P.S Invest AS
Dalveien 86, 1718 Greåker
P.S Invest AS er et aksjeselskap i Greåker i Sarpsborg, stiftet 31. august 2015. Selskapet driver med produksjon av kjøtt- og fjørfevarer. Daglig leder er Paal Stang, og styrets leder er Paal Stang.
Fakta om P.S Invest AS
- Daglig leder
- Paal Stang (f. 1970)
- Styreleder
- Paal Stang (f. 1970)
- Stiftet
- Kommune
- Sarpsborg
- Største eiere (2025)
- Paal Stang100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning0 kr0 kr mot 2024
Driftsresultat−149 348 kr−534 % mot 2024
Årsresultat3,5 mill. kr+850 % mot 2024
Egenkapital3,2 mill. kr+272 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −149 | −24 |
| Resultat før skatt | 3 470 | 364 |
| Årsresultat | 3 479 | 366 |
| Sum eiendeler | 4 039 | 1 528 |
| Egenkapital | 3 173 | 853 |
| Gjeld | 866 | 675 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Ny bransje · Andre egeninvesteringsselskaper → Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Nytt årsregnskap · 2025
- Gjennomføring av fusjon · Overtakende foretak: P.S Invest AS · Overdragende foretak: Paal Stang Services AS
- Kreditorvarsel · Overtakende foretak: P.S Invest AS · Overdragende foretak: Paal Stang Services AS
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investere i andre selskap.
- Juridisk navn
- P.S INVEST AS
- Org.nr.
- 915 964 478
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 31.08.2015
- Registrert
- 23.09.2015
- Bransje
- Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer 10.130
- Daglig leder
- Paal Stang (f. 1970)
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Dalveien 86, 1718 GreåkerÅpne i kart
- Kommune
- Sarpsborg
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
| Driftsresultat | −149 | −24 | −23 | −21 | −13 | −16 | −15 | −17 | −13 | −18 |
| EBITDA | −13 | −18 | ||||||||
| Resultat før skatt | 3 470 | 364 | 376 | 359 | 372 | 59 | 141 | −18 | −13 | −18 |
| Årsresultat | 3 479 | 366 | 371 | 346 | 356 | 46 | 123 | −18 | −13 | −18 |
| Sum eiendeler | 4 039 | 1 528 | 1 167 | 1 356 | 1 478 | 1 149 | 1 074 | 258 | 262 | 265 |
| Egenkapital | 3 173 | 853 | 1 162 | 791 | 445 | 138 | 93 | −31 | −13 | 0 |
| Gjeld | 866 | 675 | 5 | 565 | 1 033 | 1 011 | 982 | 288 | 275 | 265 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler4 mill. kr
Anleggsmidler97 %3,9 mill. kr
Omløpsmidler3 %114 404 kr
Egenkapital og gjeld4 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %18 084 kr
Opptjent egenkapital78 %3,2 mill. kr
Kortsiktig gjeld21 %865 509 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 149 | 24 |
| Driftsresultat | −149 | −24 |
| Finansinntekter | 3 620 | 387 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 3 620 | 387 |
| Resultat før skatt | 3 470 | 364 |
| Årsresultat | 3 479 | 366 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 78,6 % | 55,8 % | 99,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,13 | 1,88 | 165,9 |
| Totalkapitalrentabilitet | 124,7 % | 27 % | 29,8 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paal Stang | 1970 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Paal Stang | 1970 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Center Revisjon AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Paal Stang (født 1970) | 30 000 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Paal Stang | Ny eier | 0 → 30 000 |
| Paal Stang Services AS | Solgte seg ut | 30 000 → 0 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Historikk
18 hendelser siden 2015
- 2026
Ny bransje
Andre egeninvesteringsselskaper → Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- 2025
Gjennomføring av fusjon
Overtakende foretak: P.S Invest AS · Overdragende foretak: Paal Stang Services AS
Hele kunngjøringen
Kreditorvarsel
Overtakende foretak: P.S Invest AS · Overdragende foretak: Paal Stang Services AS
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3003 Sarpsborg → 3105 Sarpsborg
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0105 Sarpsborg → 3003 Sarpsborg
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Sarpsborg, nærmest i omsetning
Plommen Frukt AS0 kromsetning 2025ASHvaler-Krabbe Holding AS0 kromsetning 2025ASEnjoy Food AS0 kromsetning 2025ASBionutrients AS27 700 kromsetning 2025ASNorbakes AS409 989 kromsetning 2025ASTakelund AS3,2 mill. kromsetning 202510ansatteASTastry AS7 mill. kromsetning 20256ansatteASKarl J. Paulsen Bakeri og Konditori AS8,3 mill. kromsetning 2025AS
Mat- og drikkeproduksjon i SarpsborgAlle selskaper i Sarpsborg