Brusand Camping AS
Aktiv- Org.nr.914 990 734
- Aksjeselskap
- Camping, hytter og ferieleiligheter
- Hå
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Brusand Camping AS er et aksjeselskap i Brusand i Hå, stiftet 11. februar 2015. Selskapet driver med drift av campingplasser. Daglig leder er Kari Qvalbein, og styrets leder er Kari Qvalbein.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Hå, nærmest i omsetning
- Ogna Camping ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Sirevåg, Hå6,2 mill. kromsetning 2025
- Turistheimen ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Nærbø, Hå1,6 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 6 300 | 6 197 | 6 010 | 5 398 | 5 402 | 4 851 | |
| 1 863 | 2 567 | 2 304 | 2 038 | 2 175 | 2 083 | |
| EBITDA | 2 299 | 2 413 | 2 291 | |||
| Resultat før skatt | 1 966 | 2 644 | 2 369 | 2 058 | 2 180 | 2 097 |
| 1 534 | 2 062 | 1 859 | 1 596 | 1 696 | 1 636 | |
| Balanse | ||||||
| 6 390 | 6 226 | 5 190 | 5 246 | 4 947 | 4 097 | |
| 3 048 | 3 514 | 2 952 | 3 692 | 2 096 | 2 000 | |
| 3 342 | 2 712 | 2 239 | 1 554 | 2 851 | 2 098 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 29,6 % | 41,4 % | 38,3 % | 37,8 % | 40,3 % | 42,9 % |
| Egenkapitalandel | 47,7 % | 56,4 % | 56,9 % | 70,4 % | 42,4 % | 48,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 1,11 | 0,95 | 1,94 | 0,97 | 0,94 |
| Totalkapitalrentabilitet | 31,2 % | 46,4 % | 45,4 % | 40,4 % | 48,3 % | 54,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler6,4 mill. kr
Anleggsmidler58 %3,7 mill. kr
Omløpsmidler42 %2,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld6,4 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital47 %3 mill. kr
Kortsiktig gjeld52 %3,3 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 300 | 6 197 |
| Sum driftskostnader | 4 437 | 3 629 |
| Lønnskostnader | 1 611 | 1 371 |
| Driftsresultat | 1 863 | 2 567 |
| Finansinntekter | 105 | 78 |
| Finanskostnader | 2 | 2 |
| Netto finans | 103 | 77 |
| Resultat før skatt | 1 966 | 2 644 |
| Årsresultat | 1 534 | 2 062 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Kari Qvalbein | 1968 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Kari Qvalbein | 1968 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Hå Rekneskapslag SA | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Kari Qvalbein (født 1968) | 150 | |
| Sigmund Qvalbein (født 1967) | 150 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetBrusand Camping AS914 990 734
- Forretningsadresse
- Nordsjøvegen 3763, 4363 Brusand
Underenheter1
- Sted
- Brusand
- Ansatte
- Under 5
Historikk
14 hendelser siden 2015
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017