M Sørensen Holding AS
Ballblomstien 10, 8515 Narvik
M Sørensen Holding AS er et aksjeselskap i Narvik, stiftet 3. november 2014. Selskapet driver med tannlegetjenester. Styrets leder er Mats Sørensen.
Fakta om M Sørensen Holding AS
- Styreleder
- Mats Sørensen (f. 1982)
- Stiftet
- Bransje
- Tannleger i Narvik
- Kommune
- Narvik
- Største eiere (2025)
- Mats Sørensen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning243 981 kr−99,2 % mot 2024
Driftsresultat−671 393 kr−102 % mot 2024
Årsresultat373 256 kr−98,7 % mot 2024
Egenkapital50 mill. kr+0,8 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 244 | 29 350 |
| Driftsresultat | −671 | 29 254 |
| Resultat før skatt | 373 | 29 639 |
| Årsresultat | 373 | 29 592 |
| Sum eiendeler | 60 957 | 56 628 |
| Egenkapital | 50 039 | 49 666 |
| Gjeld | 10 918 | 6 963 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 29 349 642 kr → 243 981 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av forretningsadresse · Storåsveien 19, 8516 Narvik → Ballblomstien 10, 8515 Narvik
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Morselskap for 2 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 99,2 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer og andeler i andre selskaper med økonomisk formål, kjøp, salg og utleie av fast eiendom og kjøp og salg av kunst. Selskapet kan også delta i annen økonomisk virksomhet.
- Juridisk navn
- M SØRENSEN HOLDING AS
- Org.nr.
- 914 445 876
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 03.11.2014
- Registrert
- 11.11.2014
- Bransje
- Tannlegetjenester 86.230
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 600 000 kr
- Forretningsadresse
- Ballblomstien 10, 8515 NarvikÅpne i kart
- Kommune
- Narvik
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 244 | 29 350 | 1 500 | 3 226 | 899 | 30 083 | 0 | 0 | 4 102 | 0 |
| Driftsresultat | −671 | 29 254 | 1 474 | 3 201 | 871 | 30 051 | −6 | −9 | 4 102 | −7 |
| EBITDA | 4 102 | −7 | ||||||||
| Resultat før skatt | 373 | 29 639 | 1 476 | 3 200 | 870 | 30 087 | −6 | −9 | 4 101 | −7 |
| Årsresultat | 373 | 29 592 | 1 476 | 3 200 | 850 | 30 107 | −26 | −8 | 4 105 | −7 |
| Sum eiendeler | 60 957 | 56 628 | 22 213 | 22 515 | 20 815 | 20 699 | 13 516 | 13 447 | 8 575 | 11 |
| Egenkapital | 50 039 | 49 666 | 22 213 | 22 515 | 20 815 | 20 635 | 8 528 | 8 554 | 8 545 | 11 |
| Gjeld | 10 918 | 6 963 | 0 | 0 | 0 | 63 | 4 987 | 4 894 | 30 | 0 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler61 mill. kr
Anleggsmidler62 %38 mill. kr
Omløpsmidler38 %23 mill. kr
Egenkapital og gjeld61 mill. kr
Innskutt egenkapital7 %4,5 mill. kr
Opptjent egenkapital75 %46 mill. kr
Langsiktig gjeld12 %7,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld6 %3,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 244 | 29 350 |
| Sum driftskostnader | 915 | 96 |
| Lønnskostnader | 669 | 0 |
| Driftsresultat | −671 | 29 254 |
| Finansinntekter | 1 461 | 460 |
| Finanskostnader | 417 | 75 |
| Netto finans | 1 045 | 385 |
| Resultat før skatt | 373 | 29 639 |
| Årsresultat | 373 | 29 592 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −275,2 % | 99,7 % | 98,3 % |
| Egenkapitalandel | 82,1 % | 87,7 % | 100 % |
| Likviditetsgrad 1 | 6,04 | 11 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 1,3 % | 75,4 % | 6,6 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Mats Sørensen | 1982 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Hålogaland Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Loke Consult AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Asheim Thore | til 10.04.2026 | |
| Kontaktperson | Mats Sørensen | 1982 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Mats Sørensen (født 1982) | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- M Sørensen Holding AS
- 100 %Petronikke AS
- 100 %Smørblomst AS
Enheter
HovedenhetM Sørensen Holding AS914 445 876
- Forretningsadresse
- Ballblomstien 10, 8515 Narvik
Underenheter1
- Sted
- Narvik
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 657,94 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 657,94 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 196,69 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 657,94 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 5 657,94 kr |
Historikk
24 hendelser siden 2014
- 2026
Endring av forretningsadresse
Storåsveien 19, 8516 Narvik → Ballblomstien 10, 8515 Narvik
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Ny adresse
Storåsveien 19, 8516, Narvik → Ballblomstien 10, 8515, NARVIK
Endring av forretningsadresse
Kommune 1805 Narvik → 1806 Narvik
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Tannleger i Narvik, nærmest i omsetning
M Stormo AS1 mill. kromsetning 2025ASTinedeg Driftig AS1,8 mill. kromsetning 2025ASTanntorvet Klinikk AS3,8 mill. kromsetning 2025ASPetronikke AS3,8 mill. kromsetning 2025ASTenner i Sentrum AS4,8 mill. kromsetning 2025ASCentrum - Tannklinikk AS9,6 mill. kromsetning 20257ansatteAS
Tannleger i NarvikAlle selskaper i Narvik