Naturconsult Larsson AS
Aktiv- Org.nr.913 864 913
- Aksjeselskap
- Forskning og utvikling
- Siljan
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- nacl.no
Naturconsult Larsson AS er et aksjeselskap i Siljan, stiftet 20. juni 2014. Selskapet driver med forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Daglig leder er Gaute Larsson, og styrets leder er Tore Larsson.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 1 355 857 kr → 1 195 380 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 1 072 408 kr → 1 355 857 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3812 Siljan → 4010 Siljan
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 11,8 % i 2025
Støtte og tilskudd
1 tildeling
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2016 | IN Telemark | Oppstartstilskudd, Distriktsrettet etablerertilskudd | 150 000 kr |
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 195 | 1 356 | 1 072 | 2 740 | 1 302 | 1 317 | |
| 377 | 434 | 281 | 426 | 651 | 713 | |
| EBITDA | 548 | 733 | 772 | |||
| Resultat før skatt | 438 | 582 | 329 | 402 | 683 | 716 |
| 359 | 492 | 269 | 304 | 540 | 559 | |
| Balanse | ||||||
| 4 825 | 4 981 | 4 560 | 3 536 | 4 224 | 2 411 | |
| 4 103 | 3 744 | 3 252 | 2 983 | 2 678 | 2 138 | |
| 722 | 1 237 | 1 308 | 553 | 1 546 | 272 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 31,5 % | 32 % | 26,3 % | 15,6 % | 50 % | 54,1 % |
| Egenkapitalandel | 85 % | 75,2 % | 71,3 % | 84,4 % | 63,4 % | 88,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 12,69 | 11,81 | 6,33 | 5,46 | 2,23 | 7,89 |
| Totalkapitalrentabilitet | 9,6 % | 13,3 % | 8,7 % | 11,1 % | 20,6 % | 33,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler4,8 mill. kr
Anleggsmidler61 %3 mill. kr
Omløpsmidler39 %1,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld4,8 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital84 %4,1 mill. kr
Langsiktig gjeld12 %574 531 kr
Kortsiktig gjeld3 %147 520 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 195 | 1 356 |
| Sum driftskostnader | 818 | 922 |
| Lønnskostnader | 9 | 3 |
| Driftsresultat | 377 | 434 |
| Finansinntekter | 96 | 199 |
| Finanskostnader | 35 | 51 |
| Netto finans | 61 | 148 |
| Resultat før skatt | 438 | 582 |
| Årsresultat | 359 | 492 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Gaute Larsson | 1996 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Tore Larsson | 1966 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Rising Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Tore Larsson (født 1966) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetNaturconsult Larsson AS913 864 913
- Forretningsadresse
- Snurråsen 43, 3748 Siljan
Underenheter1
- Sted
- Siljan
Historikk
18 hendelser siden 2014
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 1 355 857 kr → 1 195 380 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 1 072 408 kr → 1 355 857 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3812 Siljan → 4010 Siljan
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0811 Siljan → 3812 Siljan
Hele kunngjøringen