Jar Rørteknikk AS
Storengveien 18B, 1358 Jar
- Sentral godkjenning
Jar Rørteknikk AS er et aksjeselskap i Jar i Bærum, stiftet 22. september 2014. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 5 ansatte. Daglig leder er Espen Høigaard Bjerke, og styrets leder er Espen Høigaard Bjerke.
Fakta om Jar Rørteknikk AS
- Daglig leder
- Espen Høigaard Bjerke (f. 1971)
- Styreleder
- Espen Høigaard Bjerke (f. 1971)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Bærum
- Kommune
- Bærum
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning16 mill. kr+3,5 % mot 2024
Driftsresultat362 797 kr−67,3 % mot 2024
Årsresultat353 999 kr−61,1 % mot 2024
Egenkapital4,8 mill. kr+8,1 % mot 2024
Ansatte5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 16 400 | 15 840 |
| Driftsresultat | 363 | 1 108 |
| Resultat før skatt | 460 | 1 171 |
| Årsresultat | 354 | 909 |
| Sum eiendeler | 7 238 | 7 088 |
| Egenkapital | 4 753 | 4 399 |
| Gjeld | 2 485 | 2 690 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · 43.220 → Rørleggerarbeid
- Flere ansatte · 5 → 6
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
VVS-tjenester, entreprenørvirksomhet samt konsulenttjenester innen byggeteknikk.
- Juridisk navn
- JAR RØRTEKNIKK AS
- Org.nr.
- 914 750 970
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.09.2014
- Registrert
- 07.01.2015
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Espen Høigaard Bjerke (f. 1971)
- Ansatte
- 5
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Storengveien 18B, 1358 JarÅpne i kart
- Kommune
- Bærum
- Telefon
- 457 88 888
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 16 400 | 15 840 | 13 959 | 14 505 | 11 231 | 11 242 | 9 918 | 9 114 | 4 391 | 3 495 |
| Driftsresultat | 363 | 1 108 | 1 107 | 930 | 1 062 | 1 117 | 297 | 1 476 | 525 | 190 |
| EBITDA | 1 128 | 1 227 | 1 261 | 440 | 1 526 | 545 | 206 | |||
| Resultat før skatt | 460 | 1 171 | 1 097 | 960 | 1 039 | 1 098 | 269 | 1 467 | 513 | 180 |
| Årsresultat | 354 | 909 | 856 | 750 | 801 | 859 | 212 | 1 130 | 389 | 134 |
| Sum eiendeler | 7 238 | 7 088 | 6 544 | 6 157 | 5 153 | 5 097 | 4 769 | 2 914 | 2 041 | 1 522 |
| Egenkapital | 4 753 | 4 399 | 3 490 | 2 634 | 2 385 | 1 583 | 975 | 763 | 833 | 443 |
| Gjeld | 2 485 | 2 690 | 3 054 | 3 523 | 2 768 | 3 513 | 3 794 | 2 152 | 1 208 | 1 078 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler7,2 mill. kr
Anleggsmidler14 %995 530 kr
Omløpsmidler86 %6,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld7,2 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %24 334 kr
Opptjent egenkapital65 %4,7 mill. kr
Kortsiktig gjeld34 %2,5 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 16 400 | 15 840 |
| Sum driftskostnader | 16 037 | 14 733 |
| Lønnskostnader | 2 768 | 2 526 |
| Driftsresultat | 363 | 1 108 |
| Finansinntekter | 78 | |
| Finanskostnader | 14 | |
| Netto finans | 98 | 64 |
| Resultat før skatt | 460 | 1 171 |
| Årsresultat | 354 | 909 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,2 % | 7 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 65,7 % | 62,1 % | 53,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,51 | 2,4 | 2 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,4 % | 17,4 % | 17,8 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Høigaard Bjerke | 1971 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Espen Høigaard Bjerke | 1971 |
| Styremedlem | Katja Andreassen Bjerke | 1972 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Lundes Revisjonskontor I DA | |
| Regnskapsfører | Nina Skinlo Regnskap |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Katja Andreassen Bjerke (født 1972) | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetJar Rørteknikk AS914 750 970
- Forretningsadresse
- Storengveien 18B, 1358 Jar
Underenheter1
- Sted
- Jar
- Ansatte
- 5
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 02.04.2028
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Uavhengig kontrollerende | Overordnet ansvar for kontroll | 1 |
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Historikk
20 hendelser siden 2014
- 2026
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Flere ansatte
5 → 6
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3024 Bærum → 3201 Bærum
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0219 Bærum → 3024 Bærum
Hele kunngjøringen
- 2019
Endring av revisor
Ny revisor: Lundes Revisjonskontor I DA
Hele kunngjøringen
- 2018
Lignende bedrifter
Rørleggere i Bærum, nærmest i omsetning
Jar-Tek Rør AS18 mill. kromsetning 20257ansatteASSandvika Rørleggerbedrift AS14 mill. kromsetning 20258ansatteASAndenæs Rør AS13 mill. kromsetning 2025ASStein Gulset AS12 mill. kromsetning 20258ansatteASRørlegger Lars AS12 mill. kromsetning 2025ASMulticon Rør Service AS12 mill. kromsetning 202511ansatteASOslo Rørmontasje AS12 mill. kromsetning 20256ansatteASAtom Rørleggerbedrifts AS12 mill. kromsetning 20255ansatteAS
Rørleggere i BærumAlle selskaper i Bærum