Areal Multidrift AS
Kvartsvegen 6, 2743 Harestua
Areal Multidrift AS er et aksjeselskap i Harestua i Lunner, stiftet 4. desember 2014. Selskapet driver med rengjøring av bygninger. Styrets leder er Petter Myrås.
Fakta om Areal Multidrift AS
- Styreleder
- Petter Myrås (f. 1959)
- Stiftet
- Bransje
- Renhold i Lunner
- Kommune
- Lunner
- Største eiere (2025)
- Petter Myrås100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,7 mill. kr−20,2 % mot 2024
Driftsresultat−163 853 kr−315 % mot 2024
Årsresultat−172 759 kr−436 % mot 2024
Egenkapital102 360 kr−62,8 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 737 | 2 177 |
| Driftsresultat | −164 | 76 |
| Resultat før skatt | −173 | 68 |
| Årsresultat | −173 | 51 |
| Sum eiendeler | 498 | 632 |
| Egenkapital | 102 | 275 |
| Gjeld | 396 | 357 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 2 176 676 kr → 1 737 255 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 20,2 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Vinduspuss, fasadevask, fjerning av snø og is fra tak.
- Juridisk navn
- AREAL MULTIDRIFT AS
- Org.nr.
- 914 805 643
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 04.12.2014
- Registrert
- 26.01.2015
- Bransje
- Rengjøring av bygninger 81.210
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Kvartsvegen 6, 2743 HarestuaÅpne i kart
- Kommune
- Lunner
- Telefon
- 452 06 555
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 737 | 2 177 | 1 447 | 2 445 | 2 113 | 2 702 | 3 191 | 2 825 | 2 908 | 2 583 |
| Driftsresultat | −164 | 76 | −84 | 496 | 556 | 522 | 855 | 639 | 1 022 | −232 |
| EBITDA | 573 | 633 | 591 | 1 022 | −232 | |||||
| Resultat før skatt | −173 | 68 | −92 | 490 | 552 | 514 | 856 | 639 | 1 022 | −232 |
| Årsresultat | −173 | 51 | −92 | 376 | 429 | 401 | 667 | 492 | 831 | −231 |
| Sum eiendeler | 498 | 632 | 555 | 1 395 | 1 515 | 1 619 | 1 570 | 1 376 | 1 308 | 603 |
| Egenkapital | 102 | 275 | 224 | 816 | 867 | 439 | 538 | 370 | 879 | 48 |
| Gjeld | 396 | 357 | 332 | 579 | 648 | 1 180 | 1 032 | 1 006 | 429 | 555 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler498 165 kr
Anleggsmidler8 %39 567 kr
Omløpsmidler92 %458 599 kr
Egenkapital og gjeld498 165 kr
Innskutt egenkapital6 %30 000 kr
Opptjent egenkapital15 %72 360 kr
Kortsiktig gjeld70 %349 434 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 737 | 2 177 |
| Sum driftskostnader | 1 901 | 2 100 |
| Lønnskostnader | 607 | 660 |
| Driftsresultat | −164 | 76 |
| Finansinntekter | 1 | 3 |
| Finanskostnader | 9 | 11 |
| Netto finans | −9 | −8 |
| Resultat før skatt | −173 | 68 |
| Årsresultat | −173 | 51 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −9,4 % | 3,5 % | −5,8 % |
| Egenkapitalandel | 20,6 % | 43,5 % | 40,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 2,05 | 2,29 |
| Totalkapitalrentabilitet | −28,9 % | 13,4 % | −8,6 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Petter Myrås | 1959 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Aspia Norge AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Petter Myrås | 1959 | til 09.03.2026 |
| Regnskapsfører | Org.nr. 981 947 843 | til 18.12.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Petter Myrås (født 1959) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetAreal Multidrift AS914 805 643
- Forretningsadresse
- Kvartsvegen 6, 2743 Harestua
Underenheter1
- Sted
- Harestua
Historikk
19 hendelser siden 2014
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3054 Lunner → 3234 Lunner
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0533 Lunner → 3054 Lunner
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
Lignende bedrifter
Renhold i Lunner, nærmest i omsetning
Reniva AS2,5 mill. kromsetning 20256ansatteASHøgnes Bygdeservice AS434 993 kromsetning 2025ASBAVA SERVICE Bjørn Amdahl185 000 kromsetning 2021ENKDT Investment AS0 kromsetning 2025ASDT Renhold AS0 kromsetning 2025AS
Renhold i LunnerAlle selskaper i Lunner