Fagernes Sportsforretning AS
Fagernes Sportsforretning AS er et aksjeselskap i Fagernes i Nord-Aurdal, stiftet 14. september 2015. Selskapet driver med detaljhandel med sportsvarer og har 14 ansatte. Daglig leder er Kai Arne Kvale, og styrets leder er Lars Christian Stensrud.
Fakta om Fagernes Sportsforretning AS
- Daglig leder
- Kai Arne Kvale (f. 1981)
- Styreleder
- Lars Christian Stensrud (f. 1968)
- Stiftet
- Kommune
- Nord-Aurdal
- Største eiere (2025)
- Fjellkjeden AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 23 019 | 24 192 |
| Driftsresultat | 1 097 | 1 803 |
| Resultat før skatt | 749 | 1 695 |
| Årsresultat | 583 | 1 312 |
| Sum eiendeler | 18 853 | 17 990 |
| Egenkapital | 9 891 | 9 707 |
| Gjeld | 8 962 | 8 283 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av styre · Styret: leder Lars Christian Stensrud, 3 medlemmer
- Endring av daglig leder · Ny daglig leder: Kai Arne Kvale
- Færre ansatte · 13 → 12
Konsernstruktur
Del av et konsern: Fjellkjeden AS eier 100 %.
Offisiell foretaksinformasjon
Handel, kjøp, salg, utleie av sport og fritidsartikler, eller annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
- Juridisk navn
- FAGERNES SPORTSFORRETNING AS
- Org.nr.
- 915 985 076
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 14.09.2015
- Registrert
- 28.09.2015
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer 47.631
- Daglig leder
- Kai Arne Kvale (f. 1981)
- Ansatte
- 14
- Aksjekapital
- 600 000 kr
- Tidligere navn
- Fagernes Sport AS
- Forretningsadresse
- Gullsmedvegen 2, 2900 FagernesÅpne i kart
- Kommune
- Nord-Aurdal
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 23 019 | 24 192 | 23 734 | 24 601 | 28 561 | 23 896 | 18 763 | 17 990 | 17 658 | 17 856 |
| Driftsresultat | 1 097 | 1 803 | 1 546 | 1 766 | 4 547 | 3 775 | 621 | 622 | 428 | 1 496 |
| EBITDA | 1 888 | 4 633 | 3 863 | 705 | 698 | 550 | 1 618 | |||
| Resultat før skatt | 749 | 1 695 | 1 459 | 1 771 | 4 554 | 3 855 | 700 | 708 | 511 | 1 575 |
| Årsresultat | 583 | 1 312 | 1 138 | 1 381 | 3 552 | 3 007 | 546 | 543 | 315 | 1 235 |
| Sum eiendeler | 18 853 | 17 990 | 17 440 | 19 043 | 19 227 | 14 509 | 13 681 | 14 410 | 13 787 | 12 853 |
| Egenkapital | 9 891 | 9 707 | 9 695 | 8 947 | 7 800 | 5 027 | 2 801 | 3 213 | 3 070 | 2 756 |
| Gjeld | 8 962 | 8 283 | 7 745 | 10 096 | 11 427 | 9 481 | 10 880 | 11 197 | 10 717 | 10 097 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 23 019 | 24 192 |
| Sum driftskostnader | 21 921 | 22 390 |
| Lønnskostnader | 4 335 | 4 331 |
| Driftsresultat | 1 097 | 1 803 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | −349 | −108 |
| Resultat før skatt | 749 | 1 695 |
| Årsresultat | 583 | 1 312 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 7,5 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 52,5 % | 54 % | 55,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,88 | 1,98 | 3,96 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4,1 % | 9,6 % | 8 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kai Arne Kvale | 1981 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Christian Stensrud | 1968 |
| Styremedlem | Peter Andreas Müller | 1975 |
| Styremedlem | Eirik Walan | 1967 |
| Styremedlem | Per Herman Isachsen | 1953 |
| Varamedlem | Vidar Ødegaard | 1972 |
| Varamedlem | Trond Mørstad Storrusten | 1987 |
| Varamedlem | Leif Øyvind Solemsli | 1979 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Valdresrevisorene AS | |
| Regnskapsfører | Sport Holding Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Christian Stensrud | 1968 | til 07.05.2026 |
| Varamedlem | Knut Erik Olsen | 1974 | til 07.05.2026 |
| Nestleder | Per Herman Isachsen | 1953 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Fjellkjeden AS | 120 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Fjellkjeden AS
- 100 %Fagernes Sportsforretning AS
Enheter
- Forretningsadresse
- Gullsmedvegen 2, 2900 Fagernes
- Sted
- Fagernes
- Ansatte
- 14
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 25 185,79 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 24 827,56 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 28 962,90 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 50 635,81 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 22 020,57 kr |
Historikk
- 2026
Endring av styre
Styret: leder Lars Christian Stensrud, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
Endring av daglig leder
Ny daglig leder: Kai Arne Kvale
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
13 → 12
- 2025
- 2024
Endring av daglig leder
Ny daglig leder: Lars Christian Stensrud
Hele kunngjøringen
Endring av daglig leder
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av daglig leder
Ny daglig leder: Raymond Sundvold
Hele kunngjøringen
- 2021
Endring av styre
Styret: leder Lars Christian Stensrud, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0542 Nord-Aurdal → 3451 Nord-Aurdal
Hele kunngjøringen