Malermester Rune Stende AS
Aktiv- Org.nr.913 765 974
- Aksjeselskap
- Malere og glassmestere
- Gjøvik
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 13 ansatte
Malermester Rune Stende AS er et aksjeselskap i Gjøvik, stiftet 10. juni 2014. Selskapet driver med maler- og glassarbeid og har 13 ansatte. Daglig leder er Stian Stende, og styrets leder er Thomas Stende.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 13 → 14
- Færre ansatte · 14 → 13
- Endring av revisor · Ny revisor: Figuras AS
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Lignende bedrifter
Malere og glassmestere i Gjøvik, nærmest i omsetning
- HBH Maleservice ASMalere og glassmestere · Hunndalen, Gjøvik6,9 mill. kromsetning 2025
- Star Malerservice ASMalere og glassmestere · Gjøvik12 mill. kromsetning 2025
- Sagstuen Glass ASMalere og glassmestere · Gjøvik12 mill. kromsetning 2025
- 2S Tiller & Næss Malerservice - Jomfruslettfjell Hytteservice ASMalere og glassmestere · Gjøvik1,6 mill. kromsetning 2025
- SK Malerservice ASMalere og glassmestere · Gjøvik1,1 mill. kromsetning 2025
- Fagbygg1 ASMalere og glassmestere · Bybrua, Gjøvik173 500 kromsetning 2025
- GBS Malerservice ASMalere og glassmestere · Gjøvik30 mill. kromsetning 2025
- Malermestrene Indre Østland ASMalere og glassmestere · Biri, Gjøvik34 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 9 615 | 9 635 | 10 915 | 11 545 | 11 577 | 10 687 | |
| −360 | −29 | −45 | 139 | 827 | 379 | |
| EBITDA | 279 | 970 | 463 | |||
| Resultat før skatt | −624 | −193 | −141 | 79 | 775 | 328 |
| −624 | −167 | −111 | 59 | 597 | 223 | |
| Balanse | ||||||
| 5 273 | 5 259 | 4 178 | 4 261 | 3 967 | 3 708 | |
| 1 328 | 1 952 | 2 119 | 2 230 | 2 171 | 1 574 | |
| 3 945 | 3 307 | 2 058 | 2 031 | 1 796 | 2 134 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −3,7 % | −0,3 % | −0,4 % | 1,2 % | 7,1 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 25,2 % | 37,1 % | 50,7 % | 52,3 % | 54,7 % | 42,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,41 | 1,94 | 2,19 | 2,31 | 2,19 | 1,8 |
| Totalkapitalrentabilitet | −6,8 % | −0,6 % | −1 % | 3,4 % | 21,6 % | 10,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler5,3 mill. kr
Anleggsmidler35 %1,8 mill. kr
Omløpsmidler65 %3,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld5,3 mill. kr
Innskutt egenkapital8 %447 761 kr
Opptjent egenkapital17 %880 318 kr
Langsiktig gjeld29 %1,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld46 %2,4 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 615 | 9 635 |
| Sum driftskostnader | 9 975 | 9 664 |
| Lønnskostnader | 6 043 | 5 866 |
| Driftsresultat | −360 | −29 |
| Finansinntekter | 4 | 2 |
| Finanskostnader | 268 | 166 |
| Netto finans | −264 | −165 |
| Resultat før skatt | −624 | −193 |
| Årsresultat | −624 | −167 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Stian Stende | 1980 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Thomas Stende | 1977 | |
| Styremedlem | Rune Stende | 1956 | |
| Styremedlem | Stian Stende | 1980 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Figuras AS | ||
| Regnskapsfører | Instatera AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stian Stende (født 1980) | 50 000 | |
| Rune Stende (født 1956) | 50 000 | |
| Thomas Stende (født 1977) | 50 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMalermester Rune Stende AS913 765 974
- Forretningsadresse
- Ringvegen 7, 2816 Gjøvik
Underenheter1
- Sted
- Gjøvik
- Ansatte
- 13
Historikk
19 hendelser siden 2014
- 2026
Flere ansatte
13 → 14
Færre ansatte
14 → 13
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020