Løvaas Invest AS
Aktiv- Org.nr.915 483 194
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Nes
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Løvaas Invest AS er et aksjeselskap i Hvam i Nes, stiftet 23. april 2015. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Daglig leder er Magne Løvaas, og styrets leder er Magne Løvaas.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3034 Nes → 3228 Nes
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Nes, nærmest i omsetning
- Runni Consult ASHolding- og investeringsselskaper · Årnes, Nes0 kromsetning 2025
- Electric Forest ASHolding- og investeringsselskaper · Årnes, Nes0 kromsetning 2025
- Shophisticated Global ASHolding- og investeringsselskaper · Auli, Nes0 kromsetning 2025
- TNG Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Årnes, Nes0 kromsetning 2025
- Robek ASHolding- og investeringsselskaper · Årnes, Nes0 kromsetning 2025
- Semmingsrud Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Årnes, Nes0 kromsetning 2025
- Helio Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Årnes, Nes83 kromsetning 2025
- Saga Nord Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Auli, Nes42 000 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 0 | ||||||
| −56 | −69 | −174 | −44 | −27 | −16 | |
| Resultat før skatt | 2 075 | 1 260 | 1 077 | −220 | 5 417 | 8 375 |
| 1 982 | 1 199 | 1 077 | −263 | 5 417 | 8 375 | |
| 0 | 0 | |||||
| Balanse | ||||||
| 17 209 | 15 598 | 15 040 | 13 719 | 14 322 | 9 716 | |
| 17 116 | 15 534 | 14 335 | 13 259 | 13 922 | 9 305 | |
| 93 | 63 | 705 | 460 | 400 | 411 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 99,6 % | 95,3 % | 96,7 % | 97,2 % | 95,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 169,86 | 224,9 | 19,11 | 25,3 | 32,32 | 22,43 |
| Totalkapitalrentabilitet | 14,5 % | 13,1 % | 28,1 % | 8,2 % | 49,7 % | 143 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler17 mill. kr
Anleggsmidler8 %1,4 mill. kr
Omløpsmidler92 %16 mill. kr
Egenkapital og gjeld17 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital99 %17 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %93 176 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | |
| Sum driftskostnader | 56 | 69 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | −56 | −69 |
| Finansinntekter | 2 431 | 2 078 |
| Finanskostnader | 301 | 749 |
| Netto finans | 2 130 | 1 329 |
| Resultat før skatt | 2 075 | 1 260 |
| Årsresultat | 1 982 | 1 199 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Magne Løvaas | 1976 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Magne Løvaas | 1976 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Odal Økonomi AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Magne Løvaas (født 1976) | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
14 hendelser siden 2015
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3034 Nes → 3228 Nes
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0236 Nes → 3034 Nes
Hele kunngjøringen
- 2019