Stabells AS
Aktiv- Org.nr.915 901 557
- Aksjeselskap
- Klær og sko
- Nordkapp
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Stabells AS er et aksjeselskap i Honningsvåg i Nordkapp, stiftet 8. august 2015. Selskapet driver med detaljhandel med klær. Styrets leder er Tor-Bjarne Stabell.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 5435 Nordkapp → 5620 Nordkapp
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 11,2 % i 2025
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 148,39 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 050 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 14 748,60 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 050 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 743,72 kr |
Lignende bedrifter
Klær og sko i Nordkapp, nærmest i omsetning
- Mix Mote ASKlær og sko · Honningsvåg, Nordkapp4,6 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 2 634 | 2 967 | 2 363 | 2 573 | 2 717 | 2 317 | |
| 153 | −27 | 66 | −76 | 40 | 71 | |
| EBITDA | −76 | 40 | 99 | |||
| Resultat før skatt | 144 | −13 | 46 | −102 | 17 | 63 |
| 128 | −13 | 46 | −102 | 15 | 45 | |
| Balanse | ||||||
| 1 055 | 1 116 | 970 | 988 | 1 068 | 1 107 | |
| 842 | 713 | 726 | 680 | 782 | 767 | |
| 213 | 402 | 243 | 308 | 286 | 339 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 5,8 % | −0,9 % | 2,8 % | −3 % | 1,5 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 79,8 % | 64 % | 74,9 % | 68,8 % | 73,2 % | 69,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,94 | 2,77 | 3,96 | 3,19 | 3,71 | 3,24 |
| Totalkapitalrentabilitet | 14,7 % | −1,1 % | 6,7 % | −7,4 % | 3,7 % | 6,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,1 mill. kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %1,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,1 mill. kr
Innskutt egenkapital28 %300 334 kr
Opptjent egenkapital51 %541 224 kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld20 %213 331 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 634 | 2 967 |
| Sum driftskostnader | 2 481 | 2 994 |
| Lønnskostnader | 562 | 756 |
| Driftsresultat | 153 | −27 |
| Finansinntekter | 6 | 15 |
| Finanskostnader | 15 | 2 |
| Netto finans | −9 | 14 |
| Resultat før skatt | 144 | −13 |
| Årsresultat | 128 | −13 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Forretningsfører | Tor-Bjarne Stabell | 1963 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Tor-Bjarne Stabell | 1963 | |
| Styremedlem | Malene Stabell | 1985 | |
| Styremedlem | Gunn Kari Stabell | 1962 | |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Malene Stabell (født 1985) | 204 | |
| Concord Invest AS | 96 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetStabells AS915 901 557
- Forretningsadresse
- Storgata 3, 9750 Honningsvåg
Underenheter1
- Sted
- Honningsvåg
- Ansatte
- Under 5
Historikk
14 hendelser siden 2015
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 5435 Nordkapp → 5620 Nordkapp
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 2019 Nordkapp → 5435 Nordkapp
Hele kunngjøringen
- 2019