Gauksås Klær AS
Nedregata 1, 2640 Vinstra
Gauksås Klær AS er et aksjeselskap i Vinstra i Nord-Fron, stiftet 23. februar 2015. Selskapet driver med detaljhandel med klær. Daglig leder er Heidi Gauksås, og styrets leder er Heidi Gauksås.
Fakta om Gauksås Klær AS
- Daglig leder
- Heidi Gauksås (f. 1970)
- Styreleder
- Heidi Gauksås (f. 1970)
- Stiftet
- Bransje
- Klær og sko i Nord-Fron
- Kommune
- Nord-Fron
- Største eiere (2025)
- Heidi Gauksås100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning3,4 mill. kr+0,2 % mot 2024
Driftsresultat100 888 kr+412 % mot 2024
Årsresultat40 776 kr+419 % mot 2024
Egenkapital283 010 kr+16,8 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 416 | 3 408 |
| Driftsresultat | 101 | 20 |
| Resultat før skatt | 41 | −13 |
| Årsresultat | 41 | −13 |
| Sum eiendeler | 996 | 1 116 |
| Egenkapital | 283 | 242 |
| Gjeld | 713 | 874 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Salg av klær, samt produkter som naturlig hører til.
- Juridisk navn
- GAUKSÅS KLÆR AS
- Org.nr.
- 915 067 182
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 23.02.2015
- Registrert
- 10.03.2015
- Bransje
- Detaljhandel med klær 47.710
- Daglig leder
- Heidi Gauksås (f. 1970)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 300 000 kr
- Forretningsadresse
- Nedregata 1, 2640 VinstraÅpne i kart
- Kommune
- Nord-Fron
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 416 | 3 408 | 3 194 | 3 260 | 3 887 | 3 316 | 3 499 | 3 054 | 2 996 | 3 375 |
| Driftsresultat | 101 | 20 | −218 | −53 | 64 | 74 | 57 | 1 | −74 | 47 |
| EBITDA | −53 | 64 | 101 | 57 | 11 | −56 | 58 | |||
| Resultat før skatt | 41 | −13 | −244 | −60 | 62 | 68 | 40 | −12 | −90 | 30 |
| Årsresultat | 41 | −13 | −244 | −60 | 48 | 66 | 40 | −12 | −90 | 22 |
| Sum eiendeler | 996 | 1 116 | 838 | 996 | 1 184 | 881 | 858 | 861 | 839 | 1 119 |
| Egenkapital | 283 | 242 | 255 | 499 | 559 | 511 | 446 | 406 | 418 | 508 |
| Gjeld | 713 | 874 | 583 | 496 | 625 | 370 | 412 | 455 | 421 | 611 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler995 877 kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %995 877 kr
Egenkapital og gjeld995 877 kr
Innskutt egenkapital30 %300 000 kr
Opptjent egenkapital−2 %−16 990 kr
Kortsiktig gjeld72 %712 867 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 416 | 3 408 |
| Sum driftskostnader | 3 315 | 3 388 |
| Lønnskostnader | 851 | 942 |
| Driftsresultat | 101 | 20 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 60 | 33 |
| Netto finans | −60 | −33 |
| Resultat før skatt | 41 | −13 |
| Årsresultat | 41 | −13 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3 % | 0,6 % | −6,8 % |
| Egenkapitalandel | 28,4 % | 21,7 % | 30,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,28 | 1,44 |
| Totalkapitalrentabilitet | 9,6 % | 2 % | −23,8 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Heidi Gauksås | 1970 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Heidi Gauksås | 1970 |
| Varamedlem | Per Stebergløkken | 1966 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Fron Regnskapskontor SA |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Heidi Gauksås (født 1970) | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetGauksås Klær AS915 067 182
- Forretningsadresse
- Nedregata 1, 2640 Vinstra
Underenheter1
- Sted
- Vinstra
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 239,34 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 994,69 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 453,04 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 436,51 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 904,21 kr |
Historikk
13 hendelser siden 2015
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0516 Nord-Fron → 3436 Nord-Fron
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Klær og sko i Nord-Fron, nærmest i omsetning