Stian Lurvik Holding AS
Aktiv- Org.nr.914 047 706
- Aksjeselskap
- Dagligvarehandel
- Trondheim
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Stian Lurvik Holding AS er et aksjeselskap i Trondheim, stiftet 2. juni 2014. Selskapet driver med detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Daglig leder er Stian Wigum Lurvik, og styrets leder er Stian Wigum Lurvik.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Ny revisor · BDO AS
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023 (ny versjon)
- Ny adresse · Mellomila 75, 7018, Trondheim → Prestekragevegen 7, 7050, TRONDHEIM
Lignende bedrifter
Dagligvarehandel i Trondheim, nærmest i omsetning
- Adruika ASDagligvarehandel · Tiller, Trondheim0 kromsetning 2025
- Immune ASDagligvarehandel · Klæbu, Trondheim0 kromsetning 2025
- Mat Er Livretten Min ASDagligvarehandel · Trondheim0 kromsetning 2025
- Temola Holding ASDagligvarehandel · Ranheim, Trondheim0 kromsetning 2025
- Eideo ASDagligvarehandel · Sjetnemarka, Trondheim0 kromsetning 2025
- Anna's Holding ASDagligvarehandel · Trondheim306 577 kromsetning 2025
- Adinfernum ASDagligvarehandel · Trondheim644 114 kromsetning 2025
- Royal Heimdal ASDagligvarehandel · Heimdal, Trondheim807 219 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 25 | 1 504 | 61 372 | 62 054 | 63 969 | ||
| 10 | −77 | 229 | 544 | −227 | 908 | |
| EBITDA | 577 | −206 | 927 | |||
| Resultat før skatt | 3 317 | 2 293 | 502 | 566 | −217 | 924 |
| 2 589 | 1 788 | 446 | 484 | −216 | 716 | |
| Balanse | ||||||
| 4 095 | 2 935 | 829 | 5 021 | 5 402 | 5 891 | |
| 1 866 | 777 | 489 | 763 | 669 | 884 | |
| 2 229 | 2 158 | 340 | 4 258 | 4 733 | 5 006 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 39,7 % | 15,2 % | 0,9 % | −0,4 % | 1,4 % | |
| Egenkapitalandel | 45,6 % | 26,5 % | 59 % | 15,2 % | 12,4 % | 15 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,13 | 0,98 | 1,01 | 1,11 | 1,17 |
| Totalkapitalrentabilitet | 94,7 % | 122 % | 17,2 % | 10,9 % | −3,8 % | 17 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler4,1 mill. kr
Anleggsmidler12 %500 000 kr
Omløpsmidler88 %3,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld4,1 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital45 %1,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld54 %2,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 25 | |
| Sum driftskostnader | 15 | 77 |
| Lønnskostnader | 0 | 5 |
| Driftsresultat | 10 | −77 |
| Finansinntekter | 3 318 | 2 374 |
| Finanskostnader | 11 | 4 |
| Netto finans | 3 307 | 2 370 |
| Resultat før skatt | 3 317 | 2 293 |
| Årsresultat | 2 589 | 1 788 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Stian Wigum Lurvik | 1986 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Stian Wigum Lurvik | 1986 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Bdo AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stian Wigum Lurvik (født 1986) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Historikk
26 hendelser siden 2014
- 2026
- 2025
- 2024
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2023 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
Ny adresse
Mellomila 75, 7018, Trondheim → Prestekragevegen 7, 7050, TRONDHEIM
Hele kunngjøringen
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
- 2023