Hold Maska AS
Org.nr. 915 920 977AksjeselskapInteriør, møbler og byggevarerDetaljhandel med tekstiler og utstyrsvarerAktiv
Sundgata 16, 2080 Eidsvoll
Hold Maska AS er et aksjeselskap i Eidsvoll, stiftet 1. september 2015. Selskapet driver med detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer og har 9 ansatte. Daglig leder er Nina Lien, og styrets leder er Nina Lien.
Fakta om Hold Maska AS
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,1 mill. kr−14,5 % mot 2024
Driftsresultat62 442 kr−43,7 % mot 2024
Årsresultat14 992 kr−89,7 % mot 2024
Egenkapital907 145 kr+1,7 % mot 2024
Ansatte9
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 088 | 2 442 |
| Driftsresultat | 62 | 111 |
| Resultat før skatt | 61 | 114 |
| Årsresultat | 15 | 145 |
| Sum eiendeler | 1 171 | 1 071 |
| Egenkapital | 907 | 892 |
| Gjeld | 263 | 179 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 2 441 509 kr → 2 088 282 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 6 → 9
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 14,5 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Butikksalg av garn- og garnprodukter, stoffer, sytilbehør, broderier og andre relaterte produkter.
- Juridisk navn
- HOLD MASKA AS
- Org.nr.
- 915 920 977
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.09.2015
- Registrert
- 15.09.2015
- Bransje
- Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer 47.510
- Daglig leder
- Nina Lien (f. 1966)
- Ansatte
- 9
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Sundgata 16, 2080 EidsvollÅpne i kart
- Kommune
- Eidsvoll
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 088 | 2 442 | 3 121 | 1 276 | 2 666 | 2 464 | 1 551 | 1 624 | 1 602 | 1 522 |
| Driftsresultat | 62 | 111 | −276 | 45 | 105 | 611 | 152 | 36 | 192 | 120 |
| EBITDA | 51 | 113 | 192 | 120 | ||||||
| Resultat før skatt | 61 | 114 | −279 | 45 | 104 | 611 | 151 | 36 | 191 | 120 |
| Årsresultat | 15 | 145 | −279 | 35 | 81 | 477 | 118 | 27 | 145 | 90 |
| Sum eiendeler | 1 171 | 1 071 | 1 219 | 1 305 | 1 287 | 1 280 | 849 | 914 | 951 | 799 |
| Egenkapital | 907 | 892 | 747 | 1 026 | 991 | 910 | 433 | 315 | 288 | 143 |
| Gjeld | 263 | 179 | 472 | 279 | 296 | 370 | 416 | 599 | 663 | 656 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,2 mill. kr
Anleggsmidler1 %6 176 kr
Omløpsmidler99 %1,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,2 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %30 000 kr
Opptjent egenkapital75 %877 145 kr
Langsiktig gjeld0 %1 359 kr
Kortsiktig gjeld22 %262 116 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 088 | 2 442 |
| Sum driftskostnader | 2 026 | 2 331 |
| Lønnskostnader | 625 | 886 |
| Driftsresultat | 62 | 111 |
| Finansinntekter | 2 | 4 |
| Finanskostnader | 4 | 1 |
| Netto finans | −2 | 3 |
| Resultat før skatt | 61 | 114 |
| Årsresultat | 15 | 145 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3 % | 4,5 % | −8,9 % |
| Egenkapitalandel | 77,5 % | 83,3 % | 61,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,44 | 5,76 | 2,57 |
| Totalkapitalrentabilitet | 5,8 % | 10 % | −21,9 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nina Lien | 1966 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Nina Lien | 1966 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Progressum AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Bgo Regnskap V/Grønsås | til 22.12.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Nina Lien (født 1966) | 30 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetHold Maska AS915 920 977
- Forretningsadresse
- Sundgata 16, 2080 Eidsvoll
Underenheter1
- Sted
- Eidsvoll
- Ansatte
- 9
Historikk
22 hendelser siden 2015
- 2026
Flere ansatte
6 → 9
- 2025
- 2024
Endring av daglig leder
Ny daglig leder: Grethe Monserud
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Lignende bedrifter
Interiør, møbler og byggevarer i Eidsvoll, nærmest i omsetning
Vestli Interiør & Maling AS2 mill. kromsetning 2025ASExtemplo Fargeforhandler AS1,3 mill. kromsetning 2025ASSofa Møbler AS220 600 kromsetning 2025ASMalergutta og Frøken Perstuen AS214 381 kromsetning 2025ASNordikart AS18 461 kromsetning 2025ASEidsvoll Skog & Hage AS7,1 mill. kromsetning 2025ASXl-Bygg Eidsvoll AS44 mill. kromsetning 202517ansatteAS
Interiør, møbler og byggevarer i EidsvollAlle selskaper i Eidsvoll