Lindås VVS Nils Træland AS
Aktiv- Org.nr.915 836 445
- Aksjeselskap
- Rørleggere
- Alver
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 9 ansatte
- Sentral godkjenning
Lindås VVS Nils Træland AS er et aksjeselskap i Lindås i Alver, stiftet 1. mars 1978. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 9 ansatte. Daglig leder er Nils-Arne Træland, og styrets leder er Nils Træland.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Færre ansatte · 10 → 9
- Ny bransje · 43.220 → Rørleggerarbeid
- Nytt årsregnskap · 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Færre ansatte · 13 → 11
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 21.05.2027
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Lignende bedrifter
Rørleggere i Alver, nærmest i omsetning
- Hjelmås VVS ASRørleggere · Eikangervåg, Alver41 mill. kromsetning 2025
- Stendal VVS ASRørleggere · Alversund, Alver25 mill. kromsetning 2025
- AS Haugland VVSRørleggere · Isdalstø, Alver16 mill. kromsetning 2025
- Lindås Rør & Sanitær ASRørleggere · Isdalstø, Alver16 mill. kromsetning 2025
- Vest VVS ASRørleggere · Isdalstø, Alver11 mill. kromsetning 2025
- Aqhos ASRørleggere · Eikangervåg, Alver9,2 mill. kromsetning 2025
- Vest Rørservice ASRørleggere · Manger, Alver5 mill. kromsetning 2025
- Blikk og Isolering ASRørleggere · Hjelmås, Alver4,2 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 100 006 | 30 900 | 17 852 | 16 262 | 14 503 | 11 644 | |
| 32 220 | 3 519 | 581 | 1 473 | 477 | 794 | |
| EBITDA | 1 562 | 566 | 912 | |||
| Resultat før skatt | 32 568 | 3 515 | 446 | 1 370 | 410 | 701 |
| 25 444 | 2 781 | 340 | 1 035 | 314 | 611 | |
| Balanse | ||||||
| 46 777 | 20 697 | 11 343 | 13 126 | 11 596 | 10 951 | |
| 29 472 | 7 028 | 4 447 | 5 106 | 6 071 | 5 757 | |
| 17 305 | 13 669 | 6 896 | 8 020 | 5 525 | 5 194 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 32,2 % | 11,4 % | 3,3 % | 9,1 % | 3,3 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandel | 63 % | 34 % | 39,2 % | 38,9 % | 52,4 % | 52,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 1,45 | 1,63 | 1,54 | 2,48 | 2,78 |
| Totalkapitalrentabilitet | 96,9 % | 23,1 % | 4,9 % | 12 % | 4,3 % | 7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler47 mill. kr
Anleggsmidler36 %17 mill. kr
Omløpsmidler64 %30 mill. kr
Egenkapital og gjeld47 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %534 600 kr
Opptjent egenkapital62 %29 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %76 436 kr
Kortsiktig gjeld37 %17 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 100 006 | 30 900 |
| Sum driftskostnader | 67 785 | 27 381 |
| Lønnskostnader | 12 274 | 8 107 |
| Driftsresultat | 32 220 | 3 519 |
| Finansinntekter | 478 | 176 |
| Finanskostnader | 131 | 181 |
| Netto finans | 347 | −5 |
| Resultat før skatt | 32 568 | 3 515 |
| Årsresultat | 25 444 | 2 781 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Nils-Arne Træland | 1979 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Nils Træland | 1945 | |
| Varamedlem | Nils-Arne Træland | 1979 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Ultima Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Aider AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Nils-Arne Træland (født 1979) | 46 | |
| Nils Træland AS | 44 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetLindås VVS Nils Træland AS915 836 445
- Forretningsadresse
- Hundvin, 5955 Lindås
Underenheter1
- Sted
- Mongstad
- Ansatte
- 9
Historikk
39 hendelser siden 1978
- 2026
Færre ansatteNy
10 → 9
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
Færre ansatte
13 → 11
- 2025
- 2024
- 2023
Meldepliktig avtale
Hele kunngjøringen
- 2022