Intersport Gol AS
Intersport Gol AS er et aksjeselskap i Gol, stiftet 14. september 2015. Selskapet driver med detaljhandel med sportsvarer og har 8 ansatte. Daglig leder er Eirik Walan, og styrets leder er Lars Christian Stensrud.
Fakta om Intersport Gol AS
- Daglig leder
- Eirik Walan (f. 1967)
- Styreleder
- Lars Christian Stensrud (f. 1968)
- Stiftet
- Bransje
- Annen detaljhandel i Gol
- Kommune
- Gol
- Største eiere (2025)
- Fjellkjeden AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 18 474 | 22 486 |
| Driftsresultat | 627 | 1 137 |
| Resultat før skatt | 372 | 1 148 |
| Årsresultat | 290 | 896 |
| Sum eiendeler | 17 805 | 16 817 |
| Egenkapital | 9 333 | 9 243 |
| Gjeld | 8 472 | 7 574 |
Hva som har skjedd
- Ny lenke til sosiale medier · instagram.com/intersport_gol?igsh=dmdxMmRhcGNsbWdn&utm_source=qr
- Ny lenke til sosiale medier · facebook.com/share/1AAETjzdMK?mibextid=wwXIfr
- Flere ansatte · 7 → 8
- Nytt årsregnskap · 2025
Konsernstruktur
Del av et konsern: Fjellkjeden AS eier 100 %.
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 17,8 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Handel, kjøp, salg, utleie av sport og fritidsartikler, eller annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
- Juridisk navn
- INTERSPORT GOL AS
- Org.nr.
- 915 985 157
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 14.09.2015
- Registrert
- 28.09.2015
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer 47.631
- Daglig leder
- Eirik Walan (f. 1967)
- Ansatte
- 8
- Aksjekapital
- 600 000 kr
- Tidligere navn
- Gol Sport AS
- Forretningsadresse
- Sentrumsvegen 94, 3550 GolÅpne i kart
- Kommune
- Gol
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 18 474 | 22 486 | 23 324 | 27 593 | 27 254 | 17 162 | 19 746 | 22 336 | 24 061 | 26 253 |
| Driftsresultat | 627 | 1 137 | 1 063 | 2 104 | 4 928 | 1 252 | 17 | −65 | 392 | 1 041 |
| EBITDA | 2 575 | 5 330 | 1 584 | 27 | 38 | 501 | 1 150 | |||
| Resultat før skatt | 372 | 1 148 | 1 035 | 2 039 | 4 849 | 1 413 | 232 | 154 | 667 | 1 239 |
| Årsresultat | 290 | 896 | 807 | 1 590 | 3 783 | 1 102 | 181 | 115 | 496 | 923 |
| Sum eiendeler | 17 805 | 16 817 | 18 984 | 21 223 | 19 840 | 14 097 | 12 507 | 10 974 | 12 336 | 10 388 |
| Egenkapital | 9 333 | 9 243 | 9 247 | 8 439 | 7 102 | 3 319 | 2 218 | 2 420 | 2 305 | 1 809 |
| Gjeld | 8 472 | 7 574 | 9 737 | 12 784 | 12 738 | 10 778 | 10 289 | 8 554 | 10 032 | 8 579 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 18 474 | 22 486 |
| Sum driftskostnader | 17 847 | 21 349 |
| Lønnskostnader | 3 681 | 3 874 |
| Driftsresultat | 627 | 1 137 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | −255 | 11 |
| Resultat før skatt | 372 | 1 148 |
| Årsresultat | 290 | 896 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,4 % | 5,1 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 52,4 % | 55 % | 48,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,01 | 2,1 | 5,43 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,2 % | 6,4 % | 5,2 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eirik Walan | 1967 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Christian Stensrud | 1968 |
| Styremedlem | Peter Andreas Müller | 1975 |
| Styremedlem | Eirik Walan | 1967 |
| Styremedlem | Per Herman Isachsen | 1953 |
| Varamedlem | Trond Mørstad Storrusten | 1987 |
| Varamedlem | Vidar Ødegaard | 1972 |
| Varamedlem | Leif Øyvind Solemsli | 1979 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Valdresrevisorene AS | |
| Regnskapsfører | Sport Holding Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Nestleder | Per Herman Isachsen | 1953 | til 09.03.2026 |
| Varamedlem | Knut Erik Olsen | 1974 | til 27.01.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Fjellkjeden AS | 120 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Sentrumsvegen 94, 3550 Gol
- Sted
- Gol
- Ansatte
- 8
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 105,54 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 368,86 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 551,39 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 12 498,65 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 048,77 kr |
Historikk
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
instagram.com/intersport_gol?igsh=dmdxMmRhcGNsbWdn&utm_source=qr
Ny lenke til sosiale medier
facebook.com/share/1AAETjzdMK?mibextid=wwXIfr
Flere ansatteNy
7 → 8
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3041 Gol → 3324 Gol
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Kremmartunet Sentrumsvegen 116 → Sentrumsvegen 94, Gol
Hele kunngjøringen
- 2021
Endring av styre
Styret: leder Lars Christian Stensrud, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0617 Gol → 3041 Gol
Hele kunngjøringen