Malercompaniet Sør AS
Aktiv- Org.nr.913 464 028
- Aksjeselskap
- Malere og glassmestere
- Vennesla
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 12 ansatte
Malercompaniet Sør AS er et aksjeselskap i Vennesla, stiftet 17. mars 2014. Selskapet driver med maler- og glassarbeid og har 12 ansatte. Daglig leder er Runar Haugland Hardeland, og styrets leder er Jarle Fjellet.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 11 → 12
- Flere ansatte · 10 → 11
- Færre ansatte · 13 → 10
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen falt 17 290 337 kr → 11 777 615 kr
Lignende bedrifter
Malere og glassmestere i Vennesla, nærmest i omsetning
- Malermester Bratland ASMalere og glassmestere · Vennesla12 mill. kromsetning 2025
- Malermester Nystøl ASMalere og glassmestere · Vennesla379 742 kromsetning 2025
- Mestermal Holding ASMalere og glassmestere · Vennesla4 825 kromsetning 2025
- Mestermal ASMalere og glassmestere · Vennesla53 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 11 023 | 11 778 | 17 290 | 18 401 | 13 628 | 11 909 | |
| 929 | −710 | 480 | 789 | −53 | 309 | |
| EBITDA | 859 | 12 | 376 | |||
| Resultat før skatt | 797 | −911 | 317 | 604 | −89 | 206 |
| 797 | −911 | 258 | 576 | −177 | 160 | |
| Balanse | ||||||
| 3 384 | 3 497 | 4 893 | 4 119 | 4 895 | 3 469 | |
| 373 | −424 | 487 | 228 | −348 | −171 | |
| 3 011 | 3 921 | 4 406 | 3 891 | 5 243 | 3 640 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 8,4 % | −6 % | 2,8 % | 4,3 % | −0,4 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 11 % | −12,1 % | 10 % | 5,5 % | −7,1 % | −4,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 0,83 | 1,08 | 1,04 | 0,9 | 0,9 |
| Totalkapitalrentabilitet | 27,3 % | −16,7 % | 10,8 % | 17,5 % | 1,4 % | 11,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler3,4 mill. kr
Anleggsmidler16 %536 182 kr
Omløpsmidler84 %2,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,4 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital10 %342 559 kr
Langsiktig gjeld12 %414 189 kr
Kortsiktig gjeld77 %2,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 11 023 | 11 778 |
| Sum driftskostnader | 10 095 | 12 487 |
| Lønnskostnader | 6 533 | 7 702 |
| Driftsresultat | 929 | −710 |
| Finansinntekter | 11 | 11 |
| Finanskostnader | 144 | 212 |
| Netto finans | −132 | −201 |
| Resultat før skatt | 797 | −911 |
| Årsresultat | 797 | −911 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Runar Haugland Hardeland | 1971 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Jarle Fjellet | 1970 | |
| Styremedlem | Runar Haugland Hardeland | 1971 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revisjon Sør AS | ||
| Regnskapsfører | Økonomiglimt AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Jarle Fjellet (født 1970) | 15 000 | |
| Runar Haugland Hardeland (født 1971) | 15 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMalercompaniet Sør AS913 464 028
- Forretningsadresse
- Hunsøya, 4700 Vennesla
Underenheter1
- Sted
- Vennesla
- Ansatte
- 12
Historikk
23 hendelser siden 2014
- 2026
Flere ansatte
11 → 12
Flere ansatte
10 → 11
Færre ansatte
13 → 10
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen falt 17 290 337 kr → 11 777 615 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021