1vask AS er et aksjeselskap i Lærdal, stiftet 17. april 2015. Selskapet driver med rengjøring av bygninger. Daglig leder er Daniella Andersen, og styrets leder er Daniella Andersen. Status: konkurs.
Fakta om 1vask AS
- Daglig leder
- Daniella Andersen (f. 1978)
- Styreleder
- Daniella Andersen (f. 1978)
- Stiftet
- Bransje
- Renhold i Lærdal
- Kommune
- Lærdal
- Største eiere (2025)
- Rolf Andersen50 %
- Daniella Andersen50 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning4,9 mill. kr+5,8 % mot 2023
Driftsresultat1,1 mill. kr+29,3 % mot 2023
Årsresultat692 981 kr+10,7 % mot 2023
Egenkapital33 214 kr+9,9 % mot 2023
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 859 | 4 591 |
| Driftsresultat | 1 092 | 844 |
| Resultat før skatt | 893 | 806 |
| Årsresultat | 693 | 626 |
| Sum eiendeler | 2 541 | 3 263 |
| Egenkapital | 33 | 30 |
| Gjeld | 2 508 | 3 233 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2024
Hva som har skjedd
- Konkurs - åpning
- Endring av styre · Styret: leder Daniella Andersen
- Flere ansatte · 8 → 9
- Færre ansatte · 9 → 8
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Reinhaldstenester og det som naturleg høyrer til det. Selskapet kan også investere i andre verksemder.
- Juridisk navn
- 1VASK AS
- Org.nr.
- 915 330 193
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 17.04.2015
- Registrert
- 04.05.2015
- Bransje
- Rengjøring av bygninger 81.210
- Daglig leder
- Daniella Andersen (f. 1978)
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Fortun 10, 6887 LærdalÅpne i kart
- Kommune
- Lærdal
- Status
- Konkurs
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 859 | 4 591 | 4 348 | 4 209 | 3 954 | 2 678 | 2 350 | 2 277 | 1 628 | 769 |
| Driftsresultat | 1 092 | 844 | 816 | 283 | 503 | −80 | −24 | 164 | 159 | 245 |
| EBITDA | 316 | 565 | −43 | −2 | 179 | 167 | 245 | |||
| Resultat før skatt | 893 | 806 | 758 | 249 | 492 | −93 | −32 | 152 | 155 | 245 |
| Årsresultat | 693 | 626 | 588 | 194 | 380 | −93 | −32 | 115 | 94 | 178 |
| Sum eiendeler | 2 541 | 3 263 | 2 430 | 1 782 | 1 803 | 1 142 | 772 | 998 | 715 | 322 |
| Egenkapital | 33 | 30 | 154 | 67 | 172 | 292 | 385 | 417 | 302 | 208 |
| Gjeld | 2 508 | 3 233 | 2 275 | 1 715 | 1 631 | 851 | 387 | 581 | 413 | 114 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2024
Balanse 2024
Eiendeler2,5 mill. kr
Anleggsmidler2 %42 600 kr
Omløpsmidler98 %2,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,5 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital0 %3 214 kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld99 %2,5 mill. kr
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 859 | 4 591 |
| Sum driftskostnader | 3 767 | 3 747 |
| Lønnskostnader | 2 657 | 2 371 |
| Driftsresultat | 1 092 | 844 |
| Finansinntekter | 1 | 0 |
| Finanskostnader | 200 | 39 |
| Netto finans | −199 | −39 |
| Resultat før skatt | 893 | 806 |
| Årsresultat | 693 | 626 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,5 % | 18,4 % | 18,8 % |
| Egenkapitalandel | 1,3 % | 0,9 % | 6,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1 | 0,99 | 1,02 |
| Totalkapitalrentabilitet | 37,7 % | 29,7 % | 38,8 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Daniella Andersen | 1978 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Daniella Andersen | 1978 |
Andre roller
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Bostyrer | Njål Ødegård |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Rolf Andersen | 1968 | til 23.09.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rolf Andersen (født 1968) | 15 | |
| Daniella Andersen (født 1978) | 15 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
Hovedenhet1vask AS915 330 193
- Forretningsadresse
- Fortun 10, 6887 Lærdal
Underenheter1
- Sted
- Lærdal
Støtte og tilskudd
6 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 11 112,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 12 885,71 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 10 099,32 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 15 658,69 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 11 878,58 kr |
Historikk
16 hendelser siden 2015
- 2026
Konkurs - åpning
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
8 → 9
Færre ansatte
9 → 8
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1422 Lærdal → 4642 Lærdal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016