Retyre AS
- Kapitalendring
- Nye vedtekter
Retyre AS er et aksjeselskap i Ski i Nordre Follo, stiftet 16. februar 2015. Selskapet driver med industri-, produkt- og motedesignvirksomhet og har 17 ansatte. Daglig leder er Paul Magne Amundsen, og styrets leder er Paul Magne Amundsen.
Fakta om Retyre AS
- Daglig leder
- Paul Magne Amundsen (f. 1988)
- Styreleder
- Paul Magne Amundsen (f. 1988)
- Stiftet
- Kommune
- Nordre Follo
- Største eiere (2025)
- Statkraft Ventures AS20,5 %
- Paul Amundsen Holding AS18,7 %
- MP Pensjon PK6,5 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 201 | 970 |
| Driftsresultat | −42 222 | −40 953 |
| Resultat før skatt | −47 677 | −42 311 |
| Årsresultat | −47 677 | −42 311 |
| Sum eiendeler | 143 823 | 106 099 |
| Egenkapital | 126 114 | 46 137 |
| Gjeld | 17 709 | 59 963 |
Hva som har skjedd
- Ny aksjekapital · 1 409 583,90 kr → 1 409 733 kr
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
- Færre ansatte · 18 → 17
- Nytt årsregnskap · 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 79,3 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Utvikle og kommersialisere teknologi som vil kunne komme samfunnet og individet til gode, på en bærekraftig måte, herunder løsninger som kan omfatte bruk av råmaterialer fra akvakultur.
- Juridisk navn
- RETYRE AS
- Org.nr.
- 915 027 121
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 16.02.2015
- Registrert
- 27.02.2015
- Bransje
- Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet 74.110
- Daglig leder
- Paul Magne Amundsen (f. 1988)
- Ansatte
- 17
- Aksjekapital
- 1 409 733 kr
- Tidligere navn
- Technium AS
- Forretningsadresse
- Glynitveien 27, 1400 SkiÅpne i kart
- Kommune
- Nordre Follo
- Nettsted
- retyre.co
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 201 | 970 | 7 658 | 10 837 | 9 331 | 6 919 | 8 036 | 2 610 | 3 284 | 4 310 |
| Driftsresultat | −42 222 | −40 953 | −13 001 | −14 324 | −5 374 | 642 | 687 | −2 210 | −1 569 | 1 987 |
| EBITDA | −12 369 | −3 811 | 911 | 1 129 | −1 971 | −1 257 | 1 987 | |||
| Resultat før skatt | −47 677 | −42 311 | −13 498 | −14 941 | −5 711 | 261 | 405 | −2 508 | −1 719 | 1 976 |
| Årsresultat | −47 677 | −42 311 | −16 227 | −14 941 | −4 122 | 521 | 317 | −1 850 | −1 135 | 1 686 |
| Sum eiendeler | 143 823 | 106 099 | 100 837 | 36 746 | 28 163 | 14 859 | 10 447 | 10 141 | 7 216 | 2 613 |
| Egenkapital | 126 114 | 46 137 | 88 013 | 24 740 | 15 528 | 4 744 | 4 222 | 2 306 | 1 387 | 1 722 |
| Gjeld | 17 709 | 59 963 | 12 824 | 12 006 | 12 635 | 10 115 | 6 225 | 7 835 | 5 829 | 891 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 201 | 970 |
| Sum driftskostnader | 42 423 | 41 923 |
| Lønnskostnader | 11 525 | 11 756 |
| Driftsresultat | −42 222 | −40 953 |
| Finansinntekter | 451 | 1 044 |
| Finanskostnader | 5 906 | 2 401 |
| Netto finans | −5 455 | −1 357 |
| Resultat før skatt | −47 677 | −42 311 |
| Årsresultat | −47 677 | −42 311 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −21 014,7 % | −4 222,4 % | −169,8 % |
| Egenkapitalandel | 87,7 % | 43,5 % | 87,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 6,22 | 0,48 | 6,67 |
| Totalkapitalrentabilitet | −33,4 % | −38,6 % | −18,8 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paul Magne Amundsen | 1988 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Paul Magne Amundsen | 1988 |
| Styremedlem | Lars Odin Mellemseter | 1970 |
| Styremedlem | Odd-Even Bustnes | 1969 |
| Styremedlem | Adam David Chassin | 1971 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Akershus Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Enora AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Value Group AS | til 29.10.2026 | |
| Styremedlem | Hans Gunleiksrud | 1966 | til 25.06.2026 |
| Regnskapsfører | Org.nr. 998 601 525 | til 26.02.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Statkraft Ventures AS | 246 773 | |
| Paul Amundsen Holding AS | 225 000 | |
| MP Pensjon PK | 78 347 | |
| Andenes Holding AS | 72 000 | |
| MP Pensjon PK | 68 548 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Bullrock Invest AS | Ny eier | 0 → 3 000 |
| Robert Bjerknes | Solgte seg ut | 3 000 → 0 |
| Presthammern Invest AS | Ny eier | 0 → 1 463 |
| Jan Sindre Bergsvik | Solgte seg ut | 1 463 → 0 |
| Equintura Invest AS | Ny eier | 0 → 799 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Glynitveien 27, 1400 Ski
- Sted
- Ski
- Ansatte
- 17
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | NORGES FORSKNINGSRÅD | Støtte til forsknings- og utviklingsprosjekter - Industriell forskning | Tilskudd | 10 mill. kr |
| 2026 | IN Øst | Risikolån og garantier, Landsdekkende innovasjonslån | Lån | 10 mill. kr |
| 2025 | Forskningsrådet | Innovasjonsprosjekt i næringslivet: Energi og transport | Prosjektstøtte | 10 mill. kr |
| 2025 | INNOVASJON NORGE | Innovasjonsstøtte til SMB-er | Tilskudd | 150 000 kr |
| 2025 | INNOVASJON NORGE | Støtte til forsknings- og utviklingsprosjekter | Tilskudd | 6,8 mill. kr |
Varemerker og rettigheter
Historikk
- 2026
Færre ansatteNy
18 → 17
Endring av styre
Styret: leder Paul Magne Amundsen, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
Endring av kapital
Kapital 1 169 861,50 kr → 1 409 583,90 kr
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Paul Magne Amundsen, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
17 → 18
Færre ansatte
34 → 17
Frittstående tegningsretter
Hele kunngjøringen
Fullmakt kapitalforhøyelse
Hele kunngjøringen
Endring av kapital
Kapital 120 323,20 kr → 1 169 861,50 kr
Hele kunngjøringen
Endring av formål
Formål: Utvikle og kommersialisere teknologi som vil kunne komme samfunnet og individet til gode, på en bærekraftig måte, herunder løsninger som kan omfatte bruk av råmaterialer fra akvakultur.
Hele kunngjøringen