Fjellfarer AS
Aktiv- Org.nr.914 798 035
- Aksjeselskap
- Reisebyråer og reiseliv
- Fauske
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Fjellfarer Holding AS
- Flyttet
- Ny regnskapsfører
Fjellfarer AS er et aksjeselskap i Fauske, stiftet 2. januar 2015. Selskapet driver med guide- og reiseledervirksomhet. Daglig leder er Mona Lill Mosti, og styrets leder er Ståle Andre Indregård.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Ny adresse · Froskedamsveien 7, 8230 SULITJELMA → Bratthaugen 10, 8210 FAUSKE
- Regnskapsfører fratrådt · ECIT INTUNOR AS
- Ny regnskapsfører · ECIT SERVICES AS
- Omsetningen falt · 675 266 kr → 223 199 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −10 329 kr
- Omsetningen falt 67 % i 2025
Støtte og tilskudd
5 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 540 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 1 916,10 kr |
| 2021 | IN Nordland | Ekstraordinære tiltak, Koronatiltak | 565 000 kr |
| 2015 | IN Nordland | Oppstartstilskudd, Distriktsrettet etablerertilskudd | 500 000 kr |
| 2015 | IN Nordland | Innovasjonstilskudd, Mentortjenesten | 31 500 kr |
Lignende bedrifter
Reisebyråer og reiseliv i Fauske, nærmest i omsetning
- Seilmuligheten ASReisebyråer og reiseliv · Valnesfjord, Fauske250 630 kromsetning 2025
- Arkimedes Adventure ASReisebyråer og reiseliv · Fauske104 930 kromsetning 2025
- Fjellfarer Holding ASReisebyråer og reiseliv · Fauske0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 223 | 675 | 533 | 1 431 | 1 714 | 1 422 | |
| −10 | 275 | −325 | 43 | 391 | −89 | |
| EBITDA | 43 | 396 | −84 | |||
| Resultat før skatt | −10 | 275 | −333 | 36 | 383 | −97 |
| −10 | 275 | −333 | 22 | 356 | −97 | |
| 1 | 1 | |||||
| Balanse | ||||||
| 26 | 43 | 11 | 256 | 453 | 343 | |
| −10 | 0 | −275 | 58 | 36 | −320 | |
| 36 | 43 | 286 | 198 | 417 | 663 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −4,6 % | 40,8 % | −61 % | 3 % | 22,8 % | −6,3 % |
| Egenkapitalandel | −40,1 % | 0,1 % | −2 511,9 % | 22,7 % | 8 % | −93,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,71 | 1 | 0,04 | 1,29 | 1,09 | 1,52 |
| Totalkapitalrentabilitet | −30,1 % | 1 024,1 % | −243,6 % | 12,4 % | 98,5 % | −34,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler25 772 kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %25 772 kr
Egenkapital og gjeld25 772 kr
Innskutt egenkapital87 %22 459 kr
Opptjent egenkapital−127 %−32 788 kr
Kortsiktig gjeld140 %36 101 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 223 | 675 |
| Sum driftskostnader | 234 | 400 |
| Lønnskostnader | 74 | 188 |
| Driftsresultat | −10 | 275 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −10 | 275 |
| Årsresultat | −10 | 275 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Mona Lill Mosti | 1964 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Ståle Andre Indregård | 1972 | |
| Styremedlem | Johanne Mosti Borøy | 1992 | |
| Styremedlem | Thor Åge Jensen | 1961 | |
| Styremedlem | Erik Jensen Liland | 1990 | |
| Styremedlem | Morten Sjø | 1973 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Ecit Services AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Fjellfarer Holding AS | 28 500 | |
| Erik Jensen Liland (født 1990) | 1 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetFjellfarer AS914 798 035
- Forretningsadresse
- Bratthaugen 10, 8210 Fauske
Underenheter1
- Sted
- Fauske
Historikk
25 hendelser siden 2015
- 2026
Ny adresseNy
Froskedamsveien 7, 8230 SULITJELMA → Bratthaugen 10, 8210 FAUSKE
Hele kunngjøringen
Regnskapsfører fratrådtNy
ECIT INTUNOR AS
Ny regnskapsførerNy
ECIT SERVICES AS
- 2025
Endring av styre
Styret: leder Ståle Andre Indregård, 4 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
Endring av formål
Formål: Opplevelses-, arrangements- og aktivitetsarrangørvirksomhet, samt det som hermed står i naturlig forbindelse.
Hele kunngjøringen