Rudssletta 91 AS
Aktiv- Org.nr.915 800 017
- Aksjeselskap
- Annen industri
- Bærum
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Lenngren Invest AS
Rudssletta 91 AS er et aksjeselskap i Rud i Bærum, stiftet 26. juni 2015. Selskapet driver med hogging og bearbeiding av monument- og bygningsstein. Styrets leder er Per Ove Lenngren.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen falt · 840 091 kr → 510 000 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av revisor · Ny revisor: Leo Revisjon DA
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 39,3 % i 2025
Lignende bedrifter
Annen industri i Bærum, nærmest i omsetning
- Sophia Brand Jewellery ASAnnen industri · Sandvika, Bærum558 893 kromsetning 2025
- Greenex ASAnnen industri · Sandvika, Bærum440 782 kromsetning 2025
- Houseofhopen ASAnnen industri · Lommedalen, Bærum592 840 kromsetning 2025
- Holzweiler Holding ASAnnen industri · Lysaker, Bærum600 000 kromsetning 2025
- Doublea ASAnnen industri · Fornebu, Bærum621 480 kromsetning 2025
- Elle Melle Produksjon ASAnnen industri · Lommedalen, Bærum649 564 kromsetning 2025
- Streamlines ASAnnen industri · Eiksmarka, Bærum359 952 kromsetning 2025
- Pyromania ASAnnen industri · Hosle, Bærum351 908 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 510 | 840 | 779 | 757 | 719 | 722 | |
| −272 | 665 | 608 | 605 | 565 | 583 | |
| EBITDA | 565 | 583 | ||||
| Resultat før skatt | −119 | 815 | 682 | 605 | 565 | 584 |
| −119 | 642 | 505 | 472 | 441 | 456 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 4 743 | 4 913 | 4 254 | 3 724 | 3 272 | 2 857 | |
| 4 594 | 4 713 | 4 071 | 3 566 | 3 094 | 2 653 | |
| 149 | 200 | 183 | 158 | 178 | 203 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −53,3 % | 79,2 % | 78 % | 79,9 % | 78,6 % | 80,8 % |
| Egenkapitalandel | 96,9 % | 95,9 % | 95,7 % | 95,8 % | 94,6 % | 92,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 30,94 | 24,13 | 22,71 | 22,82 | 17,71 | 13,47 |
| Totalkapitalrentabilitet | −2,5 % | 17,8 % | 17,1 % | 17,3 % | 18,4 % | 22,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler4,7 mill. kr
Anleggsmidler2 %118 500 kr
Omløpsmidler98 %4,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld4,7 mill. kr
Innskutt egenkapital5 %247 680 kr
Opptjent egenkapital92 %4,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld3 %149 481 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 510 | 840 |
| Sum driftskostnader | 782 | 175 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | −272 | 665 |
| Finansinntekter | 154 | 150 |
| Finanskostnader | 1 | 0 |
| Netto finans | 153 | 150 |
| Resultat før skatt | −119 | 815 |
| Årsresultat | −119 | 642 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Per Ove Lenngren | 1960 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Leo Revisjon DA | ||
| Regnskapsfører | Tandberg regnskapsbyrå AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Lenngren Invest AS | 120 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRudssletta 91 AS915 800 017
- Forretningsadresse
- Rudssletta 91, 1351 Rud
Underenheter1
- Sted
- Rud
Historikk
25 hendelser siden 2015
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3024 Bærum → 3201 Bærum
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021