M. Haugan Invest AS
Bratsbergvegen 74, 7037 Trondheim
M. Haugan Invest AS er et aksjeselskap i Trondheim, stiftet 11. desember 2013. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Styrets leder er Morten Haugan.
Fakta om M. Haugan Invest AS
- Styreleder
- Morten Haugan (f. 1989)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Største eiere (2025)
- Morten Haugan100 %
Regnskap og nøkkeltall
Driftsresultat−119 947 kr−1 332 % mot 2023
Årsresultat−93 559 kr−119 % mot 2023
Egenkapital1,6 mill. kr−5,4 % mot 2023
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −120 | −8 |
| Resultat før skatt | −120 | 492 |
| Årsresultat | −94 | 486 |
| Sum eiendeler | 1 786 | 2 030 |
| Egenkapital | 1 636 | 1 730 |
| Gjeld | 150 | 300 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2024
Hva som har skjedd
- Ny bransje · 43.220 → Rørleggerarbeid
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
å investere i kapitalvarer, aksjer og eiendom, og evt. andre investeringsobjekter, og å drive mulig utleie av kapitalvarer og eiendom, samt deltakelse i andre selskaper som naturlig faller inn under denne virksomhet.
- Juridisk navn
- M. HAUGAN INVEST AS
- Org.nr.
- 913 017 307
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 11.12.2013
- Registrert
- 04.01.2014
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Bratsbergvegen 74, 7037 TrondheimÅpne i kart
- Kommune
- Trondheim
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | |||||||
| Driftsresultat | −120 | −8 | −27 | −44 | −13 | −13 | −16 | −19 | −9 | −10 |
| EBITDA | −44 | −13 | −13 | −19 | −9 | −10 | ||||
| Resultat før skatt | −120 | 492 | −27 | 456 | 587 | 287 | 384 | −20 | −9 | −11 |
| Årsresultat | −94 | 486 | −21 | 456 | 587 | 287 | 370 | −16 | −7 | −9 |
| Sum eiendeler | 1 786 | 2 030 | 1 509 | 1 680 | 1 330 | 730 | 605 | 211 | 207 | 93 |
| Egenkapital | 1 636 | 1 730 | 1 359 | 1 380 | 1 030 | 580 | 430 | −17 | −1 | 6 |
| Gjeld | 150 | 300 | 150 | 300 | 300 | 150 | 175 | 228 | 208 | 87 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2024
Balanse 2024
Eiendeler1,8 mill. kr
Anleggsmidler16 %282 388 kr
Omløpsmidler84 %1,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,8 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital90 %1,6 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld8 %150 000 kr
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 120 | 8 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −120 | −8 |
| Finansinntekter | 500 | |
| Netto finans | 500 | |
| Resultat før skatt | −120 | 492 |
| Årsresultat | −94 | 486 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 91,6 % | 85,2 % | 90,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 10,03 | 5,91 | 8,31 |
| Totalkapitalrentabilitet | −6,3 % | 27,8 % | −1,7 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Morten Haugan | 1989 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Admento AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Morten Haugan | 1989 | til 09.03.2026 |
| Regnskapsfører | Org.nr. 924 786 442 | til 11.12.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Morten Haugan (født 1989) | 30 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Morten Haugan | Ny eier | 0 → 30 |
| Morten Haugan | Solgte seg ut | 30 → 0 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- M. Haugan Invest AS
Historikk
20 hendelser siden 2013
- 2026
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 1601 Trondheim → 5001 Trondheim
Hele kunngjøringen
- 2017
Lignende bedrifter
Rørleggere i Trondheim
SBL Stian BratlieENKBergum RørleggerserviceENKNidaros Rør Kristian Åberg AlbertseENKFaaness Holding ASASVVS Partner, Rørlegger TofteENKAøs Finans ASASGlajo Holding ASASAsgeir ForsethENK
Rørleggere i TrondheimAlle selskaper i Trondheim