30 521 | 24 384 | 19 163 | 15 316 | 9 859 | 6 199 |
| Driftsresultat | 2 192 | 1 379 | 2 184 | 2 236 | 2 331 | 1 629 | 1 181 | 1 124 | 464 | 803 |
| EBITDA | 2 339 | 2 398 | 1 689 | 1 218 | 1 159 | 485 | 817 | |||
| Resultat før skatt | 2 194 | 1 363 | 2 145 | 2 235 | 2 307 | 1 596 | 1 168 | 1 110 | 441 | 815 |
| Årsresultat | 1 696 | 1 037 | 1 666 | 1 729 | 1 785 | 1 270 | 890 | 818 | 327 | 614 |
| Sum eiendeler | 15 667 | 13 190 | 13 916 | 11 532 | 10 281 | 8 111 | 5 373 | 4 986 | 3 119 | 1 591 |
| Egenkapital | 9 096 | 7 900 | 7 063 | 6 047 | 5 178 | 3 393 | 2 273 | 1 383 | 989 | 662 |
| Gjeld | 6 571 | 5 290 | 6 854 | 5 485 | 5 103 | 4 718 | 3 100 | 3 603 | 2 131 | 930 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler16 mill. kr
Anleggsmidler5 %783 349 kr
Omløpsmidler95 %15 mill. kr
Egenkapital og gjeld16 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 kr
Opptjent egenkapital57 %9 mill. kr
Langsiktig gjeld4 %606 664 kr
Kortsiktig gjeld38 %6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 45 103 | 40 143 |
| Sum driftskostnader | 42 911 | 38 764 |
| Lønnskostnader | 7 774 | 7 180 |
| Driftsresultat | 2 192 | 1 379 |
| Finansinntekter | 49 | 48 |
| Finanskostnader | 47 | 63 |
| Netto finans | 2 | −15 |
| Resultat før skatt | 2 194 | 1 363 |
| Årsresultat | 1 696 | 1 037 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 3,4 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandel | 58,1 % | 59,9 % | 50,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,63 | 2,11 |
| Totalkapitalrentabilitet | 15,5 % | 10,5 % | 17,4 % |
Roller
Nå · 8 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Persvangen | 1974 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Noman Zia | 1974 |
| Styremedlem | Anders Persvangen | 1974 |
| Styremedlem | Cathrine Sørvig Persvangen | 1979 |
| Styremedlem | Stig Peder Sørvig | 1953 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Myrdahl og Sveen AS | |
| Regnskapsfører | Stacked Accounting AS | |
| Regnskapsfører | Vega Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Nestleder | Anders Persvangen | 1974 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Persen Invest AS | 100 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetStaut Arbeidsklær AS916 069 685
- Forretningsadresse
- Hvamveien 4, 2013 Skjetten
Underenheter1
- Sted
- Skjetten
Historikk
24 hendelser siden 2015
- 2026
Flere ansatte
10 → 11
Flere ansatte
9 → 10
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3030 Lillestrøm → 3205 Lillestrøm
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0231 Skedsmo → 3030 Lillestrøm
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Agentur- og engroshandel i Lillestrøm, nærmest i omsetning
Lindinvent AS45 mill. kromsetning 20255ansatteASTelmo Control AS45 mill. kromsetning 20258ansatteASFaun Norge AS44 mill. kromsetning 20257ansatteASSmaksgaver AS47 mill. kromsetning 202512ansatteASAlfasoft AS43 mill. kromsetning 20258ansatteASPure Fishing Norway AS48 mill. kromsetning 20257ansatteASIrm Norge AS42 mill. kromsetning 20258ansatteASSortimo AS42 mill. kromsetning 202516ansatteAS
Agentur- og engroshandel i LillestrømAlle selskaper i Lillestrøm